Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Helsingin Suunnistajat

95 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Arttu SyrjäläinenH21-2 (800)1:05:47+0:176:55
3Aapo IkolaH11 (1108)21:34+1:027:23
3Timo SalinH50 Kort-1 (778)35:39+2:297:49
4Mikko SalonenH45-1 (730)46:17+2:167:02
5Topi SyrjäläinenH20 Elit (617)1:05:46+1:077:00
7Veli KangasH21-2 (800)1:07:59+2:297:08
7Juulia TalaD13 (1017)35:16+5:279:19
10Jouni SavelainenH65 (766)40:35+2:449:48
13Venla TurakainenD16 (875)38:50+4:268:24
13Heidi SalonenD40 (496)40:53+4:078:29
14Aapo SalonenH16 Kort (197)56:46+17:4914:07
16Luukas ValtonenH21-2 (800)1:11:13+5:437:29
20Elina LammiD21-1 (652)1:07:34+8:009:59
20Timo MähönenH21-2 (800)1:11:56+6:267:33
21Mari SaneD35 Kort (631)42:11+7:559:37
21Heidi LiljeströmD40 (496)42:38+5:528:51
21Tuomas TalaH40 (1146)54:51+6:267:19
21Mika RantalaH50-1 (836)47:54+9:158:12
22Merianna RantakokkoD12 (1025)25:58+4:209:00
23Jeppe KoivulaH40 Kort-2 (789)46:09+8:597:59
26Mikko HaaraOpen 11 (308)1:13:55+31:2113:41
27Paula GrossD20 Elit (499)59:28+11:018:52
28Matias SalonenH18 Elit 2 (534)55:24+9:488:19
29Jasmiina RantalaD18 Elit (551)53:11+6:099:24
29Riikka OtsamoD50 (838)39:52+10:4610:10
29Irma LiljestömD65 Motion (243)1:03:44+24:2523:15
30Päivi MalmiOpen 9 (584)1:18:09+23:0710:12
31Emilia TalaD13 (1017)40:55+11:0610:49
32Elli SalonenD13 (1017)41:10+11:2110:53
32Pirkko LatvastoD70 (252)50:57+18:3017:09
33Kalle RantalaH21-2 (800)1:15:19+9:497:55
37Ville LampinenH21-2 (800)1:17:01+11:318:05
38Veera TurakainenD12 (1025)26:56+5:189:21
41Eija RantalaD50 (838)41:00+11:5410:27
42Tuomas HeikkiläH18 Elit (573)52:41+8:007:23
42Nadja RehbergerD11 (851)30:39+10:0510:31
45Milla MattilaD21 Elit (365)1:32:06+23:189:50
45Larissa ErolaD40 (496)47:23+10:379:51
47Lauri RoininenH21 Kort-2 (1030)1:09:42+17:348:54
47Mikko LaineH40 (1146)1:01:49+13:248:15
47Tiina Tervo-RantakokkoD45 Kort-1 (747)41:55+9:3811:50
47Reko RantamäkiH45 Kort-2 (992)45:34+10:389:12
47Åge LiljeströmH65 (766)46:16+8:2511:10
47Sari KallelaOpen 6 (571)1:33:24+44:0316:16
48Pihla OtsamoD21 Elit (365)1:35:45+26:5710:13
49Kimmo LiljeströmH45-1 (730)58:14+14:138:51
50Kari SalonenH40 (1146)1:02:48+14:238:23
50Pekka NikulainenH50-1 (836)54:10+15:319:16
52Leevi VäisänenH16 (1024)46:29+9:218:19
54Timo SavelainenH21-2 (800)1:20:15+14:458:26
54Aimo KangasOpen 9 (584)1:38:18+43:1612:50
57Doris VäisänenD12 (1025)29:15+7:3710:09
58Venla SalonenD14 (924)44:10+13:0611:10
61Lauri SyrjäläinenH15 (929)56:35+19:1510:24
62Miika TalaH16 (1024)48:15+11:078:38
63Hanna RuhanenD21-1 (652)1:15:53+16:1911:13
65Lenni KallelaH10 (1337)22:15+7:159:07
68Erkki LatvastoH70 (607)50:21+14:2513:47
69Raino LampinenH55 (967)49:45+17:199:37
85Lilja ÖstermanD21-1 (652)1:26:55+27:2112:51
86Kari SaneH65 (766)52:19+14:2812:38
90Pekka LammiH21 Kort-2 (1030)1:19:32+27:2410:10
90Irene TurakainenD45 (859)51:43+16:2311:32
91Pauliina LankinenD50 (838)47:00+17:5411:59
91Markku RehbergerOpen 9 (584)2:28:34+1:33:3219:25
95Ramona Åkermarck-MähönenD21 Kort-1 (837)56:12+22:1511:57
97Petra LiljeströmD40 Kort-1 (655)59:08+25:3514:25
101Hannu LammiH55 Kort (872)52:11+18:0511:42
106Kristiina LampinenD21 Kort-1 (837)57:51+23:5412:18
108Väinö HaaraH10 (1337)24:13+9:139:55
111Jari ValtonenH50-1 (836)1:07:06+28:2711:29
113Matias LiljeströmH10 (1337)24:37+9:3710:05
117Ellen HeinaroD16 (875)58:24+24:0012:38
117Eino HaaraH11 (1108)33:03+12:3111:19
120Miia MattilaD21 Kort-1 (837)1:01:22+27:2513:03
120Karin RantamäkiD45 (859)57:42+22:2212:52
123Lassi AaltonenH21-2 (800)1:43:18+37:4810:51
124Ruusu LaineD11 (851)43:03+22:2914:47
126Anni RajalaD12 (1025)37:07+15:2912:53
128Eerika RantalaD21 Kort-1 (837)1:03:39+29:4213:32
141Ella RantalaD12 (1025)40:00+18:2213:53
141Emil KoivulaH12 (1032)42:31+19:2714:04
145Mikko LaaksoH21-2 (800)2:05:59+1:00:2913:14
146Marko RajalaH40 (1146)1:20:03+31:3810:42
148Marika MattilaD21 Kort-1 (837)1:19:28+45:3116:54
158Teemu IivonenH13 (1083)1:02:13+36:0316:09
166Venla SyrjäläinenD12 (1025)45:28+23:5015:47
167Tiina KainulainenOpen 7 (1692)44:27+21:4414:43
170Lenni VäisänenH14 (1160)50:35+25:1512:56
189Juho MalmiH11 (1108)49:41+29:0917:00
189Olli TurakainenH45 Kort-2 (992)1:34:25+59:2919:04
371Anneli SaneOpen 3 (2726)1:04:25+42:4138:34
Oliver JuvasteInskolning (2140)fullföljt
Ida KoivulaInskolning (2140)fullföljt
Johannes LouhiH20 Elit (617)ej godkänd
Einari HeinaroH21 Elit (372)ej start
Topi RaitanenH20 Elit (617)ej start
Essi RoininenD18 Elit 2 (265)ej start
Aino KangasahoD14 (924)ej start
Anna SavilahtiD14 (924)ej start
Luca KallelaH13 (1083)ej start
Tommi LiljeströmH14 Kort (375)ej start
Leena Salmenkylä-MattilaD55 (669)ej start
Marketta SavelainenD65 (320)ej start
Eero KemppainenOpen 3 (2726)ej start
Tiia SalonenOpen 5 (2438)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser