Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gamleby OK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Hanna ÖbergD12 (1025)23:10+1:328:02
4Tove ValleriusD12 (1025)23:22+1:448:06
9Tuva ÖstangårdD11 (851)23:44+3:108:09
11Erik AxelssonH16 Kort (197)50:14+11:1712:29
11Aron ÖstangårdH14 (1160)28:18+2:587:14
19Gunnel ChristianssonD70 Motion (211)56:07+15:2821:30
20Jenny JakobssonD18 (475)54:59+9:5711:14
22Loke ÖstangårdH16 (1024)41:57+4:497:31
24Lena PerssonD60 (365)40:03+8:3412:21
28Lena JakobssonD50 Motion (592)1:00:24+13:1617:30
35Carl ÖbergH10 (1337)20:01+5:018:12
40Petter ValleriusH35 (318)1:14:46+23:479:35
52Ida RydbergD20 (349)1:24:12+36:4115:42
54Lena SandahlD70 Kort (357)1:01:00+22:3724:00
56Thomas JohanssonH40 Kort-1 (820)52:29+14:019:11
61Isak LiljeholmH13 (1083)38:39+12:2910:02
61Nicklas EnlundOpen 9 (584)1:44:23+49:2113:38
80Christer ÖbergH40 Kort-1 (820)58:30+20:0210:14
81Robin JakobssonH21-1 (853)1:30:05+25:159:34
81Karin HolmgrenD50 Motion (592)1:21:26+34:1823:36
83Oscar RiisH21 Elit 2 (662)1:51:21+27:259:36
87Måns AxelssonH40 Motion (456)2:10:14+1:15:5423:33
98Pia ÖstangårdD40 Kort-2 (637)1:03:10+29:3815:33
105Karl-Johan RydbergH40 Kort-1 (820)1:05:32+27:0411:28
106Susanne GranD40 Kort-2 (637)1:07:58+34:2616:44
107Annika RiisD50 (838)50:51+21:4512:58
117Jakob RiisH21-1 (853)1:46:30+41:4011:19
119Ann-Sofie OlovssonD40 Kort-2 (637)1:22:58+49:2620:26
119Richard OlovssonH40 Kort-1 (820)1:10:07+31:3912:16
121Arvid RudbergH21 Kort-1 (1006)1:31:26+43:3711:47
121Lars KarlssonH70 Kort (920)43:47+15:5615:31
124Henrik PetterssonH13 (1083)52:02+25:5213:30
124Maria NilssonD45 Motion (966)1:14:41+35:2620:51
126Ingemar PerssonH60 (671)1:26:59+52:1518:39
126Hans-Åke ChristianssonH70 Kort (920)44:05+16:1415:37
140Lars HolmgrenH50-1 (836)1:15:03+36:2412:51
151Fabian ValleriusH14 (1160)46:13+20:5311:49
156Robert LarssonH21 Kort-1 (1006)1:50:15+1:02:2614:13
160Ellen OlovssonD13 (1017)1:13:36+43:4719:28
165Maja AxelssonD13 (1017)1:16:49+47:0020:19
176Åsa AxelssonD45 Motion (966)1:39:40+1:00:2527:50
177Oliver ValleriusH16 (1024)1:20:09+43:0114:21
210Märta HolmgrenU2 (1872)35:20+18:0014:25
213Sigrid HolmgrenU2 (1872)35:26+18:0614:27
223Ylva LarssonOpen 5 (2438)59:37+29:5117:38
302Agnes OlovssonU2 (1872)44:49+27:2918:17
Viktor PetterssonH16 Kort (197)ej start
Per-Johan RiisH50-1 (836)ej start
Eivor PetterssonD70 Kort (357)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser