Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IL Tyrving

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Anders Tiltnes2-days Men (131)49:13+4:516:53
6Erik AnderssonH21 Kort-1 (1006)54:09+6:206:59
8Astrid FiskumD20 (349)55:34+8:0310:22
9Per Kristian EkebergH60 (671)38:42+3:588:18
14Nanna NorderudD20 (349)56:52+9:2110:36
15Bjørn EkebergH21 Elit (372)1:26:58+5:546:46Ladda ner rutt i gpx-format
15Helene Lund-Johansen2-days Women (67)1:00:59+23:3712:00
16Ida Arnesen TiltnesD21-1 (652)1:06:57+7:239:54
23Mari Jellum HelgerudD21 Kort-2 (742)49:47+15:4110:27
28Berit DanielsenD55 (669)42:22+7:4511:27
31Torgeir NørbechH21 Elit (372)1:33:22+12:187:16
32Thor NorderudH50 Motion (409)1:02:59+19:3813:45
37Hege FeiringD45 (859)43:19+7:599:40
38Karl-Johan MalmbergH45 Kort-1 (980)41:37+7:568:25
40Emil JönssonH21-1 (853)1:20:17+15:278:31
41Lars-Erik FiskumH55 (967)44:51+12:258:40
46Marianne NjåsteinD50 (838)41:33+12:2710:35
47Are NjåsteinH50 Motion (409)1:13:07+29:4615:57
58Anne Kristine NorderudD50 (838)42:48+13:4210:55
59Tuva Nesheim FlatebakkenD16 (875)45:30+11:069:50
61Christian GrotnesH50-1 (836)56:17+17:389:38
61Hasse BergstrømH70 (607)48:53+12:5713:23
67Maren NorderudD16 (875)46:39+12:1510:05
67Lena HenrikssonD50 Motion (592)1:13:03+25:5521:10
69Markus LivingH21-1 (853)1:26:24+21:349:10
76Thea Feiring HaltiaD18 (475)1:22:27+37:2516:51
85Hallvard BergH55 (967)51:49+19:2310:01
94Solveig Eline BergD16 (875)53:57+19:3311:40
97Jenny-Ann MalmbergD45 (859)53:27+18:0711:55
112Torkjel NesheimH50-1 (836)1:07:09+28:3011:29
112Kirsti Grundnes BergD55 (669)1:07:15+32:3818:10
129Åshild FlatebakkenD50 (838)59:00+29:5415:03
143Anna GöhlmanD50 Kort (901)48:50+20:5815:24
159Magnus MolundH10 (1337)28:14+13:1411:34
194Sara MolundD12 (1025)1:02:59+41:2121:52
Julian MalmbergInskolning (2140)fullföljt
Linn MalmbergInskolning (2140)fullföljt
Elias MolundInskolning (2140)fullföljt
Betty Ann Bjerkreim NilsenD21-1 (652)ej start
Synne Nesheim FlatebakkenD20 (349)ej start
Synne SkjærsteinD18 Elit 2 (265)ej start
Kristoffer JacobsenH35 Kort (1001)ej start
Kjetil MolundH45-2 (713)ej start
Helle HundseidD50 (838)ej start
Frode KamsvågH50-1 (836)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser