Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Arboga OK

53 startande
PlacNamnKlassTidDiff
4Rasmus MöllerH18 (472)3:39:36+27:39
4Lena JansonD65 (320)2:51:48+11:15
6Kenneth JakobssonH45 Motion (509)3:36:04+35:21
10Per-Ivar MöllbergH70 Kort (920)2:34:52+20:46
13Maria SahlinD50 Kort (901)2:37:55+25:57
20Tilda WigforssD14 Kort (312)3:07:56+47:28
25Anna StrandD16 Kort (253)4:55:03+2:09:29
32Håkan SöderkvistH70 Kort (920)2:51:27+37:21
35Roland NotstamH55 (967)3:29:00+50:18
37Sven-Olov WiklundH65 (766)3:30:04+34:00
44Hanna WigforssOpen 4 (995)5:29:43+2:02:38
45Henrik WickströmH21 Kort-2 (1030)4:35:51+1:15:15
45Anders PayerlOpen 7 (1692)3:03:45+1:09:26
47Annika LarssonD55 (669)3:25:24+54:57
50Casper VånsjöH15 (929)3:36:53+1:10:27
59Peter BäckOpen 7 (1692)3:11:30+1:17:11
63Jan GrannH55 Kort (872)3:27:40+51:39
67Ann-Louise Notstam HjorthD50 Kort (901)3:17:00+1:05:02
72Tua WigforssOpen 4 (995)6:41:56+3:14:51
77Kristina BäckOpen 3 (2726)4:08:51+1:45:49
80Berit WetterD50 (838)3:38:19+1:18:32
84Torbjörn ZetterljungH50 Kort-1 (778)4:03:18+1:31:48
84Lina MöllerOpen 5 (2438)4:07:34+1:31:30
86Amanda BäckD10 (1269)2:34:27+57:47
91Peder WickströmH60 Kort (990)3:50:15+1:17:51
94Sofie WetterD21-1 (652)6:01:32+2:09:20
98Eric BäckH12 (1032)2:38:13+1:04:44
99Anders GöranssonOpen 7 (1692)3:47:07+1:52:48
101Anders StrandH50 Kort-1 (778)4:21:14+1:49:44
112Michael WickströmH21 Kort-2 (1030)5:31:34+2:10:58
112Jenny GustafssonD40 Kort-2 (637)6:04:53+3:43:57
117Erik MöllerOpen 7 (1692)4:03:03+2:08:44
119Per JakobssonH70 Kort (920)3:42:47+1:28:41
121Tova GrönbergD11 (851)3:55:46+2:15:27
129Filip BäckH14 (1160)3:23:55+1:28:37
146Christian PayerlOpen 7 (1692)4:49:20+2:55:01
153Simon JakobssonH14 (1160)3:44:50+1:49:32
161Tord ÅhlgrenH60 Kort (990)5:15:57+2:43:33
203Rasmus VånsjöU2 (1872)3:18:50+1:45:08
257Linnea ZetterljungU2 (1872)4:27:31+2:53:49
Tova HolmstrandInskolning (2140)fullföljt
Isaac JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Fredrik GrannH21 Kort-2 (1030)ej godkänd
Gustav GöranssonH14 (1160)ej godkänd
Cajsa VånsjöD13 (1017)ej godkänd
Alva WickströmD11 (851)ej godkänd
Jonatan VånsjöH11 (1108)ej godkänd
Lukas LarssonH21 Motion (406)ej godkänd
Selma WickströmU1 (2187)ej godkänd
Ture HolmstrandU2 (1872)ej godkänd
Arvid WigforssOpen 2 (501)ej godkänd
Anna-Karin VånsjöOpen 3 (2726)ej godkänd
Per HolmstrandOpen 7 (1692)ej godkänd
Robert Håkman GrannH21 Kort-2 (1030)ej start
Daniel JensenH15 (929)ej start
Bo HanssonH70 Kort (920)ej start
Ove PetterssonH70 Kort (920)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser