Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Kongsberg OL

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bjørn HaavengenH50-1 (836)38:396:37
3Henrik André LarsenH17-20 Kort (293)46:31+9:289:11
4Mathilde Sæter FlessebergD14 (924)33:45+2:418:32
7Mathias DrageH21-1 (853)1:13:17+8:277:47
8Marlin HaavengenD16 (875)38:19+3:558:17
16Helene EgerD16 (875)39:19+4:558:30
19Idunn HaavengenD18 (475)54:27+9:2511:08
22Rikke Hjelseth LarsenD18 Elit 2 (265)1:00:25+12:0311:41
27Sigurd Bonden KjørsvikH20 (281)1:32:10+36:1112:23
28Tommy SæterH45 Motion (509)1:01:02+21:0612:24
29Øyvind DrageH50-1 (836)49:03+10:248:23
31Tale StrandD15 (801)41:35+8:429:16
32Vetle DrageH14 (1160)31:58+6:388:10
37Siri MoholthD20 Elit (499)1:02:45+14:189:21
41Åsne HaavengenD14 (924)40:55+9:5110:21
45Trygve HeggedalH20 Elit (617)1:20:17+15:388:32
45Ingrid KvistadD45 (859)44:15+8:559:52
46Håkon LundH18 Elit 2 (534)59:30+13:548:56
46Atle Nikolai WølloH13 (1083)36:34+10:249:29
49Kjersti Tønnesen BergstølD16 (875)43:32+9:089:25
50Anita Sørensen DrageD50 (838)41:53+12:4710:41
51Per Øivind EgerH45-2 (713)54:24+13:098:16
57Kristiane RogstadD18 (475)1:06:15+21:1313:32
57Johan EgerH13 (1083)37:45+11:359:48
59Anne Willkommen EikenD18 Elit (551)58:42+11:4010:23
60Åsne Skram TrømborgD20 Elit (499)1:11:00+22:3310:35
76Aurora MoholthD18 Elit (551)1:02:38+15:3611:05
77Tord StrandH18 Elit (573)1:00:09+15:288:26
79Lene FlessebergD40 Motion (764)1:04:54+24:2517:07
84Kristin EgerD40 (496)1:03:45+26:5913:15
91Christina Maria KasinD21 Kort-2 (742)1:01:16+27:1012:52
92Sarah WølloD16 (875)53:10+18:4611:30
94Henrik HaugH18 Elit 2 (534)1:30:03+44:2713:31
104Rolf Trygve HaugH14 (1160)39:47+14:2710:10
106Eli Bonden KjørsvikD45 (859)55:02+19:4212:17
115Atle WølloH45-2 (713)1:23:05+41:5012:37
118Cora EbnerD45 Kort-2 (681)1:11:28+39:4720:11
118Nina Hansen-MøllerudD50 (838)52:55+23:4913:29
130Bjørn Victor LarsenH55 (967)59:09+26:4311:26
149Erlend HaugH50-1 (836)1:23:11+44:3214:14
152Jane RødderD50 (838)1:30:32+1:01:2623:05
165Sølve DrageH16 (1024)1:12:39+35:3113:01
168Katrine Hjelseth LarsenD50 Kort (901)1:09:05+41:1321:47
183Olav LundH14 (1160)53:13+27:5313:36
209Peder Bonden KjørsvikH14 (1160)1:07:01+41:4117:08
280Marte EgerU2 (1872)41:31+24:1116:56
314Lars Henrik LundOpen 5 (2438)1:11:57+42:1121:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser