Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H12 Kort

2 470 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mathias NordlinderOK Linné1:35:49
2Noé ZahndOLG Thun1:47:22+11:33
3Veeti RoineHiidenkiertäjät1:47:47+11:58
4Ville IsoniemiOK Trian1:51:44+15:55
5Melker FlordalKatrineholms OK1:53:36+17:47
6Olle HallnerOckelbo OK1:54:23+18:34
7Simon PerssonOK Gränsen2:00:48+24:59
8Edvin BerggrenFagersta OK2:01:28+25:39
9Valter DrejmoOK Landehof2:01:39+25:50
10Ludvig ÖstmanAttunda OK2:04:22+28:33
11Eric JohanssonOK Kåre2:06:28+30:39
12Axel DüringHärlövs IF2:06:59+31:10
13Mats Olsen ByeModum O-lag2:07:09+31:20
14Rasmus HedarOK Tor2:09:25+33:36
15Trond ForsstenKungälvs OK2:12:42+36:53
16William ElfstrandSOK Viljan2:15:27+39:38
17Olle RosénLunds OK2:18:37+42:48
18Olof AnderssonOK Södertörn2:19:52+44:03
19Johannes WikströmOK Tyr2:20:05+44:16
20Oliver JohanssonBredareds IF2:29:50+54:01
21Alexander ForsbergGöteborg-Majorna OK2:34:18+58:29
22Mio PalmgrenOK Njudung2:35:44+59:55
23Johan BylanderKarlsbyhedens IK2:36:17+1:00:28
24Martin KaiserIF Sturla2:37:04+1:01:15
25Jakob BrantestadLunds OK2:39:24+1:03:35
26Rasmus LarssonBredareds IF2:43:13+1:07:24
27Magnus LundsgaardOK Kontinent2:43:26+1:07:37
28Malte OlofssonOK Storsjön2:46:26+1:10:37
29Johan ÖstlingKungälvs OK2:48:43+1:12:54
30Filip EliassonOK Hällen2:52:17+1:16:28
31Rasmus CarlénBromma-Vällingby SOK2:54:26+1:18:37
32Nils SkymbergKFUM Örebro OK3:23:01+1:47:12
33Lage Røhnebæk KongsrudModum O-lag3:26:00+1:50:11
34Albin ElmquistBredareds IF3:40:15+2:04:26
35Holger BlücherÖstersunds OK3:46:21+2:10:32
36Nils BlombergSegersta OK4:25:30+2:49:41
Viggo AhlmAndrarums IFej godkänd
Emil BlidefalkOK Södertörnej godkänd
Viktor EricsonSundbybergs IKej godkänd
Oliwer GöranssonLidköpings VSKej godkänd
Arvid HedenlundTäby OKej godkänd
Alexander MagnvallOK Södertörnej godkänd
Fabian PerssonSundsvalls OKej godkänd
Jakob ÖrnlidTäby OKej godkänd
Martin EkFrölunda OLej start
Johan GunnarssonOK Lindénaej start
Vidar HällströmIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser