Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Bävern

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Emil JohanssonH18 (472)57:44+12:299:15
14Ingrid AdolfssonD55 Motion (356)50:44+14:1416:25
17Pia LundbergD50 Kort (901)31:56+4:0410:04
20Oliver KarmetunH17-20 Kort (293)1:02:35+25:3212:22
21Anders FjärrnäsOpen 6 (571)1:12:49+23:2812:41
23Sara FjärrnäsD21 Kort-2 (742)49:47+15:4110:27
23Björn DavidssonH40 Motion (456)1:08:12+13:5212:19
24Jessica KarmetunD40 Motion (764)52:08+11:3913:45
26Alice HallD11 (851)28:17+7:439:43
26Hampus KarmetunChallenge H 5 (390)52:14+12:3710:47
32Fredrik AugustssonH40 Motion (456)1:10:44+16:2412:47
36Evert JohanssonH55 Kort (872)43:07+9:019:40
36Gunnar HolmH65 Motion (231)1:23:24+39:0222:25
38Jessica ElmerssonD45 Motion (966)53:51+14:3615:02
39Ludwig GustavssonH18 (472)1:08:39+23:2411:00
41Linus LundbergH15 (929)52:33+15:139:39
43Johan SchagerlindH35 Kort (1001)50:42+11:358:13
44Oliwer LundbergH18 Elit (573)52:52+8:117:25
45Mikael M KarlssonH40 Motion (456)1:16:13+21:5313:46
47Marika HallD35 Motion (351)1:13:05+27:4218:27
49Jörgen GerhardssonOpen 4 (995)1:05:49+25:3613:21
50Ulrik JohanssonH40 Motion (456)1:17:10+22:5013:57
51Josefine SandbergOpen 3 (2726)33:54+12:1020:17
53Petra GerhardssonOpen 4 (995)1:07:04+26:5113:36
55Maud GustavssonD50 Motion (592)1:09:26+22:1820:07
58Sandra DavidssonD35 Motion (351)1:31:13+45:5023:02
63Stina JohanssonD16 (875)46:18+11:5410:01
85Egon GustavssonH55 Kort (872)49:07+15:0111:00
86Rasmus LundbergH18 Elit (573)1:03:04+18:238:51
91Göran KarlssonH75 (592)1:05:28+32:5919:50
101Mikael HallH35 Kort (1001)59:13+20:069:35
104Hugo HedströmH11 (1108)31:36+11:0410:49
121Henrik AdolfssonH35 Kort (1001)1:04:28+25:2110:26
129Alexander AugustssonH16 (1024)58:33+21:2510:29
131Marie AugustssonD40 Motion (764)1:29:43+49:1423:40
143Stig AdolfssonH65 Kort (958)54:23+22:5115:43
145Åke PerssonH65 Kort (958)54:37+23:0515:47
153Linda HedströmOpen 4 (995)2:06:24+1:26:1125:38
156Vera GerhardssonD11 (851)1:03:12+42:3821:43
157Stefan AdolfssonH60 Kort (990)56:44+25:1715:15
164Elsa HallU1 (2187)25:47+11:2615:26
364Maja JosefssonOpen 3 (2726)1:04:01+42:1738:20
397Jennie JosefssonOpen 5 (2438)1:38:39+1:08:5329:11
398Pier JosefssonOpen 5 (2438)1:38:43+1:08:5729:12
Elsa GerhardssonInskolning (2140)fullföljt
Rufus HedströmInskolning (2140)fullföljt
Tindra DavidssonD10 (1269)ej godkänd
Bo TuressonH65 Kort (958)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser