Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Hässleholms OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Andreas Ljungkvist2-days Easy (72)1:26:07+11:17
12Nellie RydlundD14 (924)2:45:54+36:40
19Linnea RydlundD12 (1025)2:09:33+24:59
21Annika EngelD50 Kort (901)2:45:31+33:33
23Ida Ljungkvist2-days Women (67)2:02:49+53:30
26Emmy HelmerssonD18 Elit 2 (265)4:55:09+1:00:52
27Britt ÅkessonD65 Motion (243)6:09:43+2:10:35
40Marie KempffOpen 1 (777)5:01:01+3:10:49
41Eva EskilssonD70 Kort (357)4:15:08+1:22:22
46Andreas PernetunH45 Motion (509)4:59:37+1:58:54
55Robin WibergH14 Kort (375)4:12:47+2:23:14
56Carina RydlundD45 (859)3:30:46+56:20
65Åke OlssonH70 (607)4:03:20+1:27:49
68Erika BjörckD40 Kort-1 (655)4:01:43+1:38:26
70Anders NilssonOpen 7 (1692)3:18:44+1:24:25
72Helena KristianssonD45 Kort-2 (681)3:51:36+1:19:18
72Cecilia SvenssonD45 Motion (966)4:22:44+1:29:07
75Yvonne AnderssonD55 Kort (582)3:52:23+1:18:03
81Emelie AnderssonD21 Kort-1 (837)4:19:16+1:38:22
82Mia HallabroD45 Motion (966)4:31:54+1:38:17
83Lars HallabroH50-2 (739)4:40:57+1:47:33
84Hans LarssonH65 Kort (958)3:36:04+1:03:07
91Per AndénH50 Kort-1 (778)4:13:28+1:41:58
93Maria HelmerssonD40 Kort-1 (655)4:22:07+1:58:50
94Daniel KempffOpen 7 (1692)3:43:28+1:49:09
99Simon BjörckH12 (1032)2:38:22+1:04:53
105Erik NordqvistH21 Kort-2 (1030)5:21:36+2:01:00
105Nils HelmerssonH45-1 (730)5:00:01+1:55:06
108Eleonore BjerstedtD21 Kort-1 (837)4:40:57+2:00:03
112Simon EngelH21-1 (853)7:06:50+2:23:41
114Ludvig HallabroH16 (1024)3:47:41+1:22:07
120Clara SvenssonD10 (1269)2:54:15+1:17:35
142Matts AnderssonH55 Kort (872)4:48:03+2:12:02
162Amanda WibergD10 (1269)3:33:44+1:57:04
166Joel BjerstedtH35 Kort (1001)6:26:47+3:34:33
176Noah PernetunH13 (1083)7:15:31+5:24:46
176Helen SidemyrOpen 3 (2726)5:35:32+3:12:30
Anton SvenssonH15 (929)ej godkänd
Ivar HelmerssonH13 (1083)ej godkänd
Carl PernetunH13 (1083)ej godkänd
Edvin SidemyrH14 Kort (375)ej godkänd
Roger SvenssonH45 Motion (509)ej godkänd
Ludvig PernetunOpen 4 (995)ej godkänd
Maria PernetunOpen 4 (995)ej godkänd
Björn LöfdahlOpen 7 (1692)ej godkänd
Tomas NilssonH50-2 (739)ej start
Connie RoslundH65 Kort (958)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser