Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Malmö OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiff
8Malin MalmbergD45 Motion (966)3:11:41+18:04
13Arne GustafssonH75 (592)3:39:30+45:23
13Carolina LandinOpen 11 (308)5:40:06+2:39:16
16Oskar Jensen SondénH21-1 (853)5:11:06+27:57
19Anna IsgrenD21 Motion (510)4:07:19+1:02:40
22Hannah LarsenD16 Kort (253)4:39:59+1:54:25
23Marlene BjärehedD35 (286)4:12:03+46:58
25Jonathan GunnarssonH21 Kort-2 (1030)4:11:38+51:02
27Katarina StejreD50 Motion (592)4:09:53+1:03:35
31Åsa AxénD21-2 (671)4:55:09+59:04
41Håkan BrostH75 (592)4:19:53+1:25:46
46Bertil KollénH70 Motion (294)6:41:02+3:35:39
47Lena PerssonD70 Kort (357)4:29:47+1:37:01
71Håkan GrubbH40 Kort-2 (789)4:16:29+1:29:02
88Johanna BerntssonD35 Kort (631)4:32:47+1:59:38
92Matilda JeppssonOpen 5 (2438)4:09:48+1:33:44
101Ronny SchalinOpen 8 (1300)5:38:14+3:09:18
113Mauritz RahnastoH65 (766)4:51:55+1:55:51
125Siri WahlströmD21 Kort-1 (837)4:59:00+2:18:06
132Wiviann OttossonD21 Kort-1 (837)5:14:16+2:33:22
133Malin KarlssonOpen 5 (2438)4:39:09+2:03:05
143Karl UtterbackH21 Kort-2 (1030)6:18:41+2:58:05
143Lars JohanssonH60 Kort (990)4:31:15+1:58:51
144Gunilla PerssonD50 Kort (901)4:42:00+2:30:02
146Marie LarsenD45 Motion (966)6:08:17+3:14:40
156Kaare HanssonH65 Kort (958)5:12:35+2:39:38
160Roland DahlmanH60 Kort (990)5:06:06+2:33:42
188Stein ØstbyOpen 5 (2438)5:17:15+2:41:11
194Filip NilssonU2 (1872)3:14:17+1:40:35
213Hanna NilssonU2 (1872)3:25:35+1:51:53
Simon SennebergInskolning (2140)fullföljt
Jennica SennebergD40 Kort-1 (655)ej godkänd
Margit GlansD70 Motion (211)ej godkänd
Håkan MalmgrenH70 Motion (294)ej godkänd
Filip PerssonU2 (1872)ej godkänd
Love PerssonU2 (1872)ej godkänd
Lisa GrubbOpen 3 (2726)ej godkänd
Erik Landin grubbOpen 5 (2438)ej godkänd
Anders NilssonOpen 6 (571)ej godkänd
Sebastian WahlströmH21-1 (853)ej start
Linus MalmstenH35 Kort (1001)ej start
Bengt NygrenH75 (592)ej start
Ingemar TuressonH75 (592)ej start
Anders JeppssonH50 Motion (409)ej start
Jan-Erik GlansH70 Motion (294)ej start
Sofia JeppssonOpen 3 (2726)ej start
Evelina EkelundOpen 7 (1692)ej start
Jonas BjärehedChallenge H 5 (390)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser