Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Dalaportens OL

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Bibi SilvemarkD60 Kort (442)36:26+6:5212:31
19Alfred Nykvist2-days Easy (72)1:04:26+22:5417:59
23Leif BjörkmanH65 Motion (231)1:09:20+24:5818:38
25Niklas NilssonOpen 5 (2438)39:02+9:1611:32
26Torbjörn BlombergH65 Kort (958)37:16+5:4410:46
27Ylva GrapeD55 (669)42:21+7:4411:26
30Amanda NordlöfD21 Kort-2 (742)50:49+16:4310:40
31Ann-Sofie EliassonChallenge D 10 (268)2:26:58+48:0714:57
32Linda StinessenD40 Kort-2 (637)42:44+9:1210:31
37Anneli MätasOpen 2 (501)46:17+19:2612:57
40Hans KäckH65 (766)45:26+7:3510:58
45Michael AnderssonOpen 5 (2438)42:21+12:3512:31
53Monika BlombergD45 Kort-1 (747)42:50+10:3312:05
56Mats LundbergH60 (671)49:02+14:1810:31
58Anders SilvemarkH60 Kort (990)40:51+9:2410:58
62Ossian KihlströmH14 Kort (375)1:02:51+37:4821:09
62Per StinessenOpen 5 (2438)44:28+14:4213:09
71Saga MattssonD12 (1025)29:52+8:1410:22
71John SivarsH70 (607)51:25+15:2914:05
83Karolina AnderssonD12 (1025)31:02+9:2410:46
85Olov SöderqvistH65 Kort (958)43:26+11:5412:33
92Kristina ErikssonD55 Kort (582)48:58+19:2216:19
100Thomas AnderssonH45-2 (713)1:10:57+29:4210:46
118Felicia EliassonD11 (851)41:31+20:5714:16
120Elsa NilssonD10 (1269)33:00+14:1013:31
121Erik NilssonH14 (1160)42:31+17:1110:52
128Erik GohdeH35 Kort (1001)1:06:40+27:3310:48
142Olov GohdeH35 Kort (1001)1:11:15+32:0811:32
146Charlie EliassonH15 (929)1:37:00+59:4017:49
147Roger EngstedtH65 Kort (958)54:49+23:1715:50
149Kjell HolmH55 (967)1:06:46+34:2012:54
164Stina NilssonD13 (1017)1:15:43+45:5420:01
166Nellie EliassonD10 (1269)39:07+20:1716:01
169Anders KihlströmOpen 5 (2438)54:06+24:2016:00
178Linus FolkjernH12 (1032)55:01+31:5718:13
181Isak StinessenU1 (2187)26:22+12:0115:47
186Daniel LindH12 (1032)1:03:03+39:5920:52
211Emilia LindD10 (1269)48:50+30:0020:00
215Signe FolkjernD10 (1269)49:25+30:3520:15
238Meja KihlströmD10 (1269)1:18:26+59:3632:08
307Amanda LindU2 (1872)45:18+27:5818:29
344Leopold MartinssonU2 (1872)1:00:58+43:3824:53
347Filippa FolkjernOpen 5 (2438)1:18:21+48:3523:10
Lisa SilvemarkD21 Kort-2 (742)ej godkänd
Bengt SöderqvistH65 Kort (958)ej godkänd
Folke BjörkmanH75 (592)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser