Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för O-Ringen Sälen 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Garphyttans IF

59 startande
PlacNamnKlassTidDiff
7Ylva DoeringOpen 3 (2726)2:44:24+21:22
8Niklas DoeringH40 Motion (456)4:20:45+17:34
11Martin RisbergOpen 6 (571)5:08:01+1:12:10
12Johan ErikssonOpen 1 (777)2:45:56+55:44
14Niclas RisbergH50 Motion (409)4:15:24+47:24
18Lars SchagerströmH50-1 (836)3:34:16+43:49
19Terése EricssonOpen 2 (501)6:02:31+2:54:20
20Ulf LarssonH50 Kort-2 (763)3:00:34+32:57
22Karin NilssonD45 Kort-2 (681)3:01:51+29:33
23Torun PahlmD50 (838)3:02:47+43:00
23Anders EdlundH50-1 (836)3:42:20+51:53
27Helmina PallhedOpen 3 (2726)3:25:18+1:02:16
30Nils SchagerströmH14 (1160)2:31:54+36:36
34Lena JanssonD55 (669)3:16:56+46:29
35Tryggve Malm LagerqvistH45 Kort-2 (992)3:11:06+33:18
36Karl WegerfeltH65 Kort (958)3:09:45+36:48
38Simon EricssonH14 Kort (375)3:24:24+1:34:51
40Björn BergqvistH40 Motion (456)5:16:45+1:13:34
43Elin SchagerströmD16 (875)3:19:37+40:03
46Torben MalmH45 Kort-2 (992)3:20:40+42:52
48Måns BergqvistH11 (1108)2:08:07+44:18
52Rasmus LarssonChallenge H 5 (390)5:24:29+2:16:38
61Erik NilssonH40 Motion (456)5:52:25+1:49:14
64Signe SchagerströmD12 (1025)2:35:01+50:27
66John TellestedtH40 Motion (456)6:09:08+2:05:57
74Gabriella ÖstlundD40 Kort-2 (637)4:05:13+1:44:17
76Erik KallinOpen 8 (1300)4:41:58+2:13:02
79Nelly MårtenssonD11 (851)3:03:07+1:22:48
82Mia GertzellOpen 4 (995)7:54:55+4:27:50
91Lars WalldoffH55 Kort (872)3:45:20+1:09:19
94Axel NilssonH10 (1337)2:14:37+1:00:57
97Rasmus DoeringH11 (1108)2:36:04+1:12:15
106Kia LagerqvistD40 Motion (764)5:12:05+2:27:46
113Christina FredrikssonOpen 3 (2726)4:33:15+2:10:13
118Stina BernD12 (1025)3:04:29+1:19:55
139Anna NilssonD13 (1017)4:54:48+2:34:29
165Jonathan TellestedtH13 (1083)5:15:46+3:25:01
176Lukas PallhedH11 (1108)4:29:10+3:05:21
202David FredrikssonU2 (1872)3:18:06+1:44:24
235Nils KallinU2 (1872)3:39:42+2:06:00
Jonna DoeringInskolning (2140)fullföljt
Alfred KallinInskolning (2140)fullföljt
Martin TellestedtInskolning (2140)fullföljt
Ludwig GertzellH14 (1160)ej godkänd
Isak FredrikssonH11 (1108)ej godkänd
Oskar KarlssonH10 (1337)ej godkänd
Arne LagerqvistU1 (2187)ej godkänd
Fabian BergqvistU2 (1872)ej godkänd
Elin DoeringU2 (1872)ej godkänd
Axel EdlundU2 (1872)ej godkänd
Ivar EdlundU2 (1872)ej godkänd
Sofia EricssonU2 (1872)ej godkänd
Joel FredrikssonU2 (1872)ej godkänd
Gösta CarlssonOpen 2 (501)ej godkänd
Emma KallinOpen 2 (501)ej godkänd
Eva SchagerströmOpen 3 (2726)ej godkänd
Linnéa SkeppnerOpen 3 (2726)ej godkänd
Ronald KarlssonOpen 4 (995)ej godkänd
Madeleine LarssonOpen 7 (1692)ej godkänd
David MårtenssonH14 (1160)ej start
Johan GertzellH13 (1083)ej start
Emmy KarlssonD12 (1025)ej start
Kaisa MårtenssonD40 Motion (764)ej start
Lilly GertzellU1 (2187)ej start
Peter MårtenssonOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser