Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D11

2 910 m, 164 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Moa BirkebækStora Tuna OK1:40:19
2Silva KemppiEspoon Suunta1:40:58+0:39
3Yrsa RöjgårdOK Kolmården1:45:09+4:50
4Elsa KaipeOK Kåre1:48:13+7:54
5Annie LundOK Kolmården1:49:06+8:47
6Elsa BrandtDomnarvets GOIF1:49:12+8:53
7Marie KravdalGjø-Vard OL1:57:34+17:15
8Tuva ÖstangårdGamleby OK1:57:48+17:29
9Emma ZettervallKarlskrona SOK1:57:58+17:39
10Emma OlinIK Hakarpspojkarna1:58:11+17:52
11Moa BergqvistKorsnäs IF OK1:59:01+18:42
12Sigrid LjunggrenLinköpings OK1:59:29+19:10
13Eeva-Liina OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura2:02:12+21:53
14Minea AnttilaSK Pohjantähti2:02:29+22:10
15Tova RangertIK Hakarpspojkarna2:08:14+27:55
16Roosa HeikkinenVehkalahden Veikot2:08:36+28:17
17Julia ForsgrenOK Tyr2:09:40+29:21
18Sandra LingIK Hakarpspojkarna2:12:02+31:43
19Alva BjörkTrollhättans SOK2:13:08+32:49
20Anna TaksdalGanddal IL2:13:54+33:35
21Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK2:14:14+33:55
22Tuva SelinFK Göingarna2:14:21+34:02
23Klara HartOK Linné2:15:35+35:16
24Alice HallOK Bävern2:18:23+38:04
25Lovisa DufvaSundsvalls OK2:19:21+39:02
26Vilma NilssonAttunda OK2:19:33+39:14
27Emma HasselströmOK Renen2:21:24+41:05
28Maja AxelssonLerums SOK2:21:44+41:25
29Ida BergforsVK Uvarna2:22:38+42:19
30Engla PruthIK Hakarpspojkarna2:25:59+45:40
31Nora Feil LindmarkSkellefteå OK2:27:14+46:55
32Julia ÅttingLinköpings OK2:27:36+47:17
33Elvira BjörnbergVästerås SOK2:29:55+49:36
34Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK2:29:59+49:40
35Emma KarlssonOK Landehof2:30:01+49:42
36Ella PetterssonSävedalens AIK2:30:12+49:53
37Elsa Söllvander EklundOK Rodhen2:30:15+49:56
38Alva Lidström LauriSnättringe SK2:30:35+50:16
39Ida HellströmAttunda OK2:32:57+52:38
40Agnes IvarssonOK Skogshjortarna2:33:01+52:42
41Hanna LindqvistÖstersunds OK2:34:03+53:44
42Hanna ÖstbergStora Tuna OK2:35:32+55:13
43Agnes BerlinOK Orion2:36:10+55:51
44Hertta JuntunenKalevan Rasti2:36:28+56:09
45Lovis HellstenNyköpings OK2:36:32+56:13
46Sara OhlinOK Tranan2:36:54+56:35
47Lotta LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo2:37:24+57:05
48Sofia HuggForsa OK2:38:24+58:05
49Lisa AnderssonRyda SK2:41:21+1:01:02
50Linnéa SäfströmHästveda OK2:41:23+1:01:04
51Maren Aure SkogedalAsker SK2:41:30+1:01:11
52Astrid HedströmÖstersunds OK2:42:15+1:01:56
53Kajsa HallVästerås SOK2:42:41+1:02:22
54Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK2:42:51+1:02:32
55Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK2:42:57+1:02:38
56Elsa MartanderTrollhättans SOK2:43:46+1:03:27
57Tilde MansénSkarpnäcks OL2:45:41+1:05:22
58Tova LindbäckOK Renen2:46:23+1:06:04
59Vilma GrimmergårdBredareds IF2:46:25+1:06:06
60Katrine Krogh MadsenCopenhagenO2:46:47+1:06:28
61Lisa ErikssonOK Landehof2:46:49+1:06:30
62Guro SchjølbergTynset IF2:47:46+1:07:27
63Guro HegstadOK Skøynar2:48:09+1:07:50
64Olivia EngelOK Ravinen2:51:47+1:11:28
65Johanna BergKFUM Örebro OK2:52:00+1:11:41
66Marie ScheeleNydalens SK2:53:00+1:12:41
67Lea FribergOK Vivill2:53:04+1:12:45
68Elma WikströmOK Hammaren2:53:19+1:13:00
69Emma AlfredssonOK Tyr2:54:21+1:14:02
70Ellen NormanSävedalens AIK2:55:15+1:14:56
71Wilma LarssonSundsvalls OK2:55:19+1:15:00
72Emma HallendalIFK Enskede2:56:53+1:16:34
73Maja LiljaIFK Lidingö SOK2:57:11+1:16:52
74Emma LarssonKarlskrona SOK2:57:30+1:17:11
75Elsa SödervallIK Gandvik2:58:16+1:17:57
76Jenny JanssonTenhults SOK3:01:20+1:21:01
77Inkeri KarttilaMS Parma3:01:55+1:21:36
78Linn De BoussardIFK Enskede3:03:00+1:22:41
79Nelly MårtenssonGarphyttans IF3:03:07+1:22:48
80Mai HemmiSK Pohjantähti3:03:15+1:22:56
81Elsa ArnessonÖstersunds OK3:03:17+1:22:58
82Lovisa LindqvistIFK Enskede3:03:39+1:23:20
83Sanna HörnellDomnarvets GOIF3:04:24+1:24:05
84Ida KörleOK Landehof3:05:41+1:25:22
85Ida BenattiSkåneslättens OL3:05:43+1:25:24
86Enni LundbergOK Kåre3:06:05+1:25:46
87Wilma LindkvistTolered-Utby Ol-klubb3:06:19+1:26:00
88Ellen LindforsBjörkfors GOIF3:07:02+1:26:43
89Agnes HertzTenhults SOK3:09:36+1:29:17
90Ruusu LaineHelsingin Suunnistajat3:14:09+1:33:50
91Isabel UnnerudLånghundra IF3:14:12+1:33:53
92Anja BergerDomnarvets GOIF3:14:20+1:34:01
93Emelie ForslundKristinehamns OK3:14:22+1:34:03
94Hanna CarlqvistSnättringe SK3:14:52+1:34:33
95Elsa PalmbergOK Hammaren3:17:07+1:36:48
96Mindra LangerOK Roxen3:17:24+1:37:05
97Felicia SandinOK Skärmen3:17:26+1:37:07
98Thea KullmanIK Falken3:18:18+1:37:59
99Elin SvärdhagenLidköpings VSK3:18:20+1:38:01
100Klara HultbergSOK Viljan3:21:41+1:41:22
101Hedda BorgströmAvesta OK3:22:00+1:41:41
102Jennifer StigssonTrollhättans SOK3:22:20+1:42:01
103Emmy KärrlanderUmedalens IF3:22:26+1:42:07
104Ulrika RautioEspoon Suunta3:24:19+1:44:00
105Malin NilssonOK Linné3:24:33+1:44:14
106Ester EricssonFK Friskus-Varberg3:24:54+1:44:35
107Felicia EliassonDalaportens OL3:24:56+1:44:37
108Lova ErikssonTrollhättans SOK3:26:06+1:45:47
109Hilda PeterssonVäxjö OK3:29:16+1:48:57
110Astrid Berge MjølhusOL Trollelg3:35:06+1:54:47
111Vera GerhardssonOK Bävern3:36:08+1:55:49
112Julia AnderssonEskilstuna OL3:36:13+1:55:54
113Ebba ForsbergOK Ravinen3:39:44+1:59:25
114Frida WestfeldtIF Thor3:40:08+1:59:49
115Lovisa GullqvistVästvärmlands OK3:44:46+2:04:27
116Lina TorbiörnssonJärla Orientering3:45:06+2:04:47
117Edith OlssonOK Kroppefjäll3:45:29+2:05:10
118Milla KeyMelbourne Forest racers3:46:16+2:05:57
119Tiril Ebon EspedalNydalens SK3:49:57+2:09:38
120Ella FridolfssonStora Tuna OK3:55:44+2:15:25
121Tova GrönbergArboga OK3:55:46+2:15:27
122Alice TryggSävedalens AIK3:55:59+2:15:40
123Emmi VirtalaPargas IF3:59:51+2:19:32
124Johanna PihlströmOK Landehof4:00:23+2:20:04
125Johanna OttossonÖrkelljunga FK4:01:19+2:21:00
126Mari Ovidia RanestadHamar OK4:01:22+2:21:03
127Saga BorensvedOK Norrvirdarna4:12:40+2:32:21
128Amanda NynäsOK Botnia4:16:15+2:35:56
129Linnea EhnbergSala OK4:16:30+2:36:11
130Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF4:18:06+2:37:47
131Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK4:22:11+2:41:52
132Olivia KarlssonKovlands IF4:33:35+2:53:16
133Alva EngströmOK Renen4:33:38+2:53:19
134Malva ÖsterbergOK Eken4:40:16+2:59:57
135Alma AnderIstrums SK4:40:26+3:00:07
136Emelie BägebyOK Vivill4:42:15+3:01:56
137Anna KølbækAarhus 1900 orientering4:43:52+3:03:33
138Elma Sagli GudimIndre Østfold OK4:43:58+3:03:39
139Elsa KyhlbergTenhults SOK4:44:19+3:04:00
140Anna ViktorssonOK Skogsfalken4:48:49+3:08:30
141Matilda EkmanTäby OK4:48:57+3:08:38
142Fanny WalterssonOK Roxen4:50:47+3:10:28
143Moa HolstenHestra IF4:50:57+3:10:38
144Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK5:04:17+3:23:58
145Hanna LundinIFK Enskede5:11:19+3:31:00
146Nina JutterströmIFK Mora OK5:25:01+3:44:42
147Frida LundinJärla Orientering5:50:50+4:10:31
148Maja JohanssonGudhems IF6:28:16+4:47:57
149Alice LindqvistSelånger SOK6:30:15+4:49:56
150Vilma JohanssonOK Hällen6:50:54+5:10:35
151Maja SörensenOK Kontinent7:24:28+5:44:09
Tilde BergströmTäby OKej godkänd
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Lovisa DjerfVästerbergslagens OLej godkänd
Klara JunegardTullinge SKej godkänd
Tindra MolinFalköpings AIK OKej godkänd
Nadja RehbergerHelsingin Suunnistajatej godkänd
Sarah RoomanTrol Belgiumej godkänd
Malin StrömqvistAttunda OKej godkänd
Aada SuuronenMS Parmaej godkänd
Emelie SvärdIF Thorej godkänd
Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Alva WickströmArboga OKej godkänd
Lisa ÖstenssonOK Trananej godkänd
Clara AdolfssonAnderstorps OKej start
Hanna AnängenNyköpings OKej start
Emilie R FløLillomarka OLej start
Audrey HanssonFrölunda OLej start
Greta HägerOK Södertörnej start
Lilly JohnssonOK Gyngeej start
Ida LindgrenIF Femmanej start
Julia NordvallDomnarvets GOIFej start
Hilda PermanOK Kåreej start
Matilda ServinLånghundra IFej start
Paula SilierJärfälla OKej start
Iida SuntioinenEspoon Suuntaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser