Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Renen

86 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Hanna LundbergD14 (924)2:09:14
1Lena TuressonD40 Kort-1 (655)2:23:17
3Patrik Eriksson2-days Middle (146)1:14:32+13:16
9Catrin IngvarssonD35 Kort (631)2:57:42+24:33
9Mikael KivijärviH55 Motion (262)3:45:46+52:07
10Anders BennitzH21 Kort-1 (1006)3:49:57+33:08
10Tobias SnellH14 (1160)2:11:16+15:58
11Minna TuressonD10 (1269)1:52:27+15:47
15Mikael SundbergChallenge H 5 (390)3:38:59+31:08
17Melker PetterssonH40 Kort-2 (789)3:24:58+37:31
19Minna KuokkanenChallenge D 5 (445)4:37:08+1:30:59
22Ella TuressonD12 (1025)2:13:13+28:39
24Arvid IngvarssonH10 (1337)1:42:16+28:36
26Tim LundbergH11 (1108)1:57:08+33:19
27Emma HasselströmD11 (851)2:21:24+41:05
27Monica OlssonChallenge D 10 (268)8:37:36+2:32:39
28Eric HasselströmH10 (1337)1:45:10+31:30
29Oskar IngvarssonH12 (1032)1:59:03+25:34
33Anders LidmanH21 Kort-1 (1006)4:30:15+1:13:26
33Fredrik EngströmH35 Kort (1001)3:40:40+48:26
36Fredrik LundströmChallenge H 10 (442)7:00:07+2:21:50
39Markus LundholmH21-2 (800)5:24:57+1:00:30
45Martin HasselströmH45 Kort-1 (980)3:27:10+41:15
46Fredrik SalénH55 (967)3:33:55+55:13
50Sara RensgardD21 Kort-2 (742)4:10:55+1:22:11
51Eva LefflerChallenge D 5 (445)5:38:42+2:32:33
54Jörgen IngvarssonH40 Kort-2 (789)4:01:30+1:14:03
54Anders JohanssonChallenge H 10 (442)7:56:35+3:18:18
56Sigrid HolmgrenD20 Elit (499)5:20:11+1:27:50
58Tova LindbäckD11 (851)2:46:23+1:06:04
64Albin WollbrandH11 (1108)2:17:27+53:38
64Lena TuuriD45 Motion (966)4:15:38+1:22:01
65Sven ÖrnerlingH50-2 (739)4:22:53+1:29:29
69Simon MarkströmH13 (1083)3:05:30+1:14:45
73Jan SundströmH55 Kort (872)3:36:50+1:00:49
74Edvin LundH11 (1108)2:21:57+58:08
79Thomas JohanssonH40 (1146)4:45:55+1:24:25
80Louise NilssonD21 Motion (510)6:50:27+3:45:48
81Sofia MarkströmD10 (1269)2:32:44+56:04
82Vilgot KuokkanenH10 (1337)2:10:01+56:21
84Klara KivijärviD12 (1025)2:40:41+56:07
89Gunnar LindströmH75 (592)6:07:45+3:13:38
92Hanna SvanbergD15 (801)4:06:01+1:32:16
97Karolina BerggrenOpen 5 (2438)4:15:49+1:39:45
98Ylva NilssonD50 Kort (901)3:43:54+1:31:56
100Agnes RosendahlD21-1 (652)6:11:23+2:19:11
103Johan BergmanH21 Kort-1 (1006)5:57:35+2:40:46
111Krister RosendahlH50 Kort-2 (763)4:30:36+2:02:59
113Elvira ForslundD16 (875)4:21:43+1:42:09
113Kati RemesD45 Kort-2 (681)5:20:02+2:47:44
116Jennie PetterssonD40 Motion (764)5:43:47+2:59:28
117Agneta LindbäckD45 Kort-2 (681)5:44:57+3:12:39
122Jan HäggrotH40 Kort-2 (789)4:58:10+2:10:43
124Astrid LundD10 (1269)2:57:17+1:20:37
125Anders NordinH45 Kort-1 (980)4:26:19+1:40:24
125Gunilla SalénD50 (838)4:41:27+2:21:40
133Alva EngströmD11 (851)4:33:38+2:53:19
133Linus NordinH11 (1108)3:05:36+1:41:47
146Peter LundbergH45 Kort-1 (980)5:05:23+2:19:28
148Max PetterssonH12 (1032)3:36:56+2:03:27
151My PetterssonD10 (1269)3:15:43+1:39:03
152Emmie LindbäckD14 (924)5:17:27+3:08:13
180Melker WollbrandH10 (1337)3:14:14+2:00:34
187Axel EngströmH10 (1337)3:26:37+2:12:57
226Emil EngströmU2 (1872)3:36:43+2:03:01
Albin BerggrenInskolning (2140)fullföljt
Irma IngvarssonInskolning (2140)fullföljt
Vilma KuokkanenInskolning (2140)fullföljt
Linnea SundströmD21-1 (652)ej godkänd
Ida SundströmD21 Kort-2 (742)ej godkänd
Kalle TuuriH15 (929)ej godkänd
Claes TuressonH40 Kort-2 (789)ej godkänd
Karin WollbrandD45 Kort-2 (681)ej godkänd
Marita SundströmD55 Kort (582)ej godkänd
Inger VennbergD55 Kort (582)ej godkänd
Anna EngströmD40 Motion (764)ej godkänd
Maria MarkströmD45 Motion (966)ej godkänd
Astrid NyströmU2 (1872)ej godkänd
Linnea ErikssonOpen 3 (2726)ej godkänd
Linda JonssonOpen 3 (2726)ej godkänd
Linda LundbergOpen 4 (995)ej godkänd
Joakim NyströmOpen 5 (2438)ej godkänd
Maria NyströmOpen 5 (2438)ej godkänd
Fredrik PajalaOpen 8 (1300)ej godkänd
Philip NilssonOpen 10 (422)ej godkänd
Signe RosendahlOpen 11 (308)ej godkänd
Moa EngströmD14 (924)ej start
Henrik LundH40 (1146)ej start
Kristina KivijärviD50 Kort (901)ej start
Inge SöderqvistH55 (967)ej start
Anders RensgardH60 Kort (990)ej start
Charlotta ErikssonOpen 5 (2438)ej start
Lovisa ErikssonOpen 5 (2438)ej start
Linda LundbergChallenge D 10 (268)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser