Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Mölndal Outdoor IF

53 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Alice OttossonD12 Kort (249)1:37:03
2Anders AspH45 Kort-2 (992)2:40:04+2:16
5Åsa OttossonD45 Kort-1 (747)2:40:02+6:55
8Fredrik BartholdssonH40 Kort-2 (789)3:10:58+23:31
8Viktoria WallinChallenge D 10 (268)6:57:05+52:08
9Aaron PrinceH35 (318)4:03:07+16:47
13Sara PrinceD40 (496)3:11:06+30:59
18Karolina Wildheim2-days Women (67)1:49:06+39:47
20Anna NordelöfD40 Kort-1 (655)3:05:57+42:40
21Martin Wildheim2-days Men (131)2:01:52+40:22
27Therese AxenborgD35 Kort (631)3:18:29+45:20
33Lisa CullbrandD45 Motion (966)3:48:05+54:28
38Elsa RybergD14 Kort (312)4:03:19+1:42:51
40Henrik OlssonH45 Motion (509)4:56:18+1:55:35
48Ulf Persson2-days Middle (146)2:11:41+1:10:25
56Agnes AspD18 (475)5:01:49+1:26:10
60Axel CullbrandH14 Kort (375)5:08:37+3:19:04
60Rebecka Persson2-days Middle (146)2:42:52+1:41:36
61Magnus OttossonH45 Motion (509)5:26:23+2:25:40
72Anders RybergH45 Kort-2 (992)3:42:04+1:04:16
81Susanne BerghD45 Kort-1 (747)3:59:48+1:26:41
88Karl SchneiderH55 Kort (872)3:44:37+1:08:36
92Erika AspD45 Kort-1 (747)4:07:00+1:33:53
99Arvid PerssonH13 (1083)3:32:28+1:41:43
106Erica AbrahamssonD15 (801)4:27:03+1:53:18
107Tove PerssonD16 (875)4:13:35+1:34:01
107Johan BergmanH40 (1146)5:04:43+1:43:13
108Evelina CullbrandD10 (1269)2:45:03+1:08:23
111Anders NordelöfH40 Kort-2 (789)4:48:19+2:00:52
117Elsa AspD13 (1017)4:10:21+1:50:02
118Klas ÅströmH45 Kort-2 (992)4:11:36+1:33:48
122Anders CullbrandH45 Kort-2 (992)4:15:06+1:37:18
125Anna AbrahamssonD45 (859)4:38:29+2:04:03
126Maja NordelöfD10 (1269)2:57:59+1:21:19
129Klara SäfstenD15 (801)5:52:37+3:18:52
137Maja OttossonD14 (924)4:31:39+2:22:25
150Karin PrinceD10 (1269)3:13:30+1:36:50
154Jacob AxenborgH35 Kort (1001)5:48:13+2:55:59
160Louise OlssonD13 (1017)5:56:30+3:36:11
160Camilla OlssonD45 Motion (966)6:38:20+3:44:43
162Martin RådboH35 Kort (1001)6:16:55+3:24:41
181Viktor JanssonH11 (1108)4:53:21+3:29:32
190Vilma JanssonD10 (1269)4:14:42+2:38:02
225Greta PrinceU1 (2187)2:19:15+1:04:19
Saga WildheimInskolning (2140)fullföljt
Alice OlssonD10 (1269)ej godkänd
Solrun GottebergD35 Kort (631)ej godkänd
Max BartholdssonOpen 2 (501)ej godkänd
Hampus PerssonOpen 2 (501)ej godkänd
Eva CarlbomOpen 3 (2726)ej godkänd
Ebba PerssonOpen 3 (2726)ej godkänd
Annie OlssonChallenge D 5 (445)ej godkänd
Magdalena PerssonChallenge D 5 (445)ej godkänd
Håkan PerssonH50 Kort-2 (763)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser