Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Challenge H 10

9 880 m, 84 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK4:38:17
2Eddie EdströmSundsvalls OK4:41:33+3:16
3Oscar ClaessonJönköpings OK4:46:27+8:10
4Kasper WestmanVästerås SOK4:50:43+12:26
5Patrik LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb4:50:51+12:34
6Rikard VilemyrMariestads FK5:06:31+28:14
7Jonas AxénMotala AIF OL5:11:09+32:52
8Edvin ClaessonJönköpings OK5:12:05+33:48
9Joakim ErikssonTierps SOK5:12:43+34:26
10Johan ArnqvistUppsala multisport5:20:25+42:08
11Gustav AflodalTäby OK5:25:25+47:08
12Karl-Johan DyvikLeksands OK5:25:33+47:16
13Daniel AlmqvistEdsbyns OK5:35:05+56:48
14DANIEL HOLMGRENIFK Umeå5:35:27+57:10
15Tore MårtenssonOK Vivill5:35:29+57:12
16Petter ErikssonÅmåls OK5:35:35+57:18
17Adam BrobergIF Rigor5:40:44+1:02:27
18Jens WicksénCentrum OK5:41:53+1:03:36
19Jonathan PerssonKarlsbyhedens IK5:42:45+1:04:28
20Martin BergqvistIK Vikings OK5:43:10+1:04:53
21Göran KampegårdIFK Hedemora OK5:49:28+1:11:11
22Mikael SvenssonFK Herkules5:55:52+1:17:35
23Mats ErikssonDomnarvets GOIF6:05:19+1:27:02
24Leif MarkfjärdAvesta OK6:05:29+1:27:12
25Anders H JohanssonGöteborg-Majorna OK6:12:05+1:33:48
26Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK6:14:51+1:36:34
27Daniel HalvardssonNässjö OK6:18:05+1:39:48
28Olof Sundström 6:21:51+1:43:34
29Daniel RobertssonIFK Göteborg6:22:24+1:44:07
30Mikael TakeOK Tyr6:22:51+1:44:34
31Håkan LindgrenOK Kolmården6:38:17+2:00:00
32Anders SahlénVästerås SOK6:43:38+2:05:21
33Hampus BrunanderAttunda OK6:51:45+2:13:28
34Anders BrunanderAttunda OK6:52:20+2:14:03
35Joel Börjesson ErikssonStorviks IF6:58:27+2:20:10
36Fredrik LundströmOK Renen7:00:07+2:21:50
37Magnus JuvénOK Tranan7:01:08+2:22:51
38Calle Johansson 7:01:09+2:22:52
39Simon MartinssonOK Klemmingen7:01:39+2:23:22
40Stefan PetterssonFjärås AIK7:11:57+2:33:40
41Wilhelm Von FrenckellIFK Lidingö SOK7:19:20+2:41:03
42Stefan JennerstrandOK Njudung7:19:49+2:41:32
43Marcus ErikssonArvidsjaurs OK7:20:36+2:42:19
44Andreas HerneOK Ravinen7:22:35+2:44:18
45Ola PermanOK Tyr7:22:57+2:44:40
46Robin WessmanOK Hammaren7:24:38+2:46:21
47Victor Åkerlund 7:25:30+2:47:13
48Johannes StötzelWilhelmina OK7:27:37+2:49:20
49Robert EneljungIFK Göteborg7:31:08+2:52:51
50Viktor HelanderMålilla OK7:33:03+2:54:46
51Torbjörn PetterssonOK Kullingshof7:36:44+2:58:27
52Staffan JohanssonSol Tranås7:42:32+3:04:15
53Runar ThorstensenOppsal Orientering7:47:56+3:09:39
54Anders JohanssonOK Renen7:56:35+3:18:18
55Oskar Sjögren 8:08:10+3:29:53
56Johan SmedbornSundbybergs IK8:09:37+3:31:20
57Kari EklundSödertälje-Nykvarn OF8:12:02+3:33:45
58Stefan KarlssonRonneby OK8:27:19+3:49:02
59Felix MüllerOLG Rymenzburg8:53:13+4:14:56
60Paul OlssonOK Skogsfalken8:57:44+4:19:27
61Christer Jeppsson 9:05:13+4:26:56
62Martin EmanuelssonGöteborgs SK9:11:10+4:32:53
63Vincent CostermansJärla Orientering9:16:22+4:38:05
64Henrik Nilsson 10:24:45+5:46:28
65Per Hammaräng GripKalmar OK11:52:08+7:13:51
John AnderssonFalköpings AIK OKej godkänd
Samuel BjörnAvesta OKej godkänd
Peter BrobergIF Rigorej godkänd
David DahlVisborgs OKej godkänd
Fredric EngelkeGöteborg-Majorna OKej godkänd
Daniel FrantzichFalkenbergs OKej godkänd
Edvin FritzellAnderstorps OKej godkänd
Johan FryxellForsa OKej godkänd
Martin HolgerssonKungälvs OKej godkänd
Trond KildalHeming Orienteringej godkänd
Nicklas LarssonTullinge SKej godkänd
Marcus LövingVandrarringenej godkänd
Einar NordgrenHestra IFej godkänd
Mats Norrman Bohman ej godkänd
Albin PålssonKungälvs OKej godkänd
Alexander SjödinAvesta OKej godkänd
Andreas SvaneboSportsgym SCej godkänd
Yngve SwãrdHadeland OLej godkänd
Bram Verhagen ej godkänd
Jesper ArnessonSärna SKej start
Petter Austberg BjørnTynset IFej start
Wiktor ErikssonDomnarvets GOIFej start
Martin FlinkDala XC Ski Teamej start
Daniel Granquist ej start
Martin Johansson ej start
Aksel MadslienNydalens SKej start
Mikael MellegårdLidköpings VSKej start
Markus MillbournLunds OKej start
Thim ModigSälens IFej start
Oscar OlssonOK Skogsfalkenej start
Kyrre Lerøy SataøenRond OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser