Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

FK Göingarna

45 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Anna PerssonD21 Elit 2 (180)5:02:48
7Svante SelinH11 (1108)1:44:13+20:24
10Hjalmar AxelssonH10 (1337)1:27:14+13:34
14Wilmer SelinH11 (1108)1:52:01+28:12
18Johan LindgårdH35 Motion (153)5:32:08+1:50:52
20Hilda AxelssonD15 (801)3:06:21+32:36
22Tuva SelinD11 (851)2:14:21+34:02
24Edvin SelinH13 (1083)2:35:16+44:31
26Aina NordströmD70 Motion (211)6:47:54+3:05:20
32Anders SelinH45 Kort-1 (980)3:13:26+27:31
34Håkan GunnarssonH40 (1146)4:09:53+48:23
37Carl-Johan OlvegårdH10 (1337)1:47:33+33:53
37Camilla SelinD40 Kort-1 (655)3:21:19+58:02
37Magnus GranqvistH40 Kort-2 (789)3:47:39+1:00:12
39Emil LarssonOpen 4 (995)5:18:55+1:51:50
40Börje PerssonH50 Motion (409)5:16:57+1:48:57
43Robin LarssonOpen 8 (1300)4:01:30+1:32:34
49Jesper HåkanssonH40 (1146)4:24:24+1:02:54
53Alice OlvegårdD12 (1025)2:29:44+45:10
54Rickard MattissonH50 Motion (409)5:50:46+2:22:46
57Kerstin PerssonD55 (669)3:35:55+1:05:28
59Claes OlvegårdH50 Motion (409)6:19:44+2:51:44
63Charlotta MahrsD21 Kort-1 (837)4:00:49+1:19:55
64Anna MobergD40 Motion (764)4:23:00+1:38:41
68Linda GranqvistD35 Kort (631)4:00:47+1:27:38
80Caroline LindgårdD35 Kort (631)4:19:52+1:46:43
80Louise AxelssonD45 (859)3:47:45+1:13:19
87Kerstin OlvegårdD40 Motion (764)4:49:42+2:05:23
89Mikael PerssonH35 Kort (1001)4:27:05+1:34:51
95Fritjof AxelssonH18 Elit (573)4:51:36+1:36:48
100Albin GranqvistH10 (1337)2:17:15+1:03:35
110Pia LarssonD45 Kort-2 (681)4:53:04+2:20:46
113Inger FrickD55 (669)4:48:15+2:17:48
117Ann-Katrin AlmquistD40 Motion (764)5:45:05+3:00:46
134Sven Erik FrickH65 Kort (958)4:12:10+1:39:13
137Sölvi BjörsvikD40 Motion (764)7:09:21+4:25:02
147Karin JohanssonD45 (859)6:00:25+3:25:59
213Hjalmar LindgårdU1 (2187)2:15:34+1:00:38
219Ellen MobergU2 (1872)3:30:55+1:57:13
Frida MobergInskolning (2140)fullföljt
Axel PerssonInskolning (2140)fullföljt
Håkan AxelssonH45-1 (730)ej godkänd
Jon MobergH40 Motion (456)ej godkänd
Ulrika JohanssonOpen 5 (2438)ej godkänd
Thomas  FrickOpen 10 (422)ej godkänd
Gustav GranqvistH10 (1337)ej start
Jörgen GöranssonH50 Kort-1 (778)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser