Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Falköpings AIK OK

74 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Karin TorstenssonD45 Kort-2 (681)35:21+3:409:59
7Anna-Carin MolinD60 Motion (303)46:09+6:1615:45
8Ellen BlennowD15 (801)36:46+3:538:12
9Emia HjortD12 (1025)24:22+2:448:27
10Monica LaageD50 Motion (592)50:47+3:3914:43
12Ing-Marie HjertD60 Kort (442)36:10+6:3612:25
14Anki BlennowD45 Kort-2 (681)37:10+5:2910:29
15Lukas MagnerfeltH14 Kort (375)35:44+10:4112:01
15Thomas HjertH60 Kort (990)34:47+3:209:21
16Ida WillénD21 Kort-1 (837)43:35+9:389:16
17Alfred PetterssonH15 (929)44:58+7:388:15
17Elise JohanssonD60 Kort (442)37:22+7:4812:50
19Tilda WiklundChallenge D 5 (445)52:56+16:0010:54
20Tobias RehnholmH21 Kort-2 (1030)59:51+7:437:39
21Johanna PetersonD16 Kort (253)1:10:13+28:1217:33
21Vera WallinD14 Kort (312)35:34+13:2912:10
22Alma VilhelmssonD15 (801)40:08+7:158:57
22Jonas HagströmH50-2 (739)49:56+9:308:34
27Elin HerrmannOpen 12 (366)2:46:22+1:25:5716:37
30Bo Andersson2-days Difficult (70)1:13:27+39:0914:15
37Elsa SonessonD13 (1017)42:09+12:2011:09
37Mats JohnssonH45 Kort-2 (992)43:34+8:388:48
37Erik LösethH50-2 (739)53:59+13:339:16
38Pia SvenssonD60 (365)43:09+11:4013:19
39Vilma BlennowOpen 8 (1300)40:21+12:298:59
41Åsa TidquistD35 Kort (631)45:48+11:3210:27
47Caroline HagströmD50 (838)41:38+12:3210:37
48Kurt JohanssonH65 Kort (958)39:56+8:2411:32
52Johanna HagströmD18 Elit (551)57:54+10:5210:14
57Vera PetterssonD13 (1017)44:39+14:5011:48
57Jonas NiklassonH45-1 (730)59:47+15:469:05
57Stefan LaageH50 Motion (409)1:21:50+38:2917:52
65John AnderssonChallenge H 10 (442)2:23:40+1:13:1214:32
66Tommy RoosH60 Kort (990)42:39+11:1211:27
67Evelina PetersonD18 (475)1:14:11+29:0915:10
69Magnus BlennowH50 Kort-2 (763)46:11+12:3710:07
70Rocío BalaguéD21 Motion (510)1:18:49+35:4317:40
72Magnus NiklassonH45-1 (730)1:02:33+18:329:30
72Stig JohanssonH65 (766)49:13+11:2211:53
75Håkan SonessonH40 Kort-2 (789)58:38+21:2810:09
76Jan HjortH40 (1146)1:07:27+19:029:01
76Lennart SibeckH65 (766)49:44+11:5312:00
78Elsa VilhelmssonOpen 7 (1692)35:43+13:0011:49
80Lina AnderssonOpen 8 (1300)45:58+18:0610:14
83Nina OlssonD45 Kort-2 (681)50:14+18:3314:11
88Sofia HjortD35 Kort (631)55:34+21:1812:41
92Henrik PetterssonH45 Kort-2 (992)51:11+16:1510:20
97Kristine SvenssonD21 Kort-1 (837)56:30+22:3312:01
97Tindra HjortD16 (875)54:13+19:4911:44
122William HärströmH10 (1337)25:20+10:2010:22
131Sören WilhelmssonH50 Kort-2 (763)1:02:44+29:1013:45
137Mikael PetersonH50 Kort-2 (763)1:06:19+32:4514:32
139Patrik WallinH21 Kort-2 (1030)1:32:01+39:5311:46
150Anna HammarD21 Kort-1 (837)1:26:35+52:3818:25
154Hugo SamuelssonU1 (2187)25:13+10:5215:05
158Tindra MolinD11 (851)1:03:36+43:0221:51
165Oliver HammarH10 (1337)29:01+14:0111:53
165Jan SamuelssonOpen 8 (1300)58:52+31:0013:06
168Jan ElfsbergH70 Kort (920)59:42+31:5121:10
186Julius WiklundH10 (1337)31:34+16:3412:56
200Lova TidquistU2 (1872)34:42+17:2214:09
202Evelina HärströmOpen 5 (2438)56:48+27:0216:48
207Adam SamuelssonH10 (1337)35:56+20:5614:43
208Emma LundgrenOpen 5 (2438)57:08+27:2216:54
213Ludvig JohnssonU1 (2187)27:34+13:1316:30
233Lena JohnssonOpen 3 (2726)48:46+27:0229:12
269Cecilia SibeckOpen 7 (1692)1:08:24+45:4122:38
382Gösta HedegårdOpen 5 (2438)1:29:50+1:00:0426:34
384Annelie HedegårdOpen 5 (2438)1:30:26+1:00:4026:45
397Viggo TidquistOpen 3 (2726)1:10:14+48:3042:03
Adam FredénH21-2 (800)ej godkänd
Jonas HjertH21-2 (800)ej godkänd
Charles MolinOpen 3 (2726)ej godkänd
Helena SonessonOpen 10 (422)ej godkänd
Sara HagströmD21 Elit (365)ej start
Vilma BlennowD18 Elit (551)ej start
Amanda BlennowD21-2 (671)ej start
Henrik BalaguéH21 Kort-2 (1030)ej start
Daniel HärströmH21 Kort-2 (1030)ej start
Simon WiklundH18 (472)ej start
Alva SonessonD15 (801)ej start
Anders SträngH45 Kort-2 (992)ej start
Jan WiklundH45 Kort-2 (992)ej start
Rolf GabrielssonH70 Kort (920)ej start
Hanna SamuelssonD40 Motion (764)ej start
Kristina SvenningD55 Motion (356)ej start
Knut SvenningOpen 5 (2438)ej start
Hanna AnderssonOpen 7 (1692)ej start
Karin HolmOpen 7 (1692)ej start
Elias JohnssonInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser