Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Eksjö SOK

77 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olof HedinH14 Kort (375)25:038:26
1Patrik NilssonOpen 7 (1692)22:437:31
2Stefan DjurstedtOpen 7 (1692)23:30+0:477:46
2Claes DahlénChallenge H 5 (390)40:50+1:138:26
3Susanna DjurstedtD45 Kort-1 (747)32:44+0:279:14
5Arne KlintbergH55 Kort (872)37:04+2:588:18
6Adam PerssonOpen 6 (571)58:09+8:4810:07
11Erik PerssonOpen 6 (571)1:06:37+17:1611:36
12Agnes DjurstedtD13 (1017)36:30+6:419:39
12Monica HenrikssonD55 (669)40:23+5:4610:54
13Amanda Falck WeberD20 Elit (499)55:42+7:158:18
15Linda NordinD40 (496)41:21+4:358:35
19Andreas BerganderH21 Elit 2 (662)1:28:41+4:457:39
20Lasse Jansson2-days Men (131)1:07:33+23:119:27
24Fanny SundbladD18 Elit (551)52:58+5:569:22
24Lotta SundbladD45 Kort-1 (747)38:16+5:5910:48
24Rickard JakobssonOpen 7 (1692)30:14+7:3110:00
25Gun HenrikssonD60 (365)40:24+8:5512:28
30Linnéa GolsäterD20 Elit (499)1:00:29+12:029:01
30Gabriella S BerganderD18 Elit (551)53:23+6:219:26
32Hugo DjurstedtH15 (929)49:19+11:599:03
34Joel LundbladOpen 11 (308)1:16:25+33:5114:09
35Lise-Lotte Mattsson JanssonOpen 3 (2726)32:32+10:4819:28
37Hans PansellH60 Motion (269)1:37:09+53:2423:41
38Viktor AntonssonH21 Kort-1 (1006)1:07:17+19:288:40
40Lucas SundbladH20 Elit (617)1:19:23+14:448:27
40Carina BerganderD45 Kort-1 (747)41:18+9:0111:40
40Carl HedinChallenge H 5 (390)1:02:35+22:5812:55
43Christer FolkessonH60 (671)45:32+10:489:46
44Anna DahlénOpen 2 (501)50:07+23:1614:02
49Agnes AdolfssonD21-2 (671)1:16:12+21:1011:14
52Cecilia HedinOpen 3 (2726)33:57+12:1320:19
57Malin GustavssonD21 Kort-2 (742)54:57+20:5111:32
59Emil GunnarssonH21 Kort-1 (1006)1:12:00+24:119:17
60Alexander DahlenOpen 2 (501)56:55+30:0415:56
62Hanna EDVARDSSOND35 Motion (351)1:50:09+1:04:4627:48
66August KollbergH20 Elit (617)1:29:36+24:579:32
68Sara BerganderD21 Kort-2 (742)56:40+22:3411:54
69Heini RintanenD18 Elit (551)1:00:02+13:0010:37
71Lars NordgrenOpen 7 (1692)35:21+12:3811:42
73Mattis PerssonH15 (929)1:00:07+22:4711:03
74Susanne BerganderD50 Motion (592)1:16:25+29:1722:08
76Annelie NilssonD50 Motion (592)1:17:56+30:4822:35
77Simon NilssonH21 Kort-1 (1006)1:21:24+33:3510:30
77Marie GolsäterD50 Motion (592)1:17:57+30:4922:35
79Julia AbajiD10 (1269)29:01+10:1111:53
79Ida DahlénU2 (1872)26:44+9:2410:54
85Hugo JakobssonH15 (929)1:02:52+25:3211:33
87Wilma BerganderD15 (801)53:46+20:5312:00
91Linnéa EdvardssonD10 (1269)29:54+11:0412:15
94Ida EdvardssonD14 (924)49:19+18:1512:29
95Klara HöglundD15 (801)55:55+23:0212:28
100Anette OlssonD45 Motion (966)1:07:28+28:1318:50
101Anders EdvardssonH45 Kort-1 (980)50:40+16:5910:15
102Jonas HåkanssonH40 Kort-1 (820)1:04:34+26:0611:18
108Simon SvahnH15 (929)1:09:06+31:4612:42
108Christer JohanssonH45-2 (713)1:14:03+32:4811:15
116Håkan LöfgrenH55 Kort (872)54:56+20:5012:19
117Simon FreylandH16 (1024)56:34+19:2610:08
136Peter SvahnH50 Kort-2 (763)1:05:46+32:1214:25
141Ingemar HedinH50 Kort-2 (763)1:15:54+42:2016:38
148Pelle HöglundOpen 7 (1692)41:48+19:0513:50
151Oskar SvahnH16 (1024)1:06:12+29:0411:51
156Thea AbajiD13 (1017)1:11:17+41:2818:51
157Göran NilssonH70 Kort (920)54:21+26:3019:16
167Ella PerssonD13 (1017)1:19:56+50:0721:08
173Elin GöthD14 (924)1:38:15+1:07:1124:52
221Noa GöthH10 (1337)40:09+25:0916:27
231Åsa PerssonOpen 5 (2438)1:00:50+31:0417:59
287Fredrik PerssonOpen 3 (2726)53:38+31:5432:06
290Jenny JakobssonOpen 5 (2438)1:08:12+38:2620:10
324Elsa HöglundU2 (1872)50:21+33:0120:33
351Tove JakobssonU1 (2187)37:23+23:0222:23
Oskar LindH20 Elit (617)ej godkänd
Lars-Gunnar NilssonH55 (967)ej godkänd
Berit NilssonD70 Kort (357)ej godkänd
Pelle JakobssonU1 (2187)ej godkänd
Philip EdvardssonH20 Elit (617)ej start
Siv BerganderD70 Motion (211)ej start
Göran BerganderH80 Motion (49)ej start
Agnes HöglundU2 (1872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser