Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55

3 700 m, 133 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria JonssonTullinge SK2:30:27
2Elisabeth FriesUmeå OK2:30:33+0:06
3Kane AnderssonIFK Mora OK2:43:36+13:09
4Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK2:51:38+21:11
5Lena LarssonSala OK2:51:45+21:18
6Ylva GrapeDalaportens OL2:51:48+21:21
7Karin GunnarssonStora Tuna OK2:54:40+24:13
8Maria BrattTullinge SK2:58:59+28:32
9Gunilla KreissJärla Orientering2:59:37+29:10
10Ingrid KensbyOK Tyr2:59:39+29:12
11Runa  Skyttersæter Heming Orientering2:59:41+29:14
12Berit DanielsenIL Tyrving2:59:45+29:18
13Mette FilskovOK Sorø3:05:05+34:38
14Grete HoviSkien OK3:05:08+34:41
15Marianne HanssonBredareds IF3:05:18+34:51
16Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK3:05:31+35:04
17EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF3:05:44+35:17
18Cecilia HenfridssonUmeå OK3:05:49+35:22
19Christina SöderblomÄtrans IF3:06:39+36:12
20Eva Rabe MagnussonIF Hagen3:06:45+36:18
21Gunilla LarssonBredareds IF3:07:06+36:39
22Agneta FriesUmeå OK3:07:37+37:10
23Maria ErikssonÅmåls OK3:08:17+37:50
24Ingrid SvenssonStora Tuna OK3:10:56+40:29
25Christina BirathStenungsunds OK3:11:01+40:34
26Eva WalheimRobertsfors IK3:11:16+40:49
27Anita KarlssonOK Södertörn3:13:02+42:35
28Lena OlssonSkåneslättens OL3:13:13+42:46
29Monica HenrikssonEksjö SOK3:13:21+42:54
30Agneta GrönlundKatrineholms OK3:15:16+44:49
31Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK3:15:19+44:52
32Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna3:16:35+46:08
33Christina SegerslättSkåneslättens OL3:16:42+46:15
34Lena JanssonGarphyttans IF3:16:56+46:29
35Annika LeanderssonOK Tyr3:17:07+46:40
36Birgitta OlssonOK Skogsfalken3:17:35+47:08
37Carina DoyleSundbybergs IK3:17:42+47:15
38Agneta OlivestamVimmerby OK3:18:36+48:09
39Kerstin TjernlundOK Vilse 873:18:46+48:19
40Annika StaafForsa OK3:19:03+48:36
41Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK3:19:19+48:52
42Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK3:19:27+49:00
43Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK3:19:52+49:25
44Marie GustafssonSundsvalls OK3:20:17+49:50
45Mona BierfeldtÄrla IF3:20:26+49:59
46Barbro IsakssonOK Tisaren3:20:41+50:14
47Annika LarssonArboga OK3:25:24+54:57
48Mariann JohanssonKexholms SK3:25:35+55:08
49Anne BössfallLinköpings OK3:26:32+56:05
50Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro3:28:18+57:51
51Sari JetsonenSJJ3:28:20+57:53
52Ann Warma LaasOK Skogshjortarna3:28:54+58:27
53Mona ÅkermanValbo AIF3:29:08+58:41
54Ann-Marie AnderssonTenhults SOK3:31:32+1:01:05
55Agneta NordinVingåkers OK3:35:06+1:04:39
56Anna Thorell-JönssonOK Kontinent3:35:47+1:05:20
57Kerstin PerssonFK Göingarna3:35:55+1:05:28
58Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK3:36:34+1:06:07
59Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK3:37:03+1:06:36
60Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK3:37:27+1:07:00
61Agneta SanderGöteborg-Majorna OK3:37:38+1:07:11
62Sari MaijalaEpilän Esa3:37:54+1:07:27
63Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn3:38:20+1:07:53
64Lena RunessonOK Vivill3:38:42+1:08:15
65Saija LaurilaKangasala SK3:39:20+1:08:53
66Päivi RaatikainenSJJ3:39:32+1:09:05
67Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren3:39:56+1:09:29
68Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL3:40:05+1:09:38
69Karin ForsbergTullinge SK3:40:53+1:10:26
70Kristina PetersonIFK Umeå3:40:54+1:10:27
71Birgit HanssonHerrestads AIF3:42:14+1:11:47
72Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK3:42:38+1:12:11
73Eldbjørg G KalbækkenTynset IF3:42:52+1:12:25
74Brita NilssonOK Linné3:43:41+1:13:14
75Annika DavidssonVästerås SOK3:43:49+1:13:22
76Kerstin BlomgrenStora Tuna OK3:44:19+1:13:52
77Ann Karin TjørhomGanddal IL3:44:28+1:14:01
78Anna Weckner WestlundOK Tyr3:45:13+1:14:46
79Anne-Marie RöllikeOK Lindéna3:46:06+1:15:39
80Barbro KarlssonKatrineholms OK3:46:27+1:16:00
81Anita LundmarkIFK Umeå3:47:58+1:17:31
82Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb3:48:05+1:17:38
83Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK3:49:29+1:19:02
84Kerstin SegerssonOK 64 Torpa3:51:40+1:21:13
85Jaana MiettinenTurun Suunnistajat3:52:50+1:22:23
86Eva EklundVäxjö OK3:55:22+1:24:55
87Kirsi KihlströmRasti E43:56:12+1:25:45
88Birgitta StrandbergSkogslöparna3:56:27+1:26:00
89Maria AnderssonBredaryds SOK4:01:12+1:30:45
90Catharina KarlssonTrollhättans SOK4:02:46+1:32:19
91Margareta RuntegenBoxholm-Mjölby OL4:03:22+1:32:55
92Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK4:07:43+1:37:16
93Lena RosanderFinspångs SOK4:12:04+1:41:37
94Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna4:12:57+1:42:30
95Lena SjöströmUmeå OK4:15:37+1:45:10
96Helena SaarimäkiAngelniemen Ankkuri4:16:38+1:46:11
97Yvonne JonssonTolered-Utby Ol-klubb4:18:55+1:48:28
98Susanne LüscherStora Tuna OK4:19:33+1:49:06
99Karina SvenssonVimmerby OK4:20:25+1:49:58
100Val JohnsonDVO4:23:45+1:53:18
101Anneli RautasaloKalevan Rasti4:27:11+1:56:44
102Eva ElnerudSigtuna OK4:28:23+1:57:56
103Marianne RosgrenOK Njudung4:33:22+2:02:55
104Lena HellströmOK Ravinen4:33:30+2:03:03
105Jaana Kukkonen-NiinistöAngelniemen Ankkuri4:33:38+2:03:11
106Ingrid Lien JohnsenByåsen IL4:34:18+2:03:51
107Gertraud LeonhardtOC Fürstenfeld4:35:12+2:04:45
108Kirsti Grundnes BergIL Tyrving4:36:59+2:06:32
109Lindsey KnoxRoxburgh Reivers4:37:02+2:06:35
110Ingvor JohanssonFalkenbergs OK4:37:05+2:06:38
111Tina HagårdRävetofta OK4:37:20+2:06:53
112Mia HillerhagIFK Lidingö SOK4:43:17+2:12:50
113Inger FrickFK Göingarna4:48:15+2:17:48
114Karin ErnfridssonOK 64 Torpa4:54:13+2:23:46
115Eeva Lehtola-HirvonenTurun Metsänkävijät5:07:57+2:37:30
116Gittel KarlssonAttunda OK5:15:00+2:44:33
117Annika ZetterqvistSigtuna OK5:26:15+2:55:48
118Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna5:27:16+2:56:49
119Katarina JakobssonGarda OK5:28:53+2:58:26
120Annette FæringSvendborg OK5:44:55+3:14:28
121Marita StadigSK Trim/Virsbo5:49:30+3:19:03
122Hanne VestSvendborg OK6:11:47+3:41:20
123Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK6:31:43+4:01:16
Linnea CarlingFjärås AIKej godkänd
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstadej godkänd
Anita GalinHärnösands OKej godkänd
Lena GottfridssonNittedal OLej godkänd
Eli Tufte HanssenEiker OLej godkänd
Elise JohannessonTrollhättans SOKej godkänd
Eija JuntunenKuhmon Peuratej godkänd
Ulla KallioKeravan Urheilijatej godkänd
Gunilla LindOK Landehofej godkänd
Annica NylundUmeå OKej godkänd
Silke EggersASUB Orientationej start
Ingela EkelövSkåneslättens OLej start
Carin GustafssonJönköpings OKej start
Leena Salmenkylä-MattilaHelsingin Suunnistajatej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser