Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Hamar OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anine LomeD18 Elit (551)48:02+1:008:30
6Anne-Guri JevneD50 Motion (592)49:26+2:1814:19
8Sverre Bang StøengH20 Elit (617)1:09:23+4:447:23
9Anne Marie StenbergD50 Motion (592)50:20+3:1214:35
11Einar LundH65 (766)40:46+2:559:50
20Simen OskalOpen 6 (571)1:12:13+22:5212:34
21Lene OskalOpen 10 (422)47:01+11:3112:01
23Mona LomeD45 Kort-2 (681)38:01+6:2010:44
26Anne Karin ElisenbergD50 Motion (592)59:45+12:3717:19
27Frode BergersenH55 Kort (872)41:48+7:429:22
36Nina SøndmørD45 Kort-2 (681)40:34+8:5311:27
37Morten MoenOpen 4 (995)1:01:57+21:4412:33
37Edvin ElisenbergOpen 6 (571)1:25:04+35:4314:49
44Erik GrøndalenH60 Kort (990)39:23+7:5610:35
45Helle JørstadD65 (320)50:20+17:5016:20
48Harald VoldenH60 Kort (990)39:47+8:2010:41
51Mari GottebergD35 (286)1:28:41+40:0214:30
58Bente GrøndalenD60 Kort (442)49:26+19:5216:59
62Sverre Berg LutnæsH35 Kort (1001)53:19+14:128:38
64Kjersti VestengenD45 Kort-2 (681)47:26+15:4513:23
70Øyfrid Larsen MoenOpen 6 (571)1:53:47+1:04:2619:49
78Amelia Gotteberg-OedgaardOpen 1 (777)34:47+16:2614:40
84Ole Christian BangOpen 8 (1300)46:46+18:5410:24
88Arne ArnesenH55 Kort (872)49:41+15:3511:08
88Terje MalmH65 Kort (958)43:42+12:1012:37
89Emma Bangstad BergersenD13 (1017)49:54+20:0513:12
104Jo Gisle JørgensenH50 Kort-1 (778)54:57+21:4712:03
114Marianne MyklebustD45 Kort-2 (681)1:05:12+33:3118:25
115Ole-Johan VangenOpen 7 (1692)39:37+16:5413:07
120Mari Ovidia RanestadD11 (851)42:17+21:4314:31
121Kamilla LomeD15 (801)1:05:41+32:4814:39
122Vegard RanestadH13 (1083)51:17+25:0713:19
134Ole Fredrik VangenH35 Kort (1001)1:08:27+29:2011:05
139Johan StorebakkenH16 (1024)1:02:40+25:3211:13
146Tore JørgensenH55 Kort (872)1:04:01+29:5514:21
157Vetle Søndmør MartinsenH12 (1032)48:35+25:3116:05
246Leah Sophie ØstgårdU1 (2187)29:45+15:2417:48
Eivind LutnäsInskolning (2140)fullföljt
Amund Søndmør MartinsenInskolning (2140)fullföljt
Ivar Jevne ArnesenH20 Elit (617)ej godkänd
Børre KristiansenH55 Motion (262)ej godkänd
Even Lindstad BørresenH20 (281)ej start
Stine HolmenD35 Kort (631)ej start
Eva LutnæsD35 Kort (631)ej start
Lars StorslettH35 Kort (1001)ej start
Linda Therese StøengOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser