*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Roslagen

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Torbjörn LännevallH55 (967)36:37+4:117:04
9Ellen BromanD18 Elit 2 (265)54:10+5:4810:28
13Joel LännevallH21-2 (800)1:09:44+4:147:19
14Liutauras BileviciusH40 (1146)53:48+5:237:11
16Ellen FrostD18 Elit 2 (265)58:20+9:5811:16
16Agnes BromanD15 (801)38:42+5:498:38
16Viktor JanssonH14 Kort (375)36:03+11:0012:08
21Ulf RådbergH45 Kort-1 (980)38:02+4:217:41
30Alexandra SundgrenD21-2 (671)1:10:03+15:0110:19
32Rebecka LindbergD21 Elit (365)1:25:17+16:299:06
33Robert SandbergH21 Kort-1 (1006)1:05:19+17:308:25
33Thord RådbergH70 Kort (920)34:10+6:1912:06
41Ola HultinH50-1 (836)51:33+12:548:49
42Evelina ChristofferssonD21 Kort-1 (837)46:52+12:559:58
50Maria LännevallD50 Kort (901)35:53+8:0111:19
51Patrik SmedmarkH45 Kort-1 (980)43:58+10:178:54
53Malin TillmanD40 Motion (764)58:45+18:1615:30
57Maria KvarnlöfD50 Kort (901)36:36+8:4411:32
59Tomas Eklund WahlqvistOpen 6 (571)1:42:50+53:2917:54
73Robin ErikssonH21 Kort-1 (1006)1:20:04+32:1510:19
74Carolina NealisD20 Elit (499)1:18:38+30:1111:44
77Otto LundmanH21 Elit 2 (662)1:45:39+21:439:06
83Pål JanssonH40 (1146)1:08:14+19:499:07
85Ebba GustafssonOpen 4 (995)1:16:19+36:0615:28
88Carolina AnderssonD45 (859)50:59+15:3911:22
94Elvira ForsströmD21 Motion (510)2:07:50+1:24:4428:39
109Mats FrostOpen 7 (1692)38:59+16:1612:54
141Viktor LindbergH21-2 (800)1:57:47+52:1712:23
141Ulf CarlssonH55 (967)1:03:53+31:2712:21
149Jonas RådbergH45 Kort-1 (980)58:47+25:0611:53
152Joel WahlqvistH16 (1024)1:06:32+29:2411:55
154Anders RuhnH16 (1024)1:07:00+29:5212:00
154Ove ErikssonH45 Kort-1 (980)1:01:29+27:4812:26
166David NäslundH13 (1083)1:06:43+40:3317:19
219Gustav LindbergH10 (1337)39:41+24:4116:15
392Susanne WahlqvistOpen 3 (2726)1:08:28+46:4440:59
414Elin WahlqvistU1 (2187)51:30+37:0930:50
417Patrik KvarnlöfOpen 3 (2726)1:17:11+55:2746:13
Oliver HagmanH21 Motion (406)ej godkänd
Anders RådbergH45 Kort-1 (980)ej start
Helene AhlgrenOpen 2 (501)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser