Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Kils OK

51 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Sofia HolmgårdD35 (286)51:06+2:278:21
4Lukas OlmH16 (1024)37:56+0:486:47
7Magnus NordströmH45 Kort-1 (980)36:09+2:287:19
9Ulf MellerdalH45 Motion (509)50:41+10:4510:18
11Lars HolmgårdH50 Kort-2 (763)36:30+2:568:00
16Christer SkoogH55 (967)40:31+8:057:50
17Mona OrdqvistD55 Kort (582)35:30+5:5411:50
19Sanna SkoogD21 Elit 2 (180)1:43:51+36:2212:25
21Nora HolmgårdD14 (924)37:46+6:429:33
26Anna NordströmD45 (859)41:11+5:519:11
31Ylva OlmD45 Kort-1 (747)39:29+7:1211:09
35Sanna StenholmD20 (349)1:06:38+19:0712:25
35Jan-Erik LarssonH60 Motion (269)1:33:32+49:4722:48
39Olof SkoglundH18 Elit 2 (534)57:16+11:408:35
40Klara HolmgårdD20 (349)1:08:55+21:2412:51
43Ella NordströmD16 (875)42:56+8:329:17
49Klara NordströmD14 Kort (312)47:45+25:4016:21
49Marit NilssonD65 (320)52:33+20:0317:03
51Andreas UllerH18 Elit (573)54:34+9:537:39
51Fredrik WestlundH11 (1108)27:41+7:099:28
58Amanda MellerdalOpen 7 (1692)33:53+11:1011:13
60Elsa HolmgårdD18 Elit (551)58:52+11:5010:25
67David RisbergH18 Elit 2 (534)1:06:09+20:339:55
70Charlotte SkoglundD45 Kort-1 (747)44:54+12:3712:41
78Joakim PerssonOpen 9 (584)1:59:46+1:04:4415:39
84Magnus OrdqvistOpen 7 (1692)36:12+13:2911:59
87Anton UllerH13 (1083)42:27+16:1711:01
91Tina WestlundD45 Motion (966)1:04:25+25:1017:59
97Linn LugneD16 (875)54:13+19:4911:44
99Anna LundkvistD21 Kort-2 (742)1:02:27+28:2113:07
99Lars-Olov LugneH50 Kort-2 (763)52:08+18:3411:25
103Anna UllerD40 Kort-1 (655)1:01:45+28:1215:03
118Jonas UllerH40 (1146)1:13:58+25:339:53
121Rebecka WestlundD13 (1017)55:28+25:3914:40
121Ulf SkoglundH55 Kort (872)55:57+21:5112:32
122Thea BadD16 (875)59:50+25:2612:57
122Emma LugneOpen 3 (2726)40:28+18:4424:13
127Tove OrdqvistD15 (801)1:08:58+36:0515:23
137Jörgen GranefeltH40 (1146)1:17:14+28:4910:19
153Isak HolmgårdH11 (1108)37:55+17:2312:59
167Kristin GustafssonOpen 3 (2726)43:30+21:4626:02
174Tobias GustafssonU2 (1872)33:08+15:4813:31
205Henry NordströmU1 (2187)27:12+12:5116:17
227Maja JohanssonU2 (1872)36:51+19:3115:02
229Joel HolmgårdH10 (1337)42:20+27:2017:20
233Maria NordströmOpen 7 (1692)53:27+30:4417:41
289Kerstin LugneOpen 3 (2726)53:46+32:0232:11
Måns OlmH18 (472)ej godkänd
Lina UllerD10 (1269)ej godkänd
Helen SkoogD45 (859)ej godkänd
Lars Nordström2-days Difficult (70)ej godkänd
Anna SkoglundD20 (349)ej start
Jonathan UllerH16 (1024)ej start
Lisa OlmD13 (1017)ej start
Jan OlmH45-1 (730)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser