Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Djerf

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Frida JohanssonD16 (875)37:43+3:198:09
8Per JanssonH45-1 (730)47:24+3:237:12
8Henrik LindbladH45 Kort-1 (980)36:31+2:507:23
9Ann-Sofi WelanderD21 Motion (510)49:57+6:5111:11
11Mattias HanssonH13 (1083)30:25+4:157:54
13Charlotte FlansbjerD45 (859)39:25+4:058:47
13Ulf NordzellH60 Motion (269)1:02:38+18:5315:16
16Per PetterssonH60 Motion (269)1:08:10+24:2516:37
20Per-Arne PetersonH45 Motion (509)55:13+15:1711:13
27Linus Bodin-LiliegrenU1 (2187)18:45+4:2411:13
31Jesper HaglundH17-20 Kort (293)1:12:55+35:5214:24
31Kjell ErikssonH65 (766)44:07+6:1610:39
32Amanda JanssonD15 (801)41:44+8:519:18
33Maja WelanderD18 Elit 2 (265)1:05:27+17:0512:39
34Mats WelanderH55 (967)43:27+11:018:24
36Gunnar NymanH80 (240)1:12:04+37:3724:30
37Ellen PelanderD12 (1025)26:53+5:159:20
39Arvid JohanssonH11 (1108)26:08+5:368:56
39Eva Thorsell HanssonD45 Motion (966)54:29+15:1415:13
40Elin LindbladD15 (801)43:09+10:169:37
40Britt-Marie KarlssonD70 Kort (357)50:40+12:1719:56
48Anders PelanderH40 Kort-2 (789)52:27+15:179:05
49Elizabeth PetterssonOpen 2 (501)52:10+25:1914:36
53Stig NilssonH65 Kort (958)40:21+8:4911:39
59Edvard PelanderH10 (1337)21:50+6:508:56
61Stina LindbergD18 (475)1:08:45+23:4314:03
61Viktoria LindbergD45 Kort-1 (747)43:42+11:2512:20
61Jan HanssonH45 Kort-1 (980)45:23+11:429:11
62Mats HaglundH60 (671)50:24+15:4010:48
64Jonna LindbladD12 (1025)29:39+8:0110:17
78Fredrik Zetterberg ErikssonH21 Kort-2 (1030)1:17:10+25:029:52
78Erik HaglundH21 Kort-2 (1030)1:17:10+25:029:52
78Axel LindbladU1 (2187)21:39+7:1812:57
80Håkan PetterssonH21 Elit 2 (662)1:48:56+25:009:23
84Anna JanssonD40 Kort-1 (655)54:47+21:1413:21
85Alexander JanssonH13 (1083)42:20+16:1010:59
86Håkan LindbergH50-1 (836)1:00:03+21:2410:16
97Bo WinqvistOpen 5 (2438)47:59+18:1314:11
99Anton HolmH15 (929)1:06:40+29:2012:15
99Marie LindbladD40 Kort-1 (655)59:33+26:0014:31
100Jan-Olof BäckH55 (967)53:53+21:2710:25
107Ylva JohanssonD14 (924)50:54+19:5012:53
108Rasmus PetterssonH14 (1160)40:20+15:0010:18
109Björn SvenssonH50-1 (836)1:07:04+28:2511:29
125Hans-Eric JanssonH70 Kort (920)44:02+16:1115:36
133Håkan AlmqvistH50-1 (836)1:13:54+35:1512:39
136Tova ErikssonD16 (875)1:03:00+28:3613:38
140Anton HanssonH16 (1024)1:03:09+26:0111:19
156Emma LiliegrenOpen 5 (2438)53:37+23:5115:51
362Lucas Bodin LiliegrenU1 (2187)38:10+23:4922:51
375Lin PelanderU1 (2187)39:56+25:3523:54
Elin LindbergD20 Elit (499)ej godkänd
Elias HaglundH21 Kort-2 (1030)ej godkänd
Anders ElofssonH60 Motion (269)ej godkänd
Lena WesterlundD40 Kort-1 (655)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser