Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45-2

6 580 m, 133 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gjermund UrsetBul-Tromsø IL3:02:04
2Mats RöjgårdOK Kolmården3:02:59+0:55
3Olov VikströmSundsvalls OK3:08:17+6:13
4Johan PetterssonOK Motala3:15:12+13:08
5Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna3:15:24+13:20
6Anders BoströmOK Linné3:15:26+13:22
7Mattias EdströmKovlands IF3:20:54+18:50
8Jens Knud MaarupCopenhagenO3:21:02+18:58
9Flemming JørgensenOK Snab3:21:12+19:08
10Stefan KarlssonOK Denseln3:21:39+19:35
11Thomas FrostAlta OL3:21:45+19:41
12Rob HartOK Linné3:21:50+19:46
13Pessi LiukkonenSundsvalls OK3:23:49+21:45
14Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna3:24:09+22:05
15Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna3:25:40+23:36
16John SolbreckLånghundra IF3:30:52+28:48
17Magnus JohanssonOK Löftan3:32:11+30:07
18Magnus LandstadSandnes IL (Rogaland)3:32:13+30:09
19Anders GustafssonUddevalla OK3:34:26+32:22
20Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna3:36:09+34:05
21Jon-Anders BordalRingsaker OK3:36:43+34:39
22Martin BobergIF Rigor3:37:00+34:56
23Henrik BerlinOK Orion3:39:03+36:59
24Niklas BrattOK Orion3:39:51+37:47
25Johan AlfredssonStora Tuna OK3:40:10+38:06
26Ulf LindqvistÖstersunds OK3:40:42+38:38
27Andreas RangertIK Hakarpspojkarna3:40:51+38:47
28Ulf BergströmOK Rodhen3:40:53+38:49
29Kjetil  BjørloHalden SK3:42:05+40:01
30Patrik RosénVäxjö OK3:42:48+40:44
31Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL3:43:34+41:30
32Thomas PerssonOK Denseln3:45:44+43:40
33Tore NymarkAskøy O-Lag3:45:45+43:41
34Fredrik SmedbergOK Skogsfalken3:46:04+44:00
35Geir NilsenViul OK3:46:34+44:30
36Åke LjunggrenLinköpings OK3:47:13+45:09
37Eivind LandeEidskog OL3:48:02+45:58
38Gunnar VatnFrol IL3:48:30+46:26
39Fredrik EngmanOK Denseln3:48:59+46:55
40Jens ArvidssonIF Rigor3:49:27+47:23
41Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK3:49:30+47:26
42Per JohanssonMotala AIF OL3:50:24+48:20
43Sten Åge NygårdseterVegårshei IL3:53:52+51:48
44Fredrik SvenssonJönköpings OK3:54:09+52:05
45Svein NygårdLillomarka OL3:56:48+54:44
46Per KempeOK Denseln3:57:06+55:02
47Matti EnvallIK Hakarpspojkarna3:57:46+55:42
48Jan Ola PedersenVang OL3:58:13+56:09
49Øyvind SolliFet OL3:59:07+57:03
50Torgeir SnilsbergOK Moss4:00:05+58:01
51Ola TellesbøHadeland OL4:00:19+58:15
52Torgeir AuneByåsen IL4:00:38+58:34
53Jonas PerssonTorsås OK4:02:02+59:58
54Otto Richard EideByåsen IL4:03:15+1:01:11
55Håvard HågårdKonnerud IL4:03:37+1:01:33
56Per Øivind EgerKongsberg OL4:04:09+1:02:05
57Henrik LjungemyrOK Kolmården4:05:37+1:03:33
58Per ErlandssonVimmerby OK4:06:23+1:04:19
59Sven Arne GylterudFossum IF4:08:55+1:06:51
60Lars HenrikssonSundsvalls OK4:09:20+1:07:16
61Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna4:12:36+1:10:32
62Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering4:12:58+1:10:54
63Ivar MølnvikFossum IF4:16:34+1:14:30
64Sveinung RykkjeStord IL4:16:44+1:14:40
65Björn KarlssonOK Denseln4:18:18+1:16:14
66Kell SønnichsenOK Pan Århus4:19:51+1:17:47
67Bernt BrynhildsenWing OK4:20:16+1:18:12
68Jan EhnbergSala OK4:22:05+1:20:01
69Hans PerssonOK Kolmården4:24:15+1:22:11
70Anders SandbladVäxjö OK4:24:53+1:22:49
71Arnt Oluf EideGjø-Vard OL4:27:52+1:25:48
72Mogens HagedornCopenhagenO4:29:39+1:27:35
73Lars-Åke LarssonÖstersunds OK4:29:45+1:27:41
74Magnus TrofastBredaryds SOK4:32:23+1:30:19
75Fredrik JönssonMotala AIF OL4:32:27+1:30:23
76Anders PeterssonOK Njudung4:33:01+1:30:57
77Filip SjöforsOK Älme4:33:35+1:31:31
78Thomas AdolfssonLinköpings OK4:33:59+1:31:55
79Olle SjöforsOK Älme4:34:22+1:32:18
80Knut AurebekkTorridal4:34:47+1:32:43
81Per CarlssonStora Tuna OK4:35:39+1:33:35
82Urban BillingHultsfreds OK4:37:06+1:35:02
83Göran NordSol Tranås4:37:26+1:35:22
84Dennis TollOK Njudung4:37:38+1:35:34
85Christer ArksandVallentuna-Össeby OL4:39:18+1:37:14
86Hans JohanssonSundsvalls OK4:40:02+1:37:58
87Jörgen BlästaNjurunda OK4:40:35+1:38:31
88Johan WänströmFinspångs SOK4:48:39+1:46:35
89Øivind FrøislandVang OL4:50:06+1:48:02
90Magnus SahlmanLinköpings OK4:51:13+1:49:09
91Marcus JohnssonAvesta OK4:51:56+1:49:52
92Lars DanielsonMatteus SI4:53:44+1:51:40
93Gert WildheimFK Friskus-Varberg4:54:16+1:52:12
94Robert HjelmVimmerby OK4:54:35+1:52:31
95Lars MunktvedCopenhagenO4:54:45+1:52:41
96Bjørn Gaute HerlyngGrue IL4:55:15+1:53:11
97Fredrik BrorsonOK Nackhe4:56:02+1:53:58
98Michael ErtmannCopenhagenO4:56:22+1:54:18
99Jens TjentlandLardal OL4:57:18+1:55:14
100Bjørn-Willy ArntzenAsker SK4:57:19+1:55:15
101John-Ola HovdalOK Skøynar5:08:39+2:06:35
102Henrik SvenssonOK Löftan5:10:36+2:08:32
103Harald StorrønningByåsen IL5:14:35+2:12:31
104Tomas JonssonVandrarringen5:17:49+2:15:45
105Pål BårdsenStavanger OK5:20:26+2:18:22
106Ulf HonethVäxjö OK5:20:27+2:18:23
107Christer JohanssonEksjö SOK5:24:50+2:22:46
108Thomas AnderssonDalaportens OL5:25:44+2:23:40
109Patrik LundqvistNybro OK5:30:05+2:28:01
110Svante JonsellVallentuna-Össeby OL5:30:41+2:28:37
111Jonas MattssonRimbo SOK5:35:10+2:33:06
112Ole JensenMariager Fjord OK5:35:44+2:33:40
113Ulf LiljebjörnNybro OK5:42:06+2:40:02
114Patrik SteenOK Enen5:43:24+2:41:20
115Kim PoulsenAarhus 1900 orientering5:46:01+2:43:57
116Johan HanssonOK Löftan5:50:59+2:48:55
117Tobias Den BraverOK Gränsen5:54:27+2:52:23
118Peter Refshammer PallesenOK SYD6:01:45+2:59:41
119Atle WølloKongsberg OL6:06:18+3:04:14
120Jan KølbækAarhus 1900 orientering6:37:16+3:35:12
121Jakob SøndergaardOK Roskilde6:41:32+3:39:28
122Anders GustavssonOK Enen6:44:15+3:42:11
123Kent LindbladKalmar OK6:49:06+3:47:02
124Jonas HultinOK Löftan6:55:25+3:53:21
125Thomas UllnerOK Djurs7:32:25+4:30:21
126Uffe BachOK Djurs7:33:17+4:31:13
127Anders MalmqvistMotala AIF OL7:39:50+4:37:46
128Ulf IsakssonHässleby SOK8:23:22+5:21:18
Max CarcasInterlopersej godkänd
Anders GustafssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Jens KovstedTisvilde Hegn OKej godkänd
Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Patrik RönnbäckVisborgs OKej godkänd
Michael AdamssonNybro OKej start
Fredrik BuskOK Härjulfej start
Lars DavidssonHalmstad OKej start
Håkon DåsnesVang OLej start
Roar HaugHadeland OLej start
Kjell HermanssonStenungsunds OKej start
Hans Olav HygenØstmarka OKej start
Alan IrvingWCOCej start
Per Erik LarsenSandefjord OKej start
Peter LundOK Kolmårdenej start
Olle MalmringFreidigej start
Kjetil MolundIL Tyrvingej start
Stefan PerssonVisborgs OKej start
Lars StrømOK Skøynarej start
Daniel UnnerudLånghundra IFej start
Gunnar Engen VikNydalens SKej start
Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser