Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Fossum IF

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Cecilie Christin Kverme2-days Easy (72)41:3211:36
6Martin Borge Heir2-days Men (131)50:25+6:037:03
7Victoria Hæstad BjørnstadD18 Elit (551)49:37+2:358:46
9Oskar Størmer2-days Men (131)53:11+8:497:26
11Ragnhild HjermstadD20 Elit (499)55:06+6:398:13
12Karianne KatlaD40 Kort-2 (637)37:32+4:009:14
14Maria BrodinD21-1 (652)1:06:17+6:439:48
14Pernille KatlaD16 (875)38:59+4:358:26
15Nils HæstadH55 (967)40:08+7:427:45
15Sivert Sande Kverme2-days Difficult (70)50:32+16:149:48
20Ask Felland SætnanU2 (1872)22:23+5:039:08
21Simen BordalH21-1 (853)1:16:26+11:368:07
23Gunhild Kvålsgard2-days Easy (72)1:13:38+32:0620:34
25Erling HjermstadH18 Elit (573)50:23+5:427:04
33Ingrid Gylterud KvålsgardD16 (875)41:37+7:139:00
38Erik Hæstad BjørnstadH16 (1024)45:03+7:558:04
52Frode StrislandH45 Kort-1 (980)44:05+10:248:55
54Bodil NordenströmD45 (859)45:30+10:1010:09
56Trond BrevikH50-1 (836)55:34+16:559:30
57Ingrid HasaasD16 (875)45:20+10:569:48
57Sven Arne GylterudH45-2 (713)56:13+14:588:32
59Turid WilliksenD50 Motion (592)1:10:10+23:0220:20
60Tim RobertsonH21 Elit (372)1:47:33+26:298:22
62Styrk Hundseid KamsvågH18 Elit (573)56:26+11:457:55
62Sigrid Melander VieD40 Kort-2 (637)48:12+14:4011:52
63Oscar Hæstad BjørnstadH18 Elit 2 (534)1:03:38+18:029:33
66Børge Nilsen BergH12 (1032)31:07+8:0310:18
67Ivar MølnvikH45-2 (713)59:29+18:149:02
67Kristoffer KatlaU2 (1872)25:56+8:3610:35
70Sigbjørn ModalsliH55 Kort (872)46:54+12:4810:30
71Olav HasaasH45 Kort-1 (980)46:37+12:569:26
80Marianne HjermstadD50 Kort (901)39:47+11:5512:32
85Heidi Kristina SebjørnsenD12 (1025)31:09+9:3110:48
85Ragnhild NerstenD50 Motion (592)1:26:54+39:4625:11
90Sindre Vie StrislandH12 (1032)33:22+10:1811:02
90Magnhild T. MølnvikD50 (838)46:26+17:2011:50
95Birk Felland SaetnanH13 (1083)45:51+19:4111:54
96Mikkel KatlaH14 (1160)38:57+13:379:57
101Kristin Nergaard BergD35 Kort (631)1:01:21+27:0514:00
113Knut Jostein SaetnanH40 (1146)1:13:07+24:429:46
120Lars HjermstadH55 (967)57:09+24:4311:03
122Håkon BørliH45 Kort-1 (980)53:26+19:4510:48
123Mari BrendeD13 (1017)56:02+26:1314:49
127Terje Ola BrendeH55 Kort (872)57:36+23:3012:54
131Sondre Zahl HagenH14 (1160)43:47+18:2711:11
142Stein H. HagenH50-1 (836)1:17:13+38:3413:13
152Erlend BørliH14 (1160)46:15+20:5511:49
154Kathinka Zahl HagenD12 (1025)42:13+20:3514:39
158Eirik Vie StrislandH12 (1032)48:39+25:3516:06
158Hanne BrendeD50 Kort (901)53:26+25:3416:51
165Kristin M. KolltveitD45 Motion (966)1:30:42+51:2725:20
180Elise Nilsen BergD10 (1269)40:57+22:0716:46
199Knut Kolltveit SørlieH11 (1108)54:45+34:1318:45
Olai Stensland LillevoldH20 Elit (617)ej godkänd
Sigrid AlexandersenD21 Elit (365)ej start
Tonje VassendD20 Elit (499)ej start
Elias Thorsdal MølnvikH20 Elit (617)ej start
Marielle MichelsenD12 (1025)ej start
Malin MichelsenD10 (1269)ej start
Johan MichelsenH40 Kort-1 (820)ej start
Kristian Bernhard NilsenH40 Kort-1 (820)ej start
Anders Gylterud Kvålsgard2-days Easy (72)ej start
Mikkel MichelsenInskolning (2140)ej start
Odin Vie StrislandInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser