Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Rånäs OK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Henrik SundblomOpen 7 (1692)2:21:51+27:32
12Bente HenrikssonD45 Motion (966)3:17:07+23:30
21Hugo ÖrtlundH10 (1337)1:39:51+26:11
21Jesper HenrikssonH45 Motion (509)4:00:19+59:36
22Lars OhlinH60 (671)3:20:03+34:00
26Sara BergquistD21 Motion (510)4:14:42+1:10:03
40Hannah ÖrtlundD14 Kort (312)4:09:23+1:48:55
41Monica OhlinD60 Kort (442)3:45:24+1:18:28
43Lena JohnssonD65 Kort (470)3:47:28+1:04:20
45Ulrika LarssonOpen 3 (2726)3:43:38+1:20:36
48Eddie BjärrenholtH55 Kort (872)3:20:55+44:54
49Mattias ÖrtlundH40 Motion (456)5:37:44+1:34:33
53Beata LarssonD20 (349)6:54:48+3:20:31
53Evelina RostöD21 Motion (510)5:02:00+1:57:21
54Fanny RostöD20 (349)7:14:25+3:40:08
54Anna JanssonD35 Kort (631)3:43:59+1:10:50
54Marica TynellD45 Kort-2 (681)3:28:19+56:01
54Hans OhlinH60 (671)3:55:13+1:09:10
59Oskar SundblomH14 (1160)2:47:05+51:47
62Lena Nyström-NilssonD65 Kort (470)4:17:53+1:34:45
67John LarssonH18 Elit (573)4:16:25+1:01:37
71Christina OhlinD60 Kort (442)4:56:22+2:29:26
72Gunnar ÅhlénH40 Kort-1 (820)4:07:04+1:23:58
77Simon BohmanH21-2 (800)6:12:17+1:47:50
84Leif AnderssonH50 Kort-2 (763)3:54:40+1:27:03
90Daniel BernhedH40 Kort-1 (820)4:31:24+1:48:18
90Agneta KarlssonD50 Kort (901)3:35:26+1:23:28
97Håkan RostöH50 Kort-2 (763)4:08:11+1:40:34
112Magnus BergströmH50 Kort-2 (763)4:30:54+2:03:17
122Monica RostöD50 Kort (901)3:59:53+1:47:55
122Boris AnderssonH70 Kort (920)3:46:05+1:31:59
130Emil HåsteenH21 Kort-1 (1006)6:48:01+3:31:12
131Carl HenrikssonH14 (1160)3:24:20+1:29:02
140Malin JanssonD21 Kort-1 (837)5:37:19+2:56:25
161Rasmus RostöH21 Kort-1 (1006)8:25:07+5:08:18
166Per-Erik NyströmH60 Kort (990)5:33:10+3:00:46
314Robin BernhedU1 (2187)3:17:38+2:02:42
Kevin BernhedH10 (1337)ej godkänd
Eric HenrikssonH10 (1337)ej godkänd
Daniel MatseniusOpen 2 (501)ej godkänd
Else-Britt AnderssonOpen 7 (1692)ej godkänd
Joel BohmanH21 Kort-1 (1006)ej start
Alva SundblomD12 (1025)ej start
Jacob HenrikssonH12 (1032)ej start
Leif Erik  KarlssonH65 Kort (958)ej start
Thord AnderssonH75 (592)ej start
Roger TynellOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser