Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Göteborg-Majorna OK

163 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Tobias AhnoffChallenge H 10 (442)4:38:17
2Ulf WallinH55 Kort (872)2:40:43+4:42
3Runa FremstadD21 Kort-2 (742)3:00:38+11:54
4Agnes LeoD21-1 (652)4:06:04+13:52
4Joakim EliassonH21-1 (853)4:51:13+8:04
5Anders HedbergH21 Kort-2 (1030)3:39:52+19:16
5Hanna PerssonD35 Kort (631)2:46:55+13:46
5Ing-Marie Brander StrandD60 (365)2:42:32+15:43
6Moa KuhlinD18 (475)3:51:36+15:57
6Jennifer DavidsonD14 (924)2:33:09+23:55
6Per Gustavsson2-days Difficult (70)1:17:30+15:01
7Anna ForsbergD21 Elit (365)5:11:33+47:22
7Marie-Louise AxenborgD35 Kort (631)2:51:41+18:32
8Kalle LundgrenH16 Kort (197)3:37:12+45:26
9Agnes SpånérD18 Elit 2 (265)4:17:03+22:46
9Martin Jellvert BörjesonH18 Elit 2 (534)3:46:41+28:44
9Louise GötforsD40 Kort-1 (655)2:49:50+26:33
9Ola JodalH40 Kort-2 (789)3:11:56+24:29
11Måns ÖstmanH21 Elit 2 (662)5:43:15+14:58
11Anders AxenborgH40 (1146)3:43:21+21:51
14Anna-Karin NorrmanD40 Motion (764)3:34:43+50:24
16Jennie RunessonD21-1 (652)4:28:23+36:11
16Ann WesterdahlD55 Motion (356)4:00:13+1:05:00
16Wilma RosénU2 (1872)1:57:18+23:36
17Lisa AhnoffD40 Kort-1 (655)3:02:35+39:18
17Gunilla GedinD55 Kort (582)3:01:01+26:41
17Mathias SundbäckH35 Motion (153)5:23:43+1:42:27
18Camilla LundgrenD21 Kort-2 (742)3:36:20+47:36
19Mats StrandhagenH60 Kort (990)3:02:18+29:54
19Catarina BlombergD55 Motion (356)4:12:54+1:17:41
20johan bengtssonH35 Motion (153)5:44:09+2:02:53
21Annika NorlingD21 Kort-2 (742)3:40:05+51:21
21Jakob ÖstmanH14 Kort (375)2:58:19+1:08:46
21Alexander ForsbergH12 Kort (228)2:34:18+58:29
21Annika KuhlinD45 Kort-1 (747)3:04:23+31:16
24Isabella LagoD18 Elit 2 (265)4:51:24+57:07
24Ola WallinderH50-2 (739)3:37:25+44:01
25Richard BrankellH40 Kort-2 (789)3:32:14+44:47
25Thomas SellgrenH55 (967)3:16:11+37:29
25Anders H JohanssonChallenge H 10 (442)6:12:05+1:33:48
26Åsa NordbergD40 (496)3:21:21+41:14
27Daniel SvenssonH35 Motion (153)7:20:49+3:39:33
29Ludwig RosénH10 (1337)1:45:21+31:41
29Annica  Clevnert LeireD40 Kort-1 (655)3:16:04+52:47
29Inga-Lisa AxenborgD65 Kort (470)3:31:15+48:07
30Emma BergmanD21 Elit (365)5:34:33+1:10:22
30Linn SanderChallenge D 5 (445)4:50:06+1:43:57
33Ola LeireH10 (1337)1:47:02+33:22
34Lovisa DavidsonD11 (851)2:29:59+49:40
34Sven BörjesonH55 Kort (872)3:14:26+38:25
35Viktoria ErnstssonD21 Elit (365)5:37:56+1:13:45
35Egil EdvardsenH21-1 (853)5:27:46+44:37
36Viktor Jellvert BörjesonH14 (1160)2:34:24+39:06
36Daniel ForsbergOpen 7 (1692)2:56:51+1:02:32
37Erik HogedalH15 (929)3:21:58+55:32
37Elias NordbergH12 (1032)2:03:09+29:40
37Herman RosénH35 Kort (1001)3:43:49+51:35
37Mats ErikssonH55 Kort (872)3:16:39+40:38
39Lena BlomD50 Kort (901)2:54:31+42:33
40Elin DölerudD21 Kort-2 (742)4:01:08+1:12:24
40Lotta RosénD40 Kort-1 (655)3:25:38+1:02:21
41Johan RosénH35 Kort (1001)3:47:00+54:46
42Martin IvarssonH21 Elit 2 (662)6:07:50+39:33
42Åsa JellvertD45 (859)3:23:41+49:15
43Lotta FalkD35 (286)5:27:40+2:02:35
43Sofia LundbergD40 Kort-1 (655)3:29:10+1:05:53
43Anne FarbrotD55 (669)3:19:52+49:25
44Ken PeetersH21 Elit 2 (662)6:08:43+40:26
46Jonas LundbergH40 (1146)4:18:03+56:33
47Anders LundellH40 Kort-2 (789)3:55:01+1:07:34
50Patrik FalkH50-2 (739)4:00:53+1:07:29
51Jonas LeireU1 (2187)1:36:17+21:21
52Annie EdvardsenD50 Kort (901)3:03:37+51:39
53Viktor StenssonH21 Kort-2 (1030)4:39:43+1:19:07
54Cathrine DavidsonD40 Kort-1 (655)3:46:37+1:23:20
54Per KjellanderH50 Kort-2 (763)3:28:05+1:00:28
54Mats KågesonH65 Kort (958)3:19:18+46:21
56Johanna WallinderD45 Kort-1 (747)3:35:06+1:01:59
56Asgeir EdvardsenH55 (967)3:40:17+1:01:35
56Axel PerssonU1 (2187)1:37:00+22:04
57Anders LeireH40 Kort-2 (789)4:05:26+1:17:59
59Gunilla CarlssonD55 (669)3:37:03+1:06:36
60Elisabeth StrandhagenD55 (669)3:37:27+1:07:00
61Helena SellgrenD50 (838)3:29:23+1:09:36
61Agneta SanderD55 (669)3:37:38+1:07:11
63Nadja AhnoffU2 (1872)2:18:08+44:26
66Frida AnderssonD16 (875)3:34:48+55:14
67Elisabeth RosénD65 Kort (470)4:35:32+1:52:24
68Moa SjöbergD16 (875)3:37:46+58:12
69Annika HogedalD50 Kort (901)3:17:54+1:05:56
71Mats WesterdahlH60 (671)4:15:01+1:28:58
73Eva SundbäckD21 Motion (510)6:00:26+2:55:47
75Tobias ValentinOpen 8 (1300)4:41:42+2:12:46
77Kenneth RosénH70 (607)4:23:45+1:48:14
80Daniel ValentinH35 Kort (1001)4:19:45+1:27:31
80Ulf AnderssonH55 (967)4:02:55+1:24:13
81Jonas NorrmanH45 Kort-2 (992)3:47:33+1:09:45
83Gudrun WadmanD55 Kort (582)4:07:05+1:32:45
84Lisa FalkD14 (924)3:37:23+1:28:09
88Johan AxenborgH35 Kort (1001)4:25:29+1:33:15
88Margareta HofflanderOpen 7 (1692)3:36:54+1:42:35
89Klara WallinderD15 (801)4:04:55+1:31:10
93Robin PedersenOpen 8 (1300)5:16:27+2:47:31
96Stig LarssonH55 (967)4:12:47+1:34:05
99Petter ÖstmanH21-1 (853)6:44:30+2:01:21
104Andreas EklundH40 Kort-2 (789)4:41:03+1:53:36
106Anders SpånérH55 (967)4:20:57+1:42:15
108Niklas JohanssonH40 Kort-2 (789)4:44:20+1:56:53
110Torbjörn AronssonH55 (967)4:23:02+1:44:20
111Lovisa LagoD14 (924)4:02:05+1:52:51
111Jonas SjöbergH50-2 (739)5:34:08+2:40:44
111Fredrik HofflanderOpen 7 (1692)3:58:57+2:04:38
115Johan FriesH21 Kort-2 (1030)5:35:33+2:14:57
117Hans GarmerH55 (967)4:29:52+1:51:10
118Thomas GustafssonH45-1 (730)5:38:20+2:33:25
120Rasmus LüscherH21-1 (853)7:50:45+3:07:36
126David AndréH21 Kort-2 (1030)5:53:07+2:32:31
127Fredrik DavidsonH45 Kort-2 (992)4:17:47+1:39:59
132Albert JohannessonH21 Kort-2 (1030)5:59:41+2:39:05
133Felix FalkH16 (1024)4:05:37+1:40:03
134Per GenvadH21 Kort-2 (1030)6:02:47+2:42:11
135Sandra SeguraU2 (1872)2:49:33+1:15:51
136Karl-Johan NorlingH21 Kort-2 (1030)6:08:49+2:48:13
144Clara Berglund HiltunenD16 (875)5:17:34+2:38:00
150Christer NordbergH45 Kort-2 (992)4:43:33+2:05:45
151Simon NordbergH14 (1160)3:40:05+1:44:47
152Jonas EkströmH21 Kort-2 (1030)6:42:32+3:21:56
156Ida ForsbergU2 (1872)2:56:26+1:22:44
166Calle BlombergOpen 5 (2438)5:06:07+2:30:03
201Sofia GustafssonD10 (1269)5:19:36+3:42:56
216Helene ForsbergOpen 3 (2726)7:26:50+5:03:48
238Jenny NorrmanU2 (1872)3:43:23+2:09:41
257Alma AhnoffU1 (2187)2:31:23+1:16:27
Wilmer AxenborgInskolning (2140)fullföljt
Jonna Jodal-GöthforsInskolning (2140)fullföljt
Irene SeguraInskolning (2140)fullföljt
Lina StrandD21 Elit (365)ej godkänd
Ola MartnerH21 Elit (372)ej godkänd
Kajsa JungbjerD18 Elit (551)ej godkänd
Elvira SellgrenD18 Elit (551)ej godkänd
Johannes KuhlinH21-1 (853)ej godkänd
Johanna BlombergD21 Kort-2 (742)ej godkänd
Kristina LarssonD21 Kort-2 (742)ej godkänd
Olof BlombergH21 Kort-2 (1030)ej godkänd
Viola EckermarkD20 (349)ej godkänd
Fanny AnderssonD17-20 Kort (207)ej godkänd
Tobias FarbrotH16 Kort (197)ej godkänd
Anders HöijeH35 (318)ej godkänd
Erik OlssonH40 Kort-2 (789)ej godkänd
Per SanderH50-2 (739)ej godkänd
Andrew LagoH55 (967)ej godkänd
Lasse PedersenH55 (967)ej godkänd
Filip ValentinU2 (1872)ej godkänd
Karin ErikssonOpen 3 (2726)ej godkänd
Carolina FogelbergOpen 3 (2726)ej godkänd
Rasmus HenrikssonOpen 5 (2438)ej godkänd
Hannes NorrmanOpen 5 (2438)ej godkänd
Rolf EckermarkOpen 7 (1692)ej godkänd
Elin CarlssonOpen 8 (1300)ej godkänd
Joakim LundqvistOpen 8 (1300)ej godkänd
Johan StrandOpen 9 (584)ej godkänd
Fredric EngelkeChallenge H 10 (442)ej godkänd
Kristine BergliaD21 Elit (365)ej start
Johan RunessonH21 Elit (372)ej start
Ella WallinderD20 Elit (499)ej start
Henrik HåkanssonH21 Elit 2 (662)ej start
Kristin EdvardsenD21-1 (652)ej start
Moa EnmarkD21-1 (652)ej start
Daniel MartinssonH21-1 (853)ej start
Anna WallinD21 Kort-2 (742)ej start
Alva SellgrenD16 (875)ej start
Åsa NybergD50 (838)ej start
Christer BorgH50-2 (739)ej start
Mikael KuhlinH50 Kort-2 (763)ej start
Björn ÖstmanH50 Kort-2 (763)ej start
Michael AnderssonH55 Kort (872)ej start
Jens KaminskyH60 Kort (990)ej start
Rosa KaminskyOpen 1 (777)ej start
Kerstin WadmanOpen 7 (1692)ej start
Felix Garmer2-days Men (131)ej start
Isak Jodal-GöthforsInskolning (2140)ej godkänd
Ida ValentinInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser