Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Lidingö SOK

116 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Martin JohnssonH40 Kort-1 (820)2:43:06
2Johanna SanderiD21 Elit 2 (180)5:10:26+7:38
2Sofia TörnqvistD21-2 (671)3:58:08+2:03
2Alexandra VejedalD21 Kort-1 (837)2:44:53+3:59
2Anders HedmanH35 Kort (1001)3:02:07+9:53
2Birgitta ThunellD75 (210)2:52:16+1:56
3Hans Olof AmblieH35 Kort (1001)3:05:49+13:35
4Erik Ivarsson SandbergH21 Kort-1 (1006)3:32:02+15:13
5Daniel WendeliusH16 Kort (197)3:29:00+37:14
6Frida BakkmanD21-2 (671)4:07:56+11:51
6Christian HjalmarssonH21-1 (853)4:57:31+14:22
6Mattias PernebyOpen 8 (1300)2:58:57+30:01
7Julia RajanD16 (875)2:44:35+5:01
7Martin LarboH40 (1146)3:40:52+19:22
7Emma DahlstedtD40 Kort-2 (637)2:45:07+24:11
7Solveig SpångbergD80 (39)8:14:31+4:43:06
8Petter BodingH17-20 Kort (293)3:45:34+56:24
8Emma TarandiD35 Kort (631)2:57:05+23:56
9Ebba GanslandtD18 (475)3:59:12+23:33
10Annica GustafssonD21 Elit (365)5:13:53+49:42
10Magnus RajanH50 Kort-1 (778)2:55:21+23:51
12Linus KajsajunttiH35 Kort (1001)3:21:46+29:32
13Mia LiljaD45 Kort-1 (747)2:51:34+18:27
13Stig ThunellH50 Kort-1 (778)2:57:38+26:08
14Elisabeth HanssonD21-2 (671)4:25:23+29:18
14Mattias JohanssonH35 Kort (1001)3:22:29+30:15
15Hector HainesH21 Elit (372)5:36:18+32:06
17Karin HedmanD21 Kort-1 (837)3:25:45+44:51
17Andreas EdlundH35 (318)4:15:54+29:34
17Susanne CurmanD45 Kort-1 (747)2:57:08+24:01
17Hans TarandiH55 (967)3:11:36+32:54
18Alice HugossonD21 Elit (365)5:20:30+56:19
19Sofia AdolfssonD21-2 (671)4:34:45+38:40
19Britt-Louise EdlundD60 Motion (303)4:26:08+1:24:31
23Mikael JanssonH35 Kort (1001)3:32:17+40:03
25Erik WretöH16 Kort (197)4:45:47+1:54:01
26Magnus BjärnlidOpen 10 (422)5:31:16+2:13:29
26Mattias GanslandtChallenge H 10 (442)6:14:51+1:36:34
31Simon SchusterH18 Elit (573)3:50:57+36:09
33Charlotta DambergOpen 1 (777)3:43:42+1:53:30
35Lukas WernerH14 (1160)2:34:14+38:56
35Annica JanssonD45 (859)3:19:09+44:43
36Antonio SeriniH35 Kort (1001)3:41:45+49:31
36Anita RahmqvistD55 Motion (356)4:46:35+1:51:22
39Lisa ThunellD13 (1017)3:09:55+49:36
41Emma BjessmoD21 Elit (365)5:52:17+1:28:06
41Iris VallstenD60 Motion (303)5:55:20+2:53:43
41Wilhelm Von FrenckellChallenge H 10 (442)7:19:20+2:41:03
42Jutta JussilaD20 Elit (499)4:52:58+1:00:37
48Anders CarlssonH21 Elit (372)6:26:31+1:22:19
48Jonatan GraversenH15 (929)3:36:28+1:10:02
53Niina HulkkonenD21 Elit (365)7:12:16+2:48:05
54Jeanette JarlemarkOpen 4 (995)5:54:43+2:27:38
61Karolina BjärnlidD18 (475)5:11:38+1:35:59
66Henrik SandénH21 Kort-2 (1030)4:53:51+1:33:15
67Anneli SalomonssonD40 Kort-2 (637)3:49:23+1:28:27
69Anna KarlqvistD40 (496)4:32:44+1:52:37
71Lars-Gunnar FalkH60 Kort (990)3:37:34+1:05:10
72Elin JarlemarkD18 Elit (551)4:38:14+1:17:58
73Sixten HillerhagH20 Elit (617)6:28:13+2:03:18
73Agnes DambergD13 (1017)3:33:54+1:13:35
73Maja LiljaD11 (851)2:57:11+1:16:52
74Ulric CarlssonH65 Kort (958)3:30:40+57:43
75Martin TerryH40 Kort-1 (820)4:08:52+1:25:46
83Per DambergH45 Kort-1 (980)3:50:43+1:04:48
89Klara GraversenD12 (1025)2:42:58+58:24
90Karin RahmqvistD21-2 (671)6:13:26+2:17:21
92Amelie RajanD14 (924)3:44:59+1:35:45
92Tomas TapperOpen 8 (1300)5:15:22+2:46:26
97Jari PöyhönenH55 (967)4:12:54+1:34:12
100Carina WidlundD45 Kort-1 (747)4:15:58+1:42:51
106Patrik WendeliusH50-2 (739)5:26:25+2:33:01
107Ludvig JarlemarkH14 (1160)3:10:11+1:14:53
107Lotta TapperOpen 8 (1300)6:37:12+4:08:16
108Christina PernebyD50 (838)4:12:55+1:53:08
111Anders RahmqvistH55 Kort (872)4:05:33+1:29:32
112Mia HillerhagD55 (669)4:43:17+2:12:50
113Jennifer WendeliusD21 Kort-1 (837)4:44:36+2:03:42
113Rune GraversenH45-1 (730)5:18:11+2:13:16
127Robert Olsson KihlborgH14 (1160)3:23:13+1:27:55
135Jonathan BlomlöfH13 (1083)4:15:39+2:24:54
149Anneli WendeliusD45 (859)6:10:40+3:36:14
169Ann-Carol WallgrenD45 Motion (966)7:40:28+4:46:51
178Simon LiljaH14 (1160)4:31:18+2:36:00
192Ebba FrendeliusU1 (2187)2:08:39+53:43
212Mira VejedalU1 (2187)2:15:28+1:00:32
241Siri KihlborgU1 (2187)2:24:48+1:09:52
268Lukas TarandiU1 (2187)2:35:57+1:21:01
Smilla Dahlstedt KajsajunttiInskolning (2140)fullföljt
Noel HedmanInskolning (2140)fullföljt
Irma JarlemarkInskolning (2140)fullföljt
Elna JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Hanna SundströmInskolning (2140)fullföljt
Elsa TerryInskolning (2140)fullföljt
Nicolas SimoninH21 Elit (372)ej godkänd
Joel SanderiH21 Kort-1 (1006)ej godkänd
Anders WidlundH14 (1160)ej godkänd
Waldemar Von FrenckellH14 (1160)ej godkänd
Ebba LotsanderD13 (1017)ej godkänd
Pär LiljaH40 (1146)ej godkänd
Torbjörn JarlemarkH45 Kort-1 (980)ej godkänd
Fredrik SundströmH45 Kort-1 (980)ej godkänd
Helena GanslandtD45 Motion (966)ej godkänd
Lovisa KihlborgD45 Motion (966)ej godkänd
Åke EngmanU2 (1872)ej godkänd
Vincent WidlundU2 (1872)ej godkänd
Jörgen HillerhagOpen 1 (777)ej godkänd
Hedvig HillerhagOpen 2 (501)ej godkänd
Ebba EngmanOpen 3 (2726)ej godkänd
Håkan WidlundOpen 4 (995)ej godkänd
Jan SöderbergOpen 7 (1692)ej godkänd
Magnus JohanssonOpen 8 (1300)ej godkänd
Jasinta RajanOpen 8 (1300)ej godkänd
Isabella TapperOpen 8 (1300)ej godkänd
Måns TistadOpen 8 (1300)ej godkänd
Ulf ÖjeboOpen 9 (584)ej godkänd
Anna BachmanD21 Elit (365)ej start
Helena KarlssonD21 Elit (365)ej start
Ville KeskisaariH21 Elit 2 (662)ej start
Rasmus Palmqvist AslaksenH21 Elit 2 (662)ej start
Elin RahmqvistD21-2 (671)ej start
Anna FuruheimD21 Kort-1 (837)ej start
Thomas FuruheimH21 Kort-1 (1006)ej start
Teodora von FrenckellD20 (349)ej start
Evelyn WendeliusD18 Elit 2 (265)ej start
Rafaela Von FrenckellD18 (475)ej start
Niclas LimnefeltH18 (472)ej start
Clara Olsson KihlborgD16 Kort (253)ej start
Signe HillerhagD13 (1017)ej start
Ida WikströmD35 Kort (631)ej start
Mandus EngmanH40 Kort-1 (820)ej start
Ingemar StenbeckH45-1 (730)ej start
Björn LovangH45 Kort-1 (980)ej start
Henrik BodingH55 (967)ej start
Mikael TarandiH60 (671)ej start
Helene SwartzOpen 5 (2438)ej start
Sofia EfraimssonOpen 6 (571)ej start
Sofie Von FrenckellChallenge D 10 (268)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser