Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Espoon Suunta

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Aleksi SorsaH20 Elit (617)1:04:396:53
4Silva KemppiD11 (851)22:26+1:527:42
5Ella MahlamäkiD18 Elit 2 (265)50:38+2:169:47
6Ida HaapalaD15 (801)36:34+3:418:09
12Topias KemppiH13 (1083)30:35+4:257:56
12Anton KemppiH10 (1337)17:15+2:157:04
13Daniel RautioH12 (1032)24:47+1:438:12
15Antti HonkimaaH21-2 (800)1:10:44+5:147:26
16Johanna KemppiOpen 6 (571)1:09:16+19:5512:04
24Iida LaineD14 Kort (312)36:17+14:1212:25
28Anni HonkimaaD21-1 (652)1:09:06+9:3210:13
28Outi MarttilaD40 (496)44:05+7:199:09
32Roosa LaineD16 (875)41:35+7:119:00
33Alvar PalmenH18 Elit (573)51:24+6:437:13
33Sanna TervakangasD40 (496)45:06+8:209:22
40Joni KemppiH40 (1146)1:00:47+12:228:07
41Mikael RautioH16 (1024)45:25+8:178:08
41Arttu LaineH45 Kort-2 (992)44:21+9:258:57
41Elina Mäki-SimolaD60 Kort (442)43:08+13:3414:49
44Elisa StåhlbergD16 (875)42:57+8:339:17
44Astra FranckeD40 (496)47:17+10:319:49
46Otso PajuojaH14 (1160)33:04+7:448:27
46Markus KaukonenH45-1 (730)57:45+13:448:46
56Anni KivilaaksoD20 Elit (499)1:09:40+21:1310:23
66Antti SorsaH14 (1160)35:30+10:109:04
69Toni HaapalaH40 Kort-2 (789)57:37+20:279:59
74Miika VehmasH20 Elit (617)1:33:55+29:1610:00
74Anne SorsaD50 Kort (901)39:25+11:3312:26
74Laura MatilainenOpen 6 (571)2:09:10+1:19:4922:30
81Ella KaukonenD18 (475)1:33:24+48:2219:06
81Emil LaaksonenH14 (1160)37:34+12:149:36
87Mikko TervakangasH16 (1024)50:59+13:519:08
89Ari HonkimaaH55 Kort (872)49:51+15:4511:10
89Marrti VirtanenOpen 9 (584)2:27:40+1:32:3819:18
91Johanna MäättäläD40 Kort-1 (655)56:35+23:0213:48
94Pasi LaaksonenH40 (1146)1:09:49+21:249:20
97Outi HonkimaaD55 Kort (582)52:22+22:4617:27
97Marita VirtanenOpen 9 (584)2:51:16+1:56:1422:23
107Heikki SorsaH50 Kort-1 (778)56:10+23:0012:19
114Elli-Anna SuntioinenD15 (801)1:01:37+28:4413:45
122Ulrika RautioD11 (851)42:51+22:1714:43
127Vesa PajuojaH50 Kort-1 (778)1:03:07+29:5713:50
128Fanni MäättäläD12 (1025)37:27+15:4913:00
144Essi KaukonenD45 Kort-1 (747)1:22:36+50:1923:20
149Mikko MäättäläH14 (1160)46:00+20:4011:45
161Pertti SimolaH60 Kort (990)58:14+26:4715:39
162Joni VirtanenH40 (1146)1:24:10+35:4511:15
166Oskar HaapalaH14 (1160)49:25+24:0512:38
171Elias HaapalaOpen 3 (2726)43:55+22:1126:17
183Pietari HyvärinenH40 (1146)1:32:01+43:3612:18
192Salla KaukonenD12 (1025)59:35+37:5720:41
Senni MäättäläInskolning (2140)fullföljt
Julian TolkkinenInskolning (2140)fullföljt
Emilia StåhlbergD20 Elit (499)ej godkänd
Heidi PlitD18 Elit (551)ej start
Elsi PöllänenD20 (349)ej start
Iida SuntioinenD11 (851)ej start
Ilari SuntioinenH10 (1337)ej start
Henna PlitD40 Kort-1 (655)ej start
Herkko PlitH45-1 (730)ej start
Marjut VarpulaD50 (838)ej start
Juuso TervakangasU2 (1872)ej start
Johanna KemppiOpen 5 (2438)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser