Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Mora OK

129 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Evgeniya RyapolovaD21-2 (671)3:56:05
1Kristian Dahlström2-days Difficult (70)1:02:29
2Elin EkD40 (496)2:55:13+15:06
2Gabriel HöjlindOpen 6 (571)4:08:24+12:33
3Kane AnderssonD55 (669)2:43:36+13:09
5Anna AlbinssonD50 Motion (592)3:25:25+19:07
6Linus RappH21 Elit 2 (662)5:40:22+12:05
6Peter FredricsonH40 (1146)3:39:14+17:44
8Sofia BerglundD18 Elit 2 (265)4:15:01+20:44
8Mia Sjösten AnderssonD40 Motion (764)3:28:27+44:08
9Johanka SimkovaD21 Elit 2 (180)5:45:43+42:55
9Andreas HolmbergH21 Elit 2 (662)5:41:11+12:54
9Jonna PetterssonChallenge D 10 (268)7:05:18+1:00:21
10Henrik SparrH20 (281)5:03:55+1:07:23
11Staffan JutterströmH50 Motion (409)4:10:20+42:20
12Isabel SalénD20 Elit (499)4:12:40+20:19
14Olga PanchenkoD21 Elit (365)5:17:13+53:02
15Erik Folkesson BlomH21 Elit 2 (662)5:51:08+22:51
15Lena HermanssonD35 Kort (631)3:06:28+33:19
15Bengt AnderssonH50 Kort-1 (778)2:58:43+27:13
17Simon HodlerH21 Elit (372)5:37:03+32:51
17Hanna ErikssonD21-2 (671)4:34:00+37:55
18Erik ErikssonH35 Kort (1001)3:29:41+37:27
18Annika BjörklundD50 Motion (592)3:55:38+49:20
19Annlouise AlmqvistD50 Kort (901)2:44:58+33:00
19Sara LissmyrD40 Motion (764)3:38:27+54:08
20Pär HöökH40 (1146)3:49:35+28:05
21Sofie Karlsson HolmerD11 (851)2:14:14+33:55
21Josefin NilssonOpen 3 (2726)3:13:57+50:55
22Örjan SvahnH65 (766)3:19:58+23:54
22Olof Eriksson2-days Difficult (70)1:52:04+49:35
23Lena Karlsson HolmerD40 (496)3:19:58+39:51
23Lasse MorandearH65 (766)3:20:17+24:13
27Sara HodlerD21-2 (671)4:51:50+55:45
27Björn AlbinssonH50 Kort-1 (778)3:09:59+38:29
28Egil LissmyrH14 Kort (375)3:09:35+1:20:02
28Anders HenrikssonH35 Kort (1001)3:35:45+43:31
28Tore SöderstenH70 Motion (294)4:45:10+1:39:47
30Lukas HillOpen 6 (571)6:47:04+2:51:13
31Roman RyapolovH21 Elit (372)5:54:32+50:20
32Magdalena OlssonD21 Elit (365)5:34:52+1:10:41
32Malin ErikssonD21 Kort-2 (742)3:56:46+1:08:02
33Katarina SvahnD21-2 (671)4:57:40+1:01:35
33Siv SvahnD55 Kort (582)3:13:59+39:39
33Erik ErikssonH55 Kort (872)3:13:55+37:54
34Artem PanchenkoH21 Elit (372)5:58:53+54:41
34Sara WadmanD20 Elit (499)4:41:05+48:44
34Alfred BjörklundH17-20 Kort (293)5:13:16+2:24:06
36Anastasia TrubkinaD21 Elit (365)5:41:33+1:17:22
36Lisen HillD14 Kort (312)3:59:04+1:38:36
36Krister ÅkärbjärH40 Kort-2 (789)3:46:04+58:37
37Albin GezeliusH13 (1083)2:41:36+50:51
37Yngve KarlssonH70 Kort (920)2:54:28+40:22
37Anna Wikström2-days Middle (146)1:57:42+56:26
38Axel JutterströmH18 Elit 2 (534)4:15:58+58:01
39Lars-Gunnar BjörklundH50 Motion (409)5:13:34+1:45:34
43Anna GunnarsD21 Kort-2 (742)4:03:04+1:14:20
45Martin GranbergH18 Elit 2 (534)4:21:54+1:03:57
54Thea Sjösten AnderssonD15 (801)3:29:09+55:24
54Annelie HermanssonD40 Kort-2 (637)3:38:40+1:17:44
56Katarina GezeliusD40 Motion (764)4:17:16+1:32:57
58Elsa HermanssonD13 (1017)3:24:34+1:04:15
59Fredrik NorlinH18 (472)5:46:26+2:34:29
60Arne HolmerH60 (671)4:05:38+1:19:35
61Maria DanielssonD35 Motion (351)6:01:10+3:11:14
64Simon Karlsson HolmerH13 (1083)3:01:44+1:10:59
66Sebastian ÅkärbjärH12 (1032)2:20:38+47:09
79Mats BerghH55 Kort (872)3:40:42+1:04:41
81Emelie BrudinD16 (875)3:42:20+1:02:46
84Edvin ErikssonU2 (1872)2:26:34+52:52
86Henrik GöthbergH50 Kort-1 (778)4:09:29+1:37:59
86Anders KarlssonH55 Kort (872)3:42:39+1:06:38
89Mattias JohanssonH21 Elit 2 (662)7:15:25+1:47:08
90Maria GustafssonD45 Kort-1 (747)4:05:33+1:32:26
91Elin GezeliusD10 (1269)2:35:55+59:15
91Alfred DanielssonH10 (1337)2:12:37+58:57
95Andreas AllerhedH21 Kort-2 (1030)5:12:40+1:52:04
96Moa Sjösten AnderssonD16 (875)4:05:33+1:25:59
96Karl-Erik AnderssonH65 Kort (958)3:44:45+1:11:48
98Stefan AnderssonH50 Kort-1 (778)4:19:05+1:47:35
99Gustav BjörklundH15 (929)4:23:13+1:56:47
107Johan GunnarsH21 Kort-2 (1030)5:22:53+2:02:17
116Ivar LissmyrH11 (1108)2:43:19+1:19:30
116Eva NorlinD50 Kort (901)3:57:12+1:45:14
118Berit GummusD45 (859)4:27:37+1:53:11
121Rasmus GöthbergH21-2 (800)7:10:40+2:46:13
124Per JutterströmH15 (929)5:19:21+2:52:55
124Julia MeijerD12 (1025)3:12:41+1:28:07
135Stanley HolmerH65 Kort (958)4:13:32+1:40:35
137Anette KlockarOpen 7 (1692)4:28:14+2:33:55
146Nina JutterströmD11 (851)5:25:01+3:44:42
151Elin NorlinD16 (875)6:00:03+3:20:29
154Rebecka ÅkärbjärD10 (1269)3:19:13+1:42:33
169Niklas OlssonH21 Kort-2 (1030)8:11:29+4:50:53
219Frida BrudinU1 (2187)2:17:10+1:02:14
242John DanielssonU2 (1872)3:48:16+2:14:34
275Olivia HermanssonU1 (2187)2:38:42+1:23:46
318Jakob BrudinU1 (2187)3:22:31+2:07:35
Max BurströmInskolning (2140)fullföljt
Daniel DuhlboH20 Elit (617)ej godkänd
Jegor KostylevH21 Elit 2 (662)ej godkänd
Andrey LamovH21 Elit 2 (662)ej godkänd
Carl MagnussonH21-2 (800)ej godkänd
Gustaf BerglundH18 Elit 2 (534)ej godkänd
John HermanssonH16 Kort (197)ej godkänd
Thomas HermanssonH35 Kort (1001)ej godkänd
Per HolmH35 Kort (1001)ej godkänd
Elisabeth ÅkärbjärD40 Kort-2 (637)ej godkänd
Peter HermanssonH40 Kort-2 (789)ej godkänd
Mats LagerbladH55 (967)ej godkänd
Anders RomsonH75 (592)ej godkänd
Tilde KarlssonU1 (2187)ej godkänd
Dante MeijerU2 (1872)ej godkänd
Filip ÅkärbjärOpen 1 (777)ej godkänd
Marie WikströmOpen 2 (501)ej godkänd
Stefan AhronOpen 3 (2726)ej godkänd
Jenny MeijerOpen 3 (2726)ej godkänd
Isabelle WrahmeOpen 5 (2438)ej godkänd
Jonatan HöjlindOpen 6 (571)ej godkänd
Samuel HöjlindOpen 6 (571)ej godkänd
Niklas WidmarkOpen 6 (571)ej godkänd
Lasse BackOpen 7 (1692)ej godkänd
Therese RappOpen 7 (1692)ej godkänd
Rebecca RickardssonOpen 7 (1692)ej godkänd
Reine KarlssonOpen 8 (1300)ej godkänd
Anders NorlinOpen 8 (1300)ej godkänd
Mattias ArgårdsOpen 9 (584)ej godkänd
Johan LindbergH21 Elit (372)ej start
Linnea NordkvistD21 Kort-2 (742)ej start
Sara ErikssonD18 Elit 2 (265)ej start
Linnea HermanssonD10 (1269)ej start
Hans JohanssonH70 (607)ej start
Hans BohlinH80 (240)ej start
Lars SöderstenH80 (240)ej start
Arne GustafssonH80 Motion (49)ej start
Lars-Erik Tjäder2-days Easy (72)ej start
Wilma HermanssonInskolning (2140)ej godkänd
Agnes KarlssonInskolning (2140)ej godkänd
Nanna LissmyrInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser