Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Nybro OK

40 startande
PlacNamnKlassTidDiff
3Lena JakobssonD35 Kort (631)2:45:47+12:38
26Jonathan JohanssonH17-20 Kort (293)4:51:33+2:02:23
32Ros-Mari KarlssonD70 (252)4:11:20+1:31:27
33Boo JonssonOpen 9 (584)10:43:34+5:54:55
39Claes-Göran AlrikssonH55 Motion (262)6:25:50+3:32:11
40Fredrik KarlssonOpen 8 (1300)3:58:05+1:29:09
45Marie-Louise KarlssonD65 Kort (470)3:53:38+1:10:30
52Mikael GummessonH40 Kort-1 (820)3:47:27+1:04:21
53Henrik PeterssonH45 Motion (509)5:10:53+2:10:10
56Erik LiljebjörnH18 (472)5:30:08+2:18:11
63Leif LindströmH70 (607)3:59:55+1:24:24
66Mattias JonssonH21 Kort-1 (1006)5:15:42+1:58:53
67Stefan JonssonH50 Kort-2 (763)3:38:01+1:10:24
67Linda PeterssonD40 Motion (764)4:28:40+1:44:21
94Lars-Olof LundquistH50-1 (836)4:27:49+1:37:22
109Patrik LundqvistH45-2 (713)5:30:05+2:28:01
113Ulf LiljebjörnH45-2 (713)5:42:06+2:40:02
123Kerstin LundqvistD45 Motion (966)5:11:55+2:18:18
127Stina AlrikssonD45 Kort-1 (747)4:54:59+2:21:52
130Karolina KarlssonD45 Kort-1 (747)5:04:14+2:31:07
137Caroline LiljebjörnD45 Kort-1 (747)5:29:52+2:56:45
146Ebba AlrikssonD16 (875)5:28:03+2:48:29
154Johan LiljebjörnH21 Kort-1 (1006)7:41:05+4:24:16
161Bengt PeterssonH70 Kort (920)4:42:33+2:28:27
174Erik AlrikssonH13 (1083)6:46:49+4:56:04
217Ann-Mari JohanssonOpen 5 (2438)6:04:47+3:28:43
218Emilia JakobssonU2 (1872)3:30:45+1:57:03
226Alvin JakobssonU1 (2187)2:19:18+1:04:22
Rasmus JohanssonH14 (1160)ej godkänd
Viktor LundqvistH12 (1032)ej godkänd
Molly WirefeldtD10 (1269)ej godkänd
Jakob JakobssonH35 Kort (1001)ej godkänd
Vanja GummessonD65 (320)ej godkänd
Eva DjupforsOpen 1 (777)ej godkänd
Annika WirefeldtOpen 1 (777)ej godkänd
Niklas GenchelOpen 5 (2438)ej godkänd
Emelie SegergrenOpen 5 (2438)ej godkänd
Johan ZetterlundOpen 6 (571)ej godkänd
Thomas BohmanOpen 7 (1692)ej godkänd
Amanda Stensson BohmanOpen 7 (1692)ej godkänd
Filip GummessonH10 (1337)ej start
Michael AdamssonH45-2 (713)ej start
Anders BuhréH70 (607)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser