Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Natt Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Natt Göteborg
Arrangörsorganisation: OK Alehof
Datum: fredag 26 augusti 2011

D21

5 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin HamreforsOK Landehof1:03:2912:29
2Lina SamorSävedalens AIK1:06:39+3:1013:07
3Laila B HöglundFK Herkules1:06:46+3:1713:08
4Sanna LinseforsLunds OK1:11:04+7:3513:59
5Hanna RangertKungälvs OK1:18:08+14:3915:22
6Lisa WeimannIK Uven1:35:52+32:2318:52
7Hanna WeimannIK Uven1:42:00+38:3120:04
Sara PrinceSävedalens AIKej start

H21

8 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:04:027:40
2Ola MartnerGöteborg-Majorna OK1:04:18+0:167:42
3Jonas PilbladIFK Göteborg1:04:20+0:187:42
4Eskil KinnebergIFK Göteborg1:11:26+7:248:33
5Fredrik PerssonIFK Göteborg1:14:01+9:598:51
6Henrik LundgrenSävedalens AIK1:15:31+11:299:02
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Erik EngstrandIFK Göteborgej start
Johan RunessonGöteborg-Majorna OKej start

H20

6 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian TingströmGöteborg-Majorna OK47:477:50
2Patrik EickhoffGöteborg-Majorna OK1:07:33+19:4611:04
Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OKej start

D18

3 690 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amilia BjörklundSävedalens AIK37:4910:14
2Frida BrogrenKungälvs OK39:53+2:0410:48
3Erika LindqvistSävedalens AIK42:57+5:0811:38
4Linnea WahlgrenSjövalla FK48:47+10:5813:13
5Filippa SpånérSävedalens AIK52:33+14:4414:14
6Julia AsplundKungälvs OK1:03:22+25:3317:10
Madeleine AttforsSävedalens AIKej start

H18

5 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK45:278:14
2Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK47:32+2:058:37
3Albin PetrénGöteborg-Majorna OK49:18+3:518:56
4Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb52:30+7:039:31
5Oscar VagmanOK Klemmingen56:29+11:0210:15
6Anton BlomIK Uven1:13:49+28:2213:23
Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad

D16

3 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara PålssonKungälvs OK40:0011:56
2Felicia StuhlhoferOK Landehof51:07+11:0715:15
3Danielle FröstadKungälvs OK58:15+18:1517:23

H16

4 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Heino OllinSävedalens AIK34:278:24
2Gustaf SparrevikLerums SOK35:42+1:158:42
3Gustav BoquistIK Uven36:20+1:538:51
4Arvid VågLerums SOK38:05+3:389:17
5Filip WadstenOK Landehof38:32+4:059:23
6Oscar RenbergSävedalens AIK41:43+7:1610:10
7Oskar LindqvistSävedalens AIK42:36+8:0910:23
8Colin Fransson LeeOK Alehof44:38+10:1110:53
9Rickard NorlinKungälvs OK47:33+13:0611:35
10Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb58:59+24:3214:23
Erik LarssonLerums SOKdiskvalificerad
Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start

D14

2 680 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara DjerfLerums SOK25:049:21
2Agnes SpånérSävedalens AIK29:15+4:1110:54
3Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK30:11+5:0711:15
4Emma DjerfLerums SOK31:07+6:0311:36
5Ella WallinderGöteborg-Majorna OK32:54+7:5012:16
6Emma RenbergSävedalens AIK33:05+8:0112:20
7Clara CoxLerums SOK37:05+12:0113:50
8Hanna ÅbergOK Landehof37:54+12:5014:08
9Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK52:26+27:2219:33

H14

2 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ArfwedsonFrölunda OL22:548:32
2Anders MagnussonOK Landehof28:25+5:3110:36
3Johan LammFrölunda OL30:18+7:2411:18
4Otto StuhlhoferOK Landehof31:41+8:4711:49
Albin PålssonKungälvs OKej start

D12

2 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella LagoGöteborg-Majorna OK18:337:59
2Hanna BoquistIK Uven23:15+4:4210:01
3Kristina ThuneIK Uven27:22+8:4911:47
4Selma MoqvistLerums SOK30:13+11:4013:01
5Madeleine SöderlundLerums SOK31:43+13:1013:40

H12

2 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LauriFK Herkules22:139:34
2Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb23:35+1:2210:09
Lukas WadstenOK Landehofdiskvalificerad

D35

4 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne CoxLerums SOK1:07:5016:40

H35

6 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK58:079:31
2Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK58:58+0:519:40
3Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK1:03:28+5:2110:24
4Erik LauriFK Herkules1:44:57+46:5017:12
Andreas S JohanssonGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad

D40

3 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia JohanssonOK Landehof34:4610:34
2Anna ErikssonOK Landehof39:18+4:3211:56
3Sara LorénOK Landehof43:46+9:0013:18
4Malin LammFrölunda OL45:22+10:3613:47
5Annika AasaIK Uven48:18+13:3214:40
6Solveig HedenblomSjövalla FK56:49+22:0317:16

H40

4 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter AspIFK Göteborg51:5810:31
2Thomas KarlssonSjövalla FK52:15+0:1710:34
3Anders ArfwedsonFrölunda OL57:18+5:2011:35
4Jim AxmalmSävedalens AIK1:04:57+12:5913:08
5Pär MoqvistLerums SOK1:25:20+33:2217:16
Gunnar ElveljungIFK Göteborgej start

H45

4 940 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders WadstenOK Landehof55:4311:16
2Anders LammFrölunda OL58:04+2:2111:45
3Per SanderGöteborg-Majorna OK1:00:26+4:4312:14
4Staffan AsplundKungälvs OK1:00:40+4:5712:16
5Magnus WideFrölunda OL1:03:31+7:4812:51
6Bengt GrewinFrölunda OL1:07:19+11:3613:37
7Ola WallinderGöteborg-Majorna OK1:10:48+15:0514:19
8Patrick DjerfLerums SOK1:29:00+33:1718:00
9Leif HagmanIK Uven1:42:21+46:3820:43
10Tomas AndreassonFrölunda OL1:46:07+50:2421:28
Mats G AnderssonOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKdiskvalificerad
Johan WettergrenIK Uvendiskvalificerad
Leif EinarssonKungälvs OKdiskvalificerad

H50

4 070 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell AnderssonSävedalens AIK42:5610:32
2Anders BjörklundSävedalens AIK48:10+5:1411:50
3Andrew LagoGöteborg-Majorna OK49:55+6:5912:15
4Torsten BacktemanLerums SOK51:23+8:2712:37
5Ulf WallinSjövalla FK51:29+8:3312:38
6Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK53:07+10:1113:03
7Stefan SjöblomFrölunda OL54:54+11:5813:29
8Björn LindauTolered-Utby Ol-klubb56:26+13:3013:51
9Anders SpånérSävedalens AIK59:15+16:1914:33
10Lars-Erik AnderssonLerums SOK1:13:13+30:1717:59
Sven-Olof PålssonKungälvs OKdiskvalificerad
Sören NaseniusIFK Göteborgej start

D55

2 730 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OKej start

H55

4 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PeterssonKungälvs OK49:5612:16
2Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK58:56+9:0014:28
3Ingemar GunnarssonLerums SOK59:03+9:0714:30
4Jan CarlssonIFK Göteborg1:12:56+23:0017:55

D60

1 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin AxelssonIK Uven31:2217:19
2Eva BlomströmIK Stern33:32+2:1018:31
3Ulla LindheIK Stern40:40+9:1822:28
4Lizzie HansenOK Landehof47:44+16:2226:22
Rosa JohanssonIK Uvendiskvalificerad

H60

3 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle AdolfssonLerums SOK34:3811:28
2Kent ErikssonLerums SOK36:38+2:0012:07
3Sören SvenssonSjövalla FK39:56+5:1813:13
4Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb41:37+6:5913:46
5Björn EngströmLerums SOK43:46+9:0814:29
6Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb45:23+10:4515:01
7Sten BlomströmIK Stern47:32+12:5415:44
8Lars-Olov DahlbergOK Landehof1:06:55+32:1722:09

D65

1 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid Rex WallströmIK Uven31:5917:40

H65

3 020 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik HvoslefIK Stern36:0411:56
2Anders AxelssonSävedalens AIK38:49+2:4512:51
3Hans CarlstedtSävedalens AIK41:26+5:2213:43
4Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK42:08+6:0413:57
5Christer WestbergIFK Göteborg42:38+6:3414:07
6Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK42:44+6:4014:09
7Anders BjörnbergFrölunda OL43:58+7:5414:33
8Ingemar LindblomIFK Göteborg44:28+8:2414:43
9Stig-Ove TollIK Stern47:20+11:1615:40
10Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK1:07:22+31:1822:18
11Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:12:06+36:0223:52
Björn AhlnérGöteborg-Majorna OKej start

D70

1 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK39:5522:03
2Barbro VallinKungälvs OK53:09+13:1429:21
3Lillemor HallinOK Landehof1:05:13+25:1836:01

H70

1 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland DahlIFK Göteborg25:5614:19
2Roland AasaIK Uven42:36+16:4023:32
Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad

H80

1 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn BromanGöteborg-Majorna OK43:4524:10

Öppen 1

2 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor Le ClaireFK Herkules43:0318:33
2Agnetha Le ClaireFK Herkules43:36+0:3318:47
3Lovisa BielGöteborg-Majorna OK44:06+1:0319:00

Öppen 5

2 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb30:1111:31
2Claes-Göran NorlinKungälvs OK34:47+4:3613:16
3Emelie LorénOK Landehof42:27+12:1616:12
4Niklas LorénOK Landehof42:39+12:2816:16
5Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK57:34+27:2321:58
6Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK57:42+27:3122:01

Öppen 7

2 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig LarssonGöteborg-Majorna OK37:2313:23
2Ingemar BlomIK Uven55:52+18:2920:01

Öppen 8

4 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus AdolfssonKungälvs OK48:1011:48
2Göran StuhlhoferOK Landehof1:07:06+18:5616:26
3Rudolf BrogrenKungälvs OK1:10:55+22:4517:22
4Fredrik PerssonFK Åsen1:12:08+23:5817:40
5Erik BlomströmIK Stern1:38:55+50:4524:14
Håkan B SamorSävedalens AIKdiskvalificerad
Otto PileKFUK-KFUM IA Göteborgdiskvalificerad

Öppen 9

6 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland FesselhoferGöteborg-Majorna OK1:23:2213:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser