Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Centrum OK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jonas KjällH21 Elit 2 (662)1:25:09+1:137:20
12Linnea BörjarsD21-2 (671)1:03:27+8:259:21
17Fredrik WallinH35 Kort (1001)46:39+7:327:33
17Jerk Rönnols2-days Men (131)1:05:37+21:159:11
22Jens WicksénChallenge H 10 (442)1:32:43+22:159:23
28Erika LindholmD21-2 (671)1:08:51+13:4910:09
31Malin AnnegårdD21-2 (671)1:10:39+15:3710:25
34Daniel EleniusH35 (318)1:10:37+19:389:03
38Petra SundströmD35 (286)1:11:02+22:2311:37
39Karin GillbergD60 (365)43:10+11:4113:19
42Stefanie AhlströmOpen 12 (366)4:32:23+3:11:5827:12
43Sara JonassonD21-2 (671)1:15:20+20:1811:06
43Christian RotvikerH40 (1146)1:01:12+12:478:10
44Jakob HeinemannH50 Motion (409)1:10:51+27:3015:28
45Anna HolmströmD21 Motion (510)1:07:00+23:5415:01
50Henrik LundgrenH35 (318)1:24:19+33:2010:49
50Daniel WikellOpen 4 (995)1:06:34+26:2113:30
52Jonas LindholmH35 Kort (1001)52:01+12:548:25
57Mattias HenrikssonH35 (318)1:58:04+1:07:0515:09
60Sofia AnderssonD21-2 (671)1:18:07+23:0511:31
60Henny SamuelssonD21 Kort-1 (837)50:27+16:3010:44
64Karin FägerlindD21-2 (671)1:18:50+23:4811:37
65Sverker LenasH40 (1146)1:05:29+17:048:45
69Oskar KarlinH35 Kort (1001)54:02+14:558:45
73Johan BernhardH35 Kort (1001)54:40+15:338:51
74Mette BrolinsonD40 (496)58:15+21:2912:06
75Emma JohnssonD21 Motion (510)1:20:34+37:2818:03
83Johanna SamuelsonD21 Kort-1 (837)54:07+20:1011:30
90Magnus KarlssonH21 Kort-1 (1006)1:24:04+36:1510:50
94Kristina AspvallD21-2 (671)1:35:01+39:5914:00
94Susanne ÅqvistD21 Kort-2 (742)1:01:37+27:3112:56
105Emil TallhageH21 Kort-1 (1006)1:27:12+39:2311:15
105Cristina MagnussonOpen 8 (1300)49:18+21:2610:58
111Amanda KarlssonD21 Kort-1 (837)59:16+25:1912:36
130Mats JohnssonH21-2 (800)1:47:24+41:5411:17
149Anna EleniusOpen 8 (1300)56:18+28:2612:32
154Gustaf GergeH35 Kort (1001)1:16:38+37:3112:25
190Maria CarlströmOpen 8 (1300)1:04:53+37:0114:27
194Johanna NilssonOpen 8 (1300)1:06:21+38:2914:46
196Henrik HellborgH40 (1146)1:43:26+55:0113:49
206Magnus GrafströmH40 (1146)1:53:28+1:05:0315:10
Gro DahlbomD21-2 (671)ej godkänd
Björn BängtssonH35 (318)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser