Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tjalve IF Norrköping

36 startande
PlacNamnKlassTidDiff
6Gustav MalmströmChallenge H 5 (390)3:20:16+12:25
10Lena NordD55 Kort (582)2:51:08+16:48
12Sara RönnbyChallenge D 10 (268)7:19:31+1:14:34
15Mats KarlssonH55 Motion (262)3:55:46+1:02:07
16Patric MalmströmH40 Motion (456)4:41:09+37:58
27Jesper KarlssonH18 (472)4:30:35+1:18:38
32Gerd HagströmD60 Kort (442)3:33:13+1:06:17
32Jonas EdlundOpen 6 (571)6:56:27+3:00:36
33Johan DahmH45 Motion (509)4:38:27+1:37:44
41Lisa MalmströmD21-1 (652)4:51:07+58:55
41Lena MalmströmD45 Kort-2 (681)3:15:06+42:48
43Tilda MalmströmU2 (1872)2:12:16+38:34
49Jenny KarlssonD20 (349)6:02:32+2:28:15
57Peter HagströmH65 Kort (958)3:20:53+47:56
57Josefine DahlstedtOpen 7 (1692)3:10:43+1:16:24
61Sven-Johan PrytzH45 Kort-2 (992)3:32:01+54:13
82Henric FröbergH21-2 (800)6:18:46+1:54:19
95Assar JohanssonH15 (929)4:20:21+1:53:55
103Veronica NuijaD21 Kort-1 (837)4:36:28+1:55:34
104Nils SjödinH70 (607)5:18:58+2:43:27
106Valter FredrikssonH13 (1083)3:38:49+1:48:04
107Julia NilssonD21 Kort-1 (837)4:40:32+1:59:38
110Måns WidemarkH21 Kort-1 (1006)6:05:07+2:48:18
111Edvin FredrikssonH10 (1337)2:20:29+1:06:49
128Mattias JosefssonH21 Kort-1 (1006)6:35:18+3:18:29
132Dan JohanssonH50 Kort-1 (778)5:34:02+3:02:32
151Filip JounotH21 Kort-1 (1006)7:26:03+4:09:14
159Vincent DahmH10 (1337)2:54:48+1:41:08
161Annica KarlssonD45 Motion (966)6:38:52+3:45:15
223Vidar EdlundU2 (1872)3:35:42+2:02:00
316Majken EdlundU1 (2187)3:21:32+2:06:36
Kalle KarlssonH21-2 (800)ej godkänd
Oscar PrytzH18 Elit 2 (534)ej godkänd
Elin BomOpen 2 (501)ej godkänd
Anna LindgrenOpen 4 (995)ej godkänd
Henrik LindgrenOpen 5 (2438)ej godkänd
Elin KarlssonD18 (475)ej start
Ludwig LindgrenH10 (1337)ej start
Bengt ImbergH70 (607)ej start
Anna-Klara ImbergD70 Motion (211)ej start
Justus HuhtamaaU1 (2187)ej start
Erik FredrikssonChallenge H 5 (390)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser