Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västerås SOK

140 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan SundénH45 Kort-2 (992)34:567:03
1Kuno ÖsterlundH75 (592)32:299:50
2Robert PalmH45 Kort-2 (992)36:14+1:187:19
3Lucas AhlströmH14 Kort (375)25:23+0:208:32
4Mats-Åke IsakssonH35 Motion (153)56:37+5:299:57
5Anna ZetterbergD40 Kort-2 (637)34:50+1:188:34
5Emilia BrangefältOpen 3 (2726)26:16+4:3215:43
6Sofi ThorsellD35 (286)53:56+5:178:49
6Kasper WestmanChallenge H 10 (442)1:16:15+5:477:43
9Klara SjöströmD13 (1017)35:48+5:599:28
9Lars JakobssonH65 (766)40:28+2:379:46
9Adam BrangefältOpen 3 (2726)27:38+5:5416:32
12Cecilia EinarssonD35 (286)55:43+7:049:07
12Maximilian OlofssonOpen 2 (501)38:29+11:3810:46
13Eva PalmD40 Kort-2 (637)37:35+4:039:15
13Bo LöwegrenH80 (240)48:00+13:3316:19
14Kalle Åkerman SjöströmH14 (1160)29:07+3:477:26
15Margareta LöfqvistD70 (252)43:14+10:4714:33
15Ludvig JuhlinU1 (2187)17:49+3:2810:40
17Lars-Erik RaskH70 Kort (920)32:39+4:4811:34
17Lotta BrangefältOpen 4 (995)56:08+15:5511:23
18Fredrik HamreforsH16 (1024)40:15+3:077:12
19Anna LindgrenD40 Kort-2 (637)39:34+6:029:44
20Rickard SvenssonH35 (318)1:05:23+14:248:23
22Sandra NäslundD20 Elit (499)57:47+9:208:37
22Sara Hamrefors2-days Women (67)1:05:35+28:1312:54
23Fredrik DahlmarkH50 Motion (409)58:20+14:5912:44
24Alva LimbäckD18 (475)55:54+10:5211:25
26Gertrud AsplundD75 (210)1:07:52+29:3523:28
28Maja AhlströmD12 (1025)26:12+4:349:05
28Tommy BomanH55 Motion (262)1:08:42+23:3815:38
30Elvira BjörnbergD11 (851)28:53+8:199:55
30Eva OdeD40 Kort-2 (637)42:23+8:5110:26
30Stina Björnberg2-days Women (67)2:01:36+1:24:1423:56
31Johan AhlströmH40 (1146)58:16+9:517:47
31Malena AhlströmD40 Kort-2 (637)42:27+8:5510:27
31Magnus LarssonH45 Kort-2 (992)42:51+7:558:39
31Catharina EkmanD60 Kort (442)40:39+11:0513:58
32Anna ThomasdotterD21-1 (652)1:09:36+10:0210:17
33Hanna SundströmD18 (475)58:35+13:3311:58
33Anders SahlénChallenge H 10 (442)1:42:45+32:1710:23
34Eva KarlssonD65 (320)47:31+15:0115:25
34Johan HerbstOpen 7 (1692)31:47+9:0410:31
35Lars-Olof LundströmH70 Kort (920)34:14+6:2312:08
35Elisabeth WestmanChallenge D 10 (268)2:37:29+58:3816:01
37Jonna ForsD18 Elit (551)54:21+7:199:37
39Thomas Andersson2-days Men (131)1:26:11+41:4912:04
43Erik PalmH10 (1337)20:57+5:578:35
45Kurt ZanderH75 (592)51:12+18:4315:30
46Björn BeckiusH40 (1146)1:01:46+13:218:15
47Amanda HallD13 (1017)44:04+14:1511:39
48Annika DavidssonD55 (669)45:57+11:2012:25
50Emma HelmerssonD20 Elit (499)1:07:45+19:1810:06
51Alfred LönnH18 Elit 2 (534)1:01:09+15:339:10
52Karin AnderssonOpen 8 (1300)42:04+14:129:22
55Maria IvermarkD35 Kort (631)47:33+13:1710:51
56Martin OldaeusH35 Kort (1001)52:22+13:158:29
59Annika SundströmD45 (859)46:30+11:1010:22
60Per SundströmH50-1 (836)56:07+17:289:36
61Niclas AhlströmH50 Kort-1 (778)46:37+13:2710:13
61Lena JakobssonD65 Kort (470)48:38+14:5116:46
63Kajsa HallD11 (851)32:55+12:2111:18
63Gunilla BomanD50 (838)43:44+14:3811:09
64Martin JuhlinH40 Kort-1 (820)53:52+15:249:26
64Eva WadmanD50 (838)43:47+14:4111:10
65Nova SahlénD10 (1269)27:25+8:3511:14
66Stella ÄlvegranD10 (1269)27:56+9:0611:26
66Lena TörnqvistD45 Motion (966)1:00:09+20:5416:48
68Gun MillingerD60 (365)1:07:41+36:1220:53
69Göran AnderssonH70 Kort (920)37:17+9:2613:13
70Catarina LarssonD45 Kort-2 (681)48:39+16:5813:44
72Pontus LindgrenH15 (929)59:47+22:2710:59
72Inger GunnarssonD45 (859)47:42+12:2210:38
72Tore NallgårdH45 Kort-2 (992)48:52+13:569:52
73Henrik HamreforsH18 Elit 2 (534)1:09:38+24:0210:27
73Joakim AhlströmH45 Kort-2 (992)48:59+14:039:53
75Magnus LimbäckH50-1 (836)58:23+19:449:59
77Markus ÖsterlundH15 (929)1:00:55+23:3511:11
77Simon SvenssonH12 (1032)32:19+9:1510:42
78Mats ThulinH45 Kort-2 (992)49:28+14:329:59
79Tobias DahlmarkH13 (1083)41:36+15:2610:48
79Jan ViklundH50-1 (836)58:56+20:1710:05
81Sofie ThornellD12 (1025)30:48+9:1010:41
81Stefan TörnqvistH50 Kort-1 (778)49:42+16:3210:53
85Erik NallgårdH20 Elit (617)1:47:51+43:1211:29
90Nina LimbäckD45 Motion (966)1:04:12+24:5717:55
95Elin DahlmarkD16 (875)53:58+19:3411:40
96Pernilla SahlénD40 Kort-2 (637)1:00:16+26:4414:50
96Mikael DavidssonH50-1 (836)1:01:24+22:4510:30
98Ulf HamreforsH55 (967)53:15+20:4910:17
98Karin BeckiusOpen 4 (995)1:21:57+41:4416:37
103Elin PalmU2 (1872)28:06+10:4611:28
105Kennet LöfqvistH70 (607)1:04:26+28:3017:39
109Jon BreivoldH45 Kort-2 (992)54:01+19:0510:54
113Elsa LimbäckD16 (875)57:37+23:1312:28
116Catharina DahlmarkD45 Motion (966)1:11:17+32:0219:54
116Gustav JuhlinU1 (2187)23:48+9:2714:15
127Angelina ÄlvegranD12 (1025)37:25+15:4712:59
128Jonas Jensen-TornehedH40 (1146)1:16:02+27:3710:09
134Klara BerglundD16 (875)1:02:18+27:5413:29
136Vilma ThulinD10 (1269)34:55+16:0514:18
137Frida HerbstU1 (2187)24:44+10:2314:48
138Hampus WestmanH21-1 (853)2:17:16+1:12:2614:35
138Ida LarssonD14 (924)1:00:14+29:1015:14
141Johanna BreivoldD16 (875)1:06:39+32:1514:25
141Lill NallgårdD45 Motion (966)1:19:59+40:4422:20
142Anders MillingerH65 (766)1:17:34+39:4318:44
146Disa SvenssonD13 (1017)1:03:43+33:5416:51
147Per WadmanH50-1 (836)1:21:53+43:1414:01
147Leopold OlofssonU1 (2187)24:58+10:3714:57
148Felicia SahlénD13 (1017)1:04:31+34:4217:04
158Hugo FriskH14 (1160)47:47+22:2712:13
166Henrik OrtmanH40 (1146)1:25:23+36:5811:24
168Sixten TörnqvistH16 (1024)1:14:44+37:3613:23
177Lars HallH45 Kort-2 (992)1:20:06+45:1016:10
181Kristina LindgrenD13 (1017)1:29:32+59:4323:41
183David LindgrenH45 Kort-2 (992)1:26:30+51:3417:28
183Hans WestmanH55 (967)1:51:29+1:19:0321:33
184Hanna ThulinD12 (1025)56:19+34:4119:33
185Elin BreivoldD12 (1025)56:33+34:5519:38
191Emil AhlströmH14 (1160)56:35+31:1514:28
198Filip IvermarkH40 (1146)1:44:14+55:4913:56
218Albin AhlströmU2 (1872)36:01+18:4114:42
222Ingrid LundströmOpen 7 (1692)51:20+28:3716:59
265Lars AhlströmOpen 7 (1692)1:05:08+42:2521:34
300Helena QvistbergOpen 3 (2726)55:01+33:1732:56
318Maja  StILLMANOpen 3 (2726)57:42+35:5834:33
332Alexander ThulinU1 (2187)35:45+21:2421:24
376Emma OlofssonOpen 5 (2438)1:27:02+57:1625:44
457Hongyu Pei BreivoldOpen 3 (2726)2:01:50+1:40:061:12:57
Freja IvermarkInskolning (2140)fullföljt
Olle OldaeusInskolning (2140)fullföljt
Kasper Zander AgnäsInskolning (2140)fullföljt
Simon ÖsterlundH20 (281)ej godkänd
Sara MouazzenD15 (801)ej godkänd
Teodor ÄlvegranH14 (1160)ej godkänd
Birgitta IsakssonD35 Kort (631)ej godkänd
Anna HallD45 Kort-2 (681)ej godkänd
Christina GohdeD65 Motion (243)ej godkänd
Hugo ZetterbergU2 (1872)ej godkänd
Anders ÖsterlundH21 Elit 2 (662)ej start
Elin NallgårdD18 Elit 2 (265)ej start
Dan ÖsterlundH18 (472)ej start
Andreas NäslundH15 (929)ej start
Jennifer SvenssonD14 (924)ej start
Lovisa BjörnbergD10 (1269)ej start
Anna NygårdD40 Kort-2 (637)ej start
Daniel BjörnbergH40 Kort-1 (820)ej start
Karin ÅkermanD45 Kort-2 (681)ej start
Camilla ÄlvegranD45 Kort-2 (681)ej start
Anders ÄlvegranH50-1 (836)ej start
Per-Olov SjöströmH55 (967)ej start
Ulf BolinderH75 (592)ej start
Tore KangasH75 (592)ej start
Lennart ÖbergH85 (87)ej start
Birgitta AnderssonD65 Motion (243)ej start
Liz PorteousD70 Motion (211)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser