Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Ärla IF

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil AnderssonH21 Elit 2 (662)1:23:567:14
8David StridfeldtOpen 11 (308)56:45+14:1110:30
9Karl WalheimH21 Elit (372)1:25:40+4:366:40
13Linn AxelssonD21 Elit 2 (180)1:31:48+24:1910:58
15Oskar Backlund2-days Men (131)1:05:16+20:549:08
17Julia DavidssonD21 Elit 2 (180)1:40:55+33:2612:04
17Mona BierfeldtD55 (669)41:31+6:5411:13
20Sofia GrawéD21 Elit 2 (180)1:46:18+38:4912:42
20Björn RosendahlOpen 9 (584)1:11:57+16:559:24
23Malin BierfeldtD14 (924)38:05+7:019:38
25Lisa AnderssonD21 Elit (365)1:22:54+14:068:51
30Robbin KantarpH21 Elit (372)1:32:55+11:517:14
31Michael HallgrenOpen 11 (308)1:15:27+32:5313:58
32Patrik LindH21 Elit 2 (662)1:30:52+6:567:50
34Viktor SilvemarkH21 Elit 2 (662)1:31:08+7:127:51
35Sandra Karlsson BierfeldtD21-1 (652)1:10:33+10:5910:26
45Mia BierfeldtD50 (838)41:25+12:1910:33
47Tobias Olofsson BierfeldtOpen 7 (1692)33:13+10:3010:59
50Lovisa Onsbring GustafsonD21-1 (652)1:13:39+14:0510:53
53Susanne PerssonOpen 9 (584)1:36:22+41:2012:35
58Annika OhlssonD45 Kort-1 (747)43:21+11:0412:14
61Emelie LarssonD21-1 (652)1:15:42+16:0811:11
65Bengt Ale LundbergH65 Kort (958)41:20+9:4811:56
77Emma KantarpD21-1 (652)1:20:29+20:5511:54
78Thomas KnutssonH40 (1146)1:08:00+19:359:05
79Göran PolhedeH55 Kort (872)48:01+13:5510:45
92Oscar VångellH21 Elit 2 (662)1:57:32+33:3610:08
105Håkan OlofssonH45-1 (730)1:11:45+27:4410:54
107Sofia Karlsson BierfeldtD21 Kort-2 (742)1:04:52+30:4613:37
110Pontus BierfeldtH16 (1024)55:09+18:019:53
110Viktor PerssonOpen 7 (1692)39:11+16:2812:58
113Anna NilssonD40 Motion (764)1:20:45+40:1621:18
120Alexandra ForssD21-1 (652)1:58:47+59:1317:34
124Christer LiwellH70 Kort (920)43:56+16:0515:34
135Jonathan RosendahlH21-2 (800)1:53:46+48:1611:57
154Linnea FranssonOpen 7 (1692)42:41+19:5814:08
Casper Persson BierfeldtInskolning (2140)fullföljt
Halvor Eid NielsenH21 Elit 2 (662)ej godkänd
Maria WesterD21 Elit 2 (180)ej start
Mathias OhlssonH14 Kort (375)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser