Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Espoon Suunta

52 startande
PlacNamnKlassTidDiff
2Silva KemppiD11 (851)1:40:58+0:39
4Aleksi SorsaH20 Elit (617)4:41:33+16:38
6Topias KemppiH13 (1083)2:15:45+25:00
9Ida HaapalaD15 (801)2:53:39+19:54
16Ella MahlamäkiD18 Elit 2 (265)4:34:55+40:38
24Iida LaineD14 Kort (312)3:12:21+51:53
25Anton KemppiH10 (1337)1:43:27+29:47
31Joni KemppiH40 (1146)4:01:45+40:15
32Daniel RautioH12 (1032)2:00:30+27:01
32Marrti VirtanenOpen 9 (584)9:46:31+4:57:52
33Laura MatilainenOpen 6 (571)7:03:56+3:08:05
34Marita VirtanenOpen 9 (584)11:23:35+6:34:56
38Elisa StåhlbergD16 (875)3:14:59+35:25
39Sanna TervakangasD40 (496)3:39:52+59:45
43Astra FranckeD40 (496)3:48:23+1:08:16
44Anni HonkimaaD21-1 (652)4:52:21+1:00:09
57Antti SorsaH14 (1160)2:46:27+51:09
57Markus KaukonenH45-1 (730)4:09:56+1:05:01
57Arttu LaineH45 Kort-2 (992)3:28:04+50:16
59Elina Mäki-SimolaD60 Kort (442)4:18:22+1:51:26
61Otso PajuojaH14 (1160)2:48:07+52:49
61Toni HaapalaH40 Kort-2 (789)4:09:30+1:22:03
65Anni KivilaaksoD20 Elit (499)5:34:46+1:42:25
76Emil LaaksonenH14 (1160)2:53:20+58:02
77Miika VehmasH20 Elit (617)6:43:58+2:19:03
77Mikael RautioH16 (1024)3:21:14+55:40
78Roosa LaineD16 (875)3:41:30+1:01:56
79Ella KaukonenD18 (475)6:32:48+2:57:09
84Anne SorsaD50 Kort (901)3:29:41+1:17:43
89Johanna MäättäläD40 Kort-1 (655)4:17:43+1:54:26
96Elias HaapalaOpen 3 (2726)4:23:28+2:00:26
103Elli-Anna SuntioinenD15 (801)4:22:25+1:48:40
103Outi HonkimaaD55 Kort (582)5:29:09+2:54:49
104Mikko TervakangasH16 (1024)3:38:33+1:12:59
104Ulrika RautioD11 (851)3:24:19+1:44:00
116Heikki SorsaH50 Kort-1 (778)4:47:49+2:16:19
117Fanni MäättäläD12 (1025)3:04:24+1:19:50
124Mikko MäättäläH14 (1160)3:21:42+1:26:24
124Pasi LaaksonenH40 (1146)5:20:25+1:58:55
126Ari HonkimaaH55 Kort (872)4:11:00+1:34:59
133Oskar HaapalaH14 (1160)3:25:40+1:30:22
151Joni VirtanenH40 (1146)5:53:05+2:31:35
153Pertti SimolaH60 Kort (990)4:44:01+2:11:37
158Salla KaukonenD12 (1025)3:51:42+2:07:08
185Pietari HyvärinenH40 (1146)6:43:34+3:22:04
Senni MäättäläInskolning (2140)fullföljt
Emilia StåhlbergD20 Elit (499)ej godkänd
Alvar PalmenH18 Elit (573)ej godkänd
Antti HonkimaaH21-2 (800)ej godkänd
Outi MarttilaD40 (496)ej godkänd
Vesa PajuojaH50 Kort-1 (778)ej godkänd
Johanna KemppiOpen 6 (571)ej godkänd
Heidi PlitD18 Elit (551)ej start
Elsi PöllänenD20 (349)ej start
Iida SuntioinenD11 (851)ej start
Ilari SuntioinenH10 (1337)ej start
Henna PlitD40 Kort-1 (655)ej start
Herkko PlitH45-1 (730)ej start
Essi KaukonenD45 Kort-1 (747)ej start
Marjut VarpulaD50 (838)ej start
Juuso TervakangasU2 (1872)ej start
Johanna KemppiOpen 5 (2438)ej start
Julian TolkkinenInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser