Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Kolmården

74 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Aleksandra HornikD20 Elit (499)48:277:13
2Ville JohanssonH20 Elit (617)1:04:40+0:016:53
3Emma ErikssonD16 Kort (253)50:46+8:4512:41
3Mats RöjgårdH45-2 (713)41:57+0:426:22
5Arvid WesterbergH15 (929)39:45+2:257:18
5Kerstin LjungemyrD13 (1017)33:59+4:108:59
5Yrsa RöjgårdD11 (851)22:36+2:027:45
6Annie LundD11 (851)23:09+2:357:57
7Veronica LundD35 (286)54:11+5:328:52
7Torbjörn AlmgrenH40 Motion (456)1:01:25+7:0511:06
9Leo JohanssonH15 (929)43:32+6:128:00
9Jenny ÖstlundD45 Kort-2 (681)36:52+5:1110:24
10Tora WesterbergD18 (475)51:08+6:0610:27
11Gunnar MelinOpen 9 (584)1:08:29+13:278:57
13Catharina JohanssonD65 Motion (243)49:44+10:2518:09
14Jenny RöjgårdD45 (859)39:42+4:228:51
16Mikael WesterbergH45 Kort-2 (992)40:10+5:148:06
18Märta BerggrenD20 (349)57:32+10:0110:44
20Oskar LeinonenH20 Elit (617)1:12:47+8:087:45
20Caroline CasselsjöD40 Motion (764)50:01+9:3213:11
21Simon JohanssonH14 (1160)29:49+4:297:37
21Mattias PeterssonH35 (318)1:06:39+15:408:33
21Sofia WesterbergD45 Kort-2 (681)37:56+6:1510:42
25Emilia ÖstlundD18 Elit 2 (265)1:00:53+12:3111:46
27Josef JohanssonH18 Elit 2 (534)55:22+9:468:18
27Anneli PeterssonChallenge D 10 (268)2:22:58+44:0714:32
28Oscar SöderströmU2 (1872)23:15+5:559:29
28Håkan LindgrenChallenge H 10 (442)1:40:34+30:0610:10
29Andreas GundbergOpen 11 (308)1:14:52+32:1813:51
37Anna LjungemyrD45 Motion (966)53:40+14:2514:59
39Lisa BerggrenD18 Elit (551)54:36+7:349:39
41Margareta TidmanD70 (252)1:03:29+31:0221:22
41Linda AlmgrenD40 Motion (764)55:48+15:1914:43
45Peter BerggrenH50-2 (739)54:47+14:219:24
45Annika JosefssonOpen 2 (501)50:30+23:3914:08
46Christina LeinonenOpen 2 (501)50:32+23:4114:09
50Fanny ÖstlundD13 (1017)44:18+14:2911:43
55Joel SjödinH18 Elit 2 (534)1:01:55+16:199:17
62Henrik LjungemyrH45-2 (713)58:00+16:458:48
63Anna MatybaD20 Elit (499)1:13:16+24:4910:56
66Chantal DonnellyOpen 6 (571)1:48:20+58:5918:52
67Julia ErikssonD20 Elit (499)1:15:27+27:0011:15
68Linnea LundD13 (1017)46:12+16:2312:13
68Agneta ErikssonD45 (859)47:19+11:5910:33
68Susanne EkmanChallenge D 5 (445)1:20:06+43:1016:30
69Leonardo MelinU1 (2187)20:50+6:2912:28
70Thomas JohanssonH45 Motion (509)1:25:32+45:3617:23
78Klas JohanssonH21-2 (800)1:28:42+23:129:19
84Carl HedegårdH13 (1083)41:58+15:4810:54
93Magnus JohanssonH45 Kort-2 (992)51:14+16:1810:21
94Sofia MelinD10 (1269)30:29+11:3912:29
96Hans PerssonH45-2 (713)1:06:00+24:4510:01
98Magnus HedegårdH50 Kort-1 (778)53:32+20:2211:44
100Kjell JosefssonH45 Kort-2 (992)51:59+17:0310:30
100Sanna JosefssonU1 (2187)22:39+8:1813:33
102Ove JohanssonH65 (766)55:57+18:0613:30
107Christer ErikssonH45 Kort-2 (992)53:05+18:0910:43
113Charlotta PersD45 Kort-2 (681)1:03:28+31:4717:55
114Jonas JohnssonH40 (1146)1:13:13+24:489:47
126Annica BerggrenD45 (859)59:38+24:1813:18
143Ebba HedegårdD50 (838)1:07:14+38:0817:09
144Christer CasselsjöH40 (1146)1:19:03+30:3810:34
147Andreas CarlssonH40 Kort-2 (789)1:37:20+1:00:1016:52
163Federica De MagistrisD45 Motion (966)1:30:01+50:4625:08
168Erik JohnssonH14 (1160)50:14+24:5412:50
184Marie HåkanssonOpen 7 (1692)46:37+23:5415:26
249Julie CasselsjöU1 (2187)30:23+16:0218:11
271Karin GundbergOpen 5 (2438)1:05:26+35:4019:21
Ida PeterssonInskolning (2140)fullföljt
Moa PeterssonInskolning (2140)fullföljt
Viggo PeterssonInskolning (2140)fullföljt
Moa HedegårdD20 Elit (499)ej godkänd
Kacper KucaH18 Elit (573)ej godkänd
Gustaf HedegårdH18 Elit 2 (534)ej godkänd
Linn BrännebyD21-1 (652)ej start
Sverre RöjgårdH13 (1083)ej start
Peter LundH45-2 (713)ej start
Anette JohanssonD45 Kort-2 (681)ej start
Olle AnderssonH50 Kort-1 (778)ej start
Gilbert CasselsjöH75 (592)ej start
Esko LeinonenH50 Motion (409)ej start
Elin HildebrandU2 (1872)ej start
Krister Hultberg2-days Middle (146)ej start
Maja Hultberg2-days Middle (146)ej start
Dag Hultberg2-days Difficult (70)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser