Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Täby OK

110 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Åsa PleinerD40 Kort-2 (637)34:31+0:598:30
5David KlemanOpen 8 (1300)32:28+4:367:13
9Gustav WallinH16 Kort (197)48:55+9:5812:10
13Joakim BacklundH40 Kort-1 (820)43:39+5:117:38
14Cecilia NordquistD40 Motion (764)48:24+7:5512:46
16Alva PleinerD14 Kort (312)33:42+11:3711:32
16My RönnolsD60 (365)37:19+5:5011:31
16Mikael NordquistH45 Motion (509)53:22+13:2610:50
18Anton HänströmH15 (929)44:59+7:398:16
18Robert JohanssonOpen 9 (584)1:11:29+16:279:20
19Gustav AflodalChallenge H 10 (442)1:29:24+18:569:02
21Anna HerbertD18 Elit 2 (265)1:00:24+12:0211:40
21Mats EkmanH45-1 (730)51:36+7:357:50
22Hanna HänströmD18 Elit (551)52:29+5:279:17
23Linnéa GranlundD17-20 Kort (207)1:11:55+23:3616:45
23Peter NordströmH50-2 (739)50:01+9:358:35
23Viktoria HedenlundD45 Motion (966)49:34+10:1913:50
24Lovisa NordquistD10 (1269)24:19+5:299:57
25Jakob ÖrnlidH12 Kort (228)31:01+11:5212:33
27Eric JaremalmH40 Kort-1 (820)45:57+7:298:02
27Bernt-Olof GustafssonH50 Motion (409)1:00:20+16:5913:10
30Albin AlnehällH16 Kort (197)1:24:41+45:4421:03
31Ingela JohanssonD45 Motion (966)52:12+12:5714:34
33Göran HanssonH55 Motion (262)1:11:23+26:1916:15
34Anna HolmströmD35 Motion (351)1:02:20+16:5715:44
35Emma HagrotD18 Elit (551)54:03+7:019:33
35Alexandra SvanströmD40 (496)46:05+9:199:34
35Göran HanssonH60 (671)44:42+9:589:35
35Mats WallinH50 Motion (409)1:07:09+23:4814:39
36Arto AlnehällH50 Motion (409)1:07:24+24:0314:42
37Petra LjungdellD40 Kort-2 (637)43:41+10:0910:45
38Anders JanssonH21-1 (853)1:19:39+14:498:27
41Matilda SkunckeD18 (475)1:01:24+16:2212:33
41Arvid HedenlundH12 Kort (228)44:07+24:5817:51
41Torbjörn LarssonH55 Motion (262)1:28:48+43:4420:13
45Rebecka ÖrnlidD14 Kort (312)45:23+23:1815:32
45Johan HofstedtH45-1 (730)57:38+13:378:45
46Linnea JohanssonD16 (875)43:10+8:469:20
50Johan LindqvistH40 (1146)1:02:48+14:238:23
50Anders NilssonH50 Kort-1 (778)44:15+11:059:42
52Marcus EkmanH13 (1083)37:05+10:559:37
54Fredrika NordquistD12 (1025)28:33+6:559:54
56Lars RönnolsH55 Kort (872)45:25+11:1910:10
57Clas-Göran HerrgårdH65 Kort (958)40:42+9:1011:45
58Nicklas BergströmH45-1 (730)59:52+15:519:05
58Jörgen LundbergH45 Motion (509)1:20:11+40:1516:17
59Vidar PerssonH18 Elit 2 (534)1:02:45+17:099:25
59Filip LindqvistH12 (1032)29:52+6:489:53
59Piero SannicoloH50-2 (739)58:23+17:5710:01
59Anton AlverbäckChallenge H 5 (390)1:20:55+41:1816:43
63Harald HedenlundH45 Motion (509)1:22:30+42:3416:46
64Matilda EkmanD11 (851)33:19+12:4511:26
66Mats HerbertH50 Kort-1 (778)47:22+14:1210:23
68Malin SundströmD45 Motion (966)1:00:34+21:1916:55
71Fredrik ÖrnlidH45-1 (730)1:02:08+18:079:26
73Maritha OlanderD50 Motion (592)1:15:15+28:0721:48
74Magnus EmbretsenH50 Kort-1 (778)49:04+15:5410:45
75Anders HänströmH45 Motion (509)1:27:17+47:2117:44
75Miki JaremalmChallenge D 5 (445)1:30:24+53:2818:38
76Carina NilssonD50 (838)45:07+16:0111:30
77Ida HofstedtD14 (924)46:53+15:4911:52
77Tomas PleinerH40 Kort-1 (820)57:29+19:0110:04
79Hugo JaremalmH10 (1337)22:49+7:499:21
84Noa BerglundH11 (1108)29:49+9:1710:12
85Sven JohanssonH45-1 (730)1:05:34+21:339:57
89Gustaf HofstedtH12 (1032)33:11+10:0710:59
89Karin HofstedtD45 (859)51:14+15:5411:26
89Oscar ForngrenU2 (1872)27:18+9:5811:08
90Edvin NordströmH18 Elit (573)1:03:50+19:098:57
91Per GöthssonH40 Kort-1 (820)1:01:46+23:1810:49
92Ylva TederD45 Kort-1 (747)48:42+16:2513:45
93Mikael HolmströmH40 Kort-1 (820)1:02:21+23:5310:55
96Ellen SkunckeD16 (875)54:11+19:4711:43
98Eva HagrotD50 Motion (592)1:38:02+50:5428:24
101Robin LjungdellOpen 5 (2438)48:18+18:3214:17
102Anton PleinerH12 (1032)34:41+11:3711:29
109Fredrik HanssonH15 (929)1:10:22+33:0212:56
111Tilde BergströmD11 (851)39:53+19:1913:42
117Berit EkmanD45 Kort-1 (747)55:02+22:4515:32
117Katarina AlnehällD50 (838)52:38+23:3213:25
125Gustav LindeborgH21-1 (853)1:52:14+47:2411:55
126Annica HänströmD45 Kort-1 (747)56:42+24:2516:01
127Petronella HedenlundD14 (924)57:11+26:0714:28
128Malin HanssonD14 (924)57:36+26:3214:34
128Annette BergströmD45 Kort-1 (747)59:54+27:3716:55
132Embla BergströmD13 (1017)59:07+29:1815:38
136Elias LjungdellH11 (1108)35:44+15:1212:14
137Ida HänströmD13 (1017)1:00:56+31:0716:07
139Willy LjungdellH65 (766)1:11:46+33:5517:20
144Ann-Beth JonssonD50 Kort (901)49:45+21:5315:41
162Alma EmbretsenD14 (924)1:13:55+42:5118:42
163Philip ForngrenH14 (1160)48:15+22:5512:20
175Oliver EricssonH13 (1083)1:09:51+43:4118:08
175Marcus OlanderU2 (1872)33:09+15:4913:31
197Elliot LjungdellU2 (1872)34:32+17:1214:05
198Irma BerglundU1 (2187)26:59+12:3816:09
198Meja BerglundU1 (2187)26:59+12:3816:09
206Ella LjungdellU1 (2187)27:13+12:5216:17
218Ella LindqvistD10 (1269)50:46+31:5620:48
236Julia HolmströmU1 (2187)29:02+14:4117:23
244Åsa SkunckeOpen 3 (2726)50:22+28:3830:09
247Noah JaremalmU1 (2187)30:08+15:4718:02
259Joel HagrotOpen 5 (2438)1:04:01+34:1518:56
284Klara SkunckeU2 (1872)42:42+25:2217:25
416Max LindqvistU1 (2187)51:41+37:2030:56
Adam NordströmInskolning (2140)fullföljt
Viktor TederInskolning (2140)fullföljt
Jens RönnolsH21 Elit (372)ej godkänd
Svante JohanssonH17-20 Kort (293)ej godkänd
Emelie HolmströmD10 (1269)ej godkänd
Martin HerbertH20 Elit (617)ej start
Johan HerbertH18 Elit (573)ej start
Martin Lövald HellbergH21-1 (853)ej start
Johan WallinH17-20 Kort (293)ej start
Astrid EmbretsenD12 (1025)ej start
Hugo SjölanderH11 (1108)ej start
Paul TederH50 Kort-1 (778)ej start
Göran AnderssonH70 Kort (920)ej start
Åsa SjölanderD35 Motion (351)ej start
Filip SjölanderU1 (2187)ej start
Karin HanssonOpen 3 (2726)ej start
Erik SjölanderInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser