Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västerbergslagens OL

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Henry SvensH14 (1160)28:13+2:537:12
11Ida MattssonD21 Kort-2 (742)44:05+9:599:15
15Östen AnderssonH70 Motion (294)51:38+12:2115:41
22Olle WallmanH10 (1337)17:59+2:597:22
25Edla FornanderD70 Kort (357)45:51+7:2818:03
26Stefan AnderssonOpen 6 (571)1:16:49+27:2813:22
29Inger MattssonD60 (365)41:09+9:4012:42
36Alva RyttherD15 (801)42:24+9:319:27
45Axel LarssonOpen 1 (777)29:42+11:2112:31
48Lars Helge AlmgrenH70 Motion (294)1:32:55+53:3828:14
49Sven Ejvin BrindbergsH70 Motion (294)1:33:40+54:2328:28
51Jörgen SkoogH55 Kort (872)44:56+10:5010:04
62Matilda ErikssonD20 Elit (499)1:12:48+24:2110:51
74Kalle VogtH13 (1083)41:21+15:1110:44
76Gabriel JiréniusH11 (1108)29:27+8:5510:05
86Ylva FornanderD40 (496)1:06:20+29:3413:47
87Karin Ingeborg WedmanD14 (924)48:23+17:1912:14
92Agnes GustafssonD10 (1269)30:03+11:1312:18
94Jonas HolmgrenH40 Kort-2 (789)1:01:52+24:4210:43
96Andreas HolmH35 Kort (1001)58:21+19:149:27
97Arne NilssonH55 Kort (872)51:23+17:1711:31
99Karolina DjerfD16 (875)54:23+19:5911:46
101Nils Arvid WedmanH11 (1108)31:26+10:5410:45
102Lisa VogtD15 (801)58:52+25:5913:08
105Fia MånssonD45 Motion (966)1:08:49+29:3419:13
124Hillevi EkstrandD45 (859)58:45+23:2513:06
137Hans L AnderssonH70 Kort (920)45:19+17:2816:04
140Alma WallmanD13 (1017)1:02:00+32:1116:24
140Bernt GustafssonH60 Kort (990)52:23+20:5614:04
141Lovisa DjerfD11 (851)49:06+28:3216:52
142Patrik GustafssonOpen 8 (1300)54:43+26:5112:11
143Isaak GustafssonH12 (1032)42:55+19:5114:12
146Sofia DjerfD14 (924)1:01:47+30:4315:38
147Olga RindeskogD12 (1025)40:44+19:0614:08
152Karl ForsgrenH11 (1108)37:48+17:1612:56
158Alicia BergkvistD12 (1025)43:02+21:2414:56
159Elsa ForsgrenD14 (924)1:12:04+41:0018:14
163Alma SandD14 (924)1:14:46+43:4218:55
168Linnea PetrisiOpen 8 (1300)59:39+31:4713:17
169Filippa JiréniusD14 (924)1:28:37+57:3322:26
172Bengt-Erik GranatH60 Kort (990)1:06:33+35:0617:53
174André BergkvistH10 (1337)30:15+15:1512:23
179Kajsa IvarssonD13 (1017)1:28:50+59:0123:30
199Theo JiréniusH10 (1337)34:56+19:5614:19
224Ida NiklassonOpen 7 (1692)52:09+29:2617:16
224Cecilia DjerfOpen 8 (1300)1:20:13+52:2117:51
227Ella SandD10 (1269)55:43+36:5322:50
239Ellen ForsgrenD10 (1269)1:36:32+1:17:4239:33
320Håkan HolmbornOpen 5 (2438)1:12:45+42:5921:31
371Per Gustav WedmanU1 (2187)39:05+24:4423:24
380Lotta LarssonOpen 5 (2438)1:28:20+58:3426:08
Nellie JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Henrik PetrisiH14 (1160)ej start
Ulla LansnerD65 Motion (243)ej start
Monica WikerD70 Motion (211)ej start
Clara VogtU2 (1872)ej start
Charlotta MellegårdOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser