Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Göteborg-Majorna OK

166 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Joakim EliassonH21-1 (853)1:04:506:53
1Tobias AhnoffChallenge H 10 (442)1:10:287:07
2Hanna PerssonD35 Kort (631)36:14+1:588:16
2Louise GötforsD40 Kort-1 (655)34:37+1:048:26
2Johan StrandOpen 9 (584)55:06+0:047:12
3Jennifer DavidsonD14 (924)33:17+2:138:25
5Jennie RunessonD21-1 (652)1:02:43+3:099:16
6Marie-Louise AxenborgD35 Kort (631)37:25+3:098:32
6Ulf WallinH55 Kort (872)37:27+3:218:23
6Per Gustavsson2-days Difficult (70)43:41+9:238:28
7Måns ÖstmanH21 Elit 2 (662)1:25:46+1:507:24
7Rolf EckermarkOpen 7 (1692)25:58+3:158:35Ladda ner rutt i gpx-format
8Runa FremstadD21 Kort-2 (742)43:14+9:089:04
8Åsa NordbergD40 (496)39:25+2:398:11
8Ing-Marie Brander StrandD60 (365)34:55+3:2610:46
8Mathias SundbäckH35 Motion (153)1:00:16+9:0810:35
9Anna ForsbergD21 Elit (365)1:18:27+9:398:22
9Agnes LeoD21-1 (652)1:05:09+5:359:38
9Anders HedbergH21 Kort-2 (1030)57:34+5:267:21
10Anna-Karin NorrmanD40 Motion (764)46:19+5:5012:13
10Ann WesterdahlD55 Motion (356)47:46+11:1615:27
11Agnes SpånérD18 Elit 2 (265)54:47+6:2510:35
11Helena SellgrenD50 (838)37:16+8:109:30
13Ola JodalH40 Kort-2 (789)43:03+5:537:27
16Moa KuhlinD18 (475)53:27+8:2510:55
16Anders AxenborgH40 (1146)54:00+5:357:13
17Camilla LundgrenD21 Kort-2 (742)48:03+13:5710:05
17Kalle LundgrenH16 Kort (197)58:29+19:3214:32
17Richard BrankellH40 Kort-2 (789)44:29+7:197:42
17Annika KuhlinD45 Kort-1 (747)36:18+4:0110:15
17Thomas SellgrenH55 (967)40:37+8:117:51
19Kerstin WadmanOpen 7 (1692)29:37+6:549:48
20Annica  Clevnert LeireD40 Kort-1 (655)41:51+8:1810:12
20Catarina BlombergD55 Motion (356)54:41+18:1117:41
22Martin Jellvert BörjesonH18 Elit 2 (534)53:48+8:128:04
22johan bengtssonH35 Motion (153)1:26:27+35:1915:11
24Johan RunessonH21 Elit (372)1:29:46+8:426:59
24Alexander ForsbergH12 Kort (228)30:05+10:5612:10
24Lotta RosénD40 Kort-1 (655)42:47+9:1410:26
24Lena BlomD50 Kort (901)33:00+5:0810:24
25Gunilla GedinD55 Kort (582)36:17+6:4112:05
25Anders H JohanssonChallenge H 10 (442)1:35:15+24:479:38
26Isabella LagoD18 Elit 2 (265)1:00:56+12:3411:47
26Jakob ÖstmanH14 Kort (375)38:29+13:2612:57
26Daniel SvenssonH35 Motion (153)1:37:20+46:1217:06
27Tobias FarbrotH16 Kort (197)1:15:03+36:0618:40
27Anders HöijeH35 (318)1:08:27+17:288:47
30Ola LeireH10 (1337)19:19+4:197:55
31Ola WallinderH50-2 (739)51:56+11:308:55
31Inga-Lisa AxenborgD65 Kort (470)43:12+9:2514:53
32Egil EdvardsenH21-1 (853)1:18:22+13:328:19
32Herman RosénH35 Kort (1001)49:09+10:027:57
32Anne FarbrotD55 (669)43:07+8:3011:39
33Anders LeireH40 Kort-2 (789)48:15+11:058:21
35Jonas LundbergH40 (1146)59:57+11:328:00
35Elin CarlssonOpen 8 (1300)39:58+12:068:54
36Emma BergmanD21 Elit (365)1:27:07+18:199:18
37Lisa AhnoffD40 Kort-1 (655)46:22+12:4911:18
37Kenneth RosénH70 (607)44:44+8:4812:15
38Viktoria ErnstssonD21 Elit (365)1:27:36+18:489:21
41Wilma RosénU2 (1872)24:29+7:099:59
42Lotta FalkD35 (286)1:16:34+27:5512:31
44Johan RosénH35 Kort (1001)50:43+11:368:13
45Elin DölerudD21 Kort-2 (742)52:59+18:5311:07
45Anders LundellH40 Kort-2 (789)51:57+14:479:00
46Martin IvarssonH21 Elit 2 (662)1:34:47+10:518:10
46Agneta SanderD55 (669)45:37+11:0012:19
47Ken PeetersH21 Elit 2 (662)1:34:56+11:008:11
49Annika NorlingD21 Kort-2 (742)53:46+19:4011:17
49Patrik FalkH50-2 (739)56:23+15:579:41
50Sofia LundbergD40 Kort-1 (655)47:56+14:2311:41
50Gunilla CarlssonD55 (669)46:09+11:3212:28
51Lovisa DavidsonD11 (851)31:24+10:5010:47
52Asgeir EdvardsenH55 (967)46:55+14:299:04
53Sven BörjesonH55 Kort (872)45:12+11:0610:08
54Frida AnderssonD16 (875)44:28+10:049:37
54Mats KågesonH65 Kort (958)40:23+8:5111:40
58Åsa JellvertD45 (859)46:21+11:0110:20
59Linn SanderChallenge D 5 (445)1:08:07+31:1114:02
62Per KjellanderH50 Kort-2 (763)44:52+11:189:50
66Johanna WallinderD45 Kort-1 (747)44:20+12:0312:31
67Viktor Jellvert BörjesonH14 (1160)35:42+10:229:07
67Mats WesterdahlH60 (671)51:04+16:2010:57
68Elisabeth StrandhagenD55 (669)48:32+13:5513:07
68Elisabeth RosénD65 Kort (470)51:20+17:3317:42
70Erik HogedalH15 (929)59:15+21:5510:53
70Ulf AnderssonH55 (967)49:49+17:239:38
71Andrew LagoH55 (967)49:54+17:289:39
72Erik OlssonH40 Kort-2 (789)58:09+20:5910:04
72Fredric EngelkeChallenge H 10 (442)2:59:04+1:48:3618:07
73Johannes KuhlinH21-1 (853)1:27:14+22:249:16
73Eva SundbäckD21 Motion (510)1:19:43+36:3717:52
74Daniel ValentinH35 Kort (1001)54:41+15:348:51
75Mats StrandhagenH60 Kort (990)43:46+12:1911:45
80Cathrine DavidsonD40 Kort-1 (655)54:05+20:3213:11
80Daniel ForsbergOpen 7 (1692)35:46+13:0311:50
81Jonas LeireU1 (2187)21:50+7:2913:04
82Elvira SellgrenD18 Elit (551)1:04:44+17:4211:27
82Annika HogedalD50 Kort (901)39:55+12:0312:35
83Jonas NorrmanH45 Kort-2 (992)50:15+15:1910:09
85Lovisa LagoD14 (924)48:10+17:0612:11
88Annie EdvardsenD50 Kort (901)40:32+12:4012:47
90Gudrun WadmanD55 Kort (582)48:07+18:3116:02
92Mats ErikssonH55 Kort (872)50:20+16:1411:17
93Axel PerssonU1 (2187)22:20+7:5913:22
95Lisa FalkD14 (924)49:40+18:3612:34
95Johan AxenborgH35 Kort (1001)58:15+19:089:26
96Johan FriesH21 Kort-2 (1030)1:20:41+28:3310:19
97Ludwig RosénH10 (1337)23:54+8:549:47
98Viktor StenssonH21 Kort-2 (1030)1:20:54+28:4610:20
98Elias NordbergH12 (1032)34:17+11:1311:21
104Stig LarssonH55 (967)54:16+21:5010:29
106Lasse PedersenH55 (967)55:06+22:4010:39
107Kristin EdvardsenD21-1 (652)1:35:01+35:2714:03
107Rasmus HenrikssonOpen 5 (2438)48:51+19:0514:27
109Nadja AhnoffU2 (1872)28:24+11:0411:35
110Karl-Johan NorlingH21 Kort-2 (1030)1:22:24+30:1610:32
110Moa SjöbergD16 (875)57:00+22:3612:20
112Klara WallinderD15 (801)1:01:10+28:1713:39
115Niklas JohanssonH40 Kort-2 (789)1:06:11+29:0111:28
117Jonas EkströmH21 Kort-2 (1030)1:24:25+32:1710:47
118Anders SpånérH55 (967)57:02+24:3611:01
119Sandra SeguraU2 (1872)29:18+11:5811:57
119Margareta HofflanderOpen 7 (1692)39:38+16:5513:07
120Petter ÖstmanH21-1 (853)1:48:24+43:3411:31
126Thomas GustafssonH45-1 (730)1:21:41+37:4012:24
126Jonas SjöbergH50-2 (739)1:23:36+43:1014:21
133Filip ValentinU2 (1872)30:21+13:0112:23
140Rasmus LüscherH21-1 (853)2:18:13+1:13:2314:41
142Clara Berglund HiltunenD16 (875)1:06:53+32:2914:28
145David AndréH21 Kort-2 (1030)1:34:18+42:1012:03
145Andreas EklundH40 Kort-2 (789)1:27:18+50:0815:07
145Fredrik DavidsonH45 Kort-2 (992)1:00:51+25:5512:17
145Tobias ValentinOpen 8 (1300)55:10+27:1812:17
150Fredrik HofflanderOpen 7 (1692)42:08+19:2513:57
156Torbjörn AronssonH55 (967)1:07:55+35:2913:08
162Per GenvadH21 Kort-2 (1030)1:48:06+55:5813:49
162Ida ForsbergU2 (1872)32:13+14:5313:08
163Albert JohannessonH21 Kort-2 (1030)1:48:50+56:4213:55
167Hans GarmerH55 (967)1:15:36+43:1014:37
170Felix FalkH16 (1024)1:15:14+38:0613:28
175Christer NordbergH45 Kort-2 (992)1:19:21+44:2516:01
177Calle BlombergOpen 5 (2438)54:29+24:4316:07
177Robin PedersenOpen 8 (1300)1:00:35+32:4313:29
179Simon NordbergH14 (1160)52:02+26:4213:18
205Carolina FogelbergOpen 3 (2726)46:13+24:2927:40
214Hannes NorrmanOpen 5 (2438)58:10+28:2417:12
230Joakim LundqvistOpen 8 (1300)1:27:03+59:1119:23
234Sofia GustafssonD10 (1269)1:09:47+50:5728:35
252Karin ErikssonOpen 3 (2726)50:48+29:0430:25
337Alma AhnoffU1 (2187)36:23+22:0221:47
339Helene ForsbergOpen 3 (2726)1:00:30+38:4636:13
344Jenny NorrmanU2 (1872)1:00:58+43:3824:53
Wilmer AxenborgInskolning (2140)fullföljt
Isak Jodal-GöthforsInskolning (2140)fullföljt
Jonna Jodal-GöthforsInskolning (2140)fullföljt
Irene SeguraInskolning (2140)fullföljt
Lina StrandD21 Elit (365)ej godkänd
Ola MartnerH21 Elit (372)ej godkänd
Kajsa JungbjerD18 Elit (551)ej godkänd
Johanna BlombergD21 Kort-2 (742)ej godkänd
Kristina LarssonD21 Kort-2 (742)ej godkänd
Olof BlombergH21 Kort-2 (1030)ej godkänd
Viola EckermarkD20 (349)ej godkänd
Fanny AnderssonD17-20 Kort (207)ej godkänd
Per SanderH50-2 (739)ej godkänd
Kristine BergliaD21 Elit (365)ej start
Ella WallinderD20 Elit (499)ej start
Henrik HåkanssonH21 Elit 2 (662)ej start
Moa EnmarkD21-1 (652)ej start
Daniel MartinssonH21-1 (853)ej start
Anna WallinD21 Kort-2 (742)ej start
Alva SellgrenD16 (875)ej start
Åsa NybergD50 (838)ej start
Christer BorgH50-2 (739)ej start
Mikael KuhlinH50 Kort-2 (763)ej start
Björn ÖstmanH50 Kort-2 (763)ej start
Michael AnderssonH55 Kort (872)ej start
Jens KaminskyH60 Kort (990)ej start
Rosa KaminskyOpen 1 (777)ej start
Felix Garmer2-days Men (131)ej start
Ida ValentinInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser