Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserie 4, Östra Blekinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserie 4, Östra Blekinge
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: onsdag 26 augusti 2015

D16 Kort

4 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen WahlbomOK Orion37:069:02
2Kajsa AnderssonOK Orion38:16+1:109:20
3Louise LagerqvistRonneby OK48:42+11:3611:52
4Johanna WilhelmssonOK Dacke53:31+16:2513:03

H16 Kort

4 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton GlivesonRonneby OK30:127:21
2Mathias BlomsterRonneby OK31:00+0:487:33
3Love CarlssonOK Orion37:04+6:529:02
4Fredrik JohanssonRonneby OK42:25+12:1310:20
5Samuel HåkanssonRonneby OK47:19+17:0711:32

D14 Kort

2 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna JohannessonRonneby OK23:248:04
2Klara AnderssonOK Orion26:07+2:439:00
3Lovisa JohanssonOK Dacke26:08+2:449:00
4Nellie NilssonOK Orion29:33+6:0910:11
5Hanna RingRonneby OK29:38+6:1410:13
6Annie FridRonneby OK32:30+9:0611:12
7Elin RambergOK Orion34:25+11:0111:52
8Matilda GraadRonneby OK35:37+12:1312:16
9Martina SundelinOK Orion45:55+22:3115:50
Ebba BerglinOK Dackeej start

H14 Kort

3 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maxim OmelchenkoFK Vittus21:527:17
2Arvid KronmarFK Vittus22:26+0:347:28
3Arvid BlomsterRonneby OK22:32+0:407:30
4Simon GiselssonRonneby OK23:33+1:417:51
5Aron ThorénRonneby OK24:06+2:148:02
6Albin LiljaRonneby OK26:03+4:118:41
7Jakob WilhelmssonOK Dacke27:53+6:019:17
8Erik HanssonFK Vittus34:11+12:1911:23
9Fabian AnderssonRonneby OK37:02+15:1012:20
10Gabriel HåkanssonRonneby OK38:57+17:0512:59
11Linus OttossonRonneby OK45:41+23:4915:13
Martin JohanssonRonneby OKej start
Simon ElmRonneby OKej start

D12 Kort

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda SvenssonOK Orion14:356:37
2Lisa SwartzOK Orion15:00+0:256:49
3Naomi von OpstalFK Vittus15:12+0:376:54
4Ella BrattOK Orion15:51+1:167:12
5Ronja KarlssonRonneby OK18:25+3:508:22
6Maja BäcklundRonneby OK19:26+4:518:50
7Vilma EngströmOK Orion19:41+5:068:56
8My FridströmOK Dacke23:44+9:0910:47
9Edith DomeijOK Dacke26:50+12:1512:11

H12 Kort

2 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus VernströmRonneby OK11:235:25
2Anton TörnqvistFK Vittus12:20+0:575:52
3Hugo LarssonOK Dacke12:35+1:125:59
4Erik OscarssonOK Orion12:46+1:236:04
5Oskar ErikssonRonneby OK14:07+2:446:43
6Melker LarssonOK Orion15:30+4:077:22
7Stepan KhakimovFK Vittus16:14+4:517:43
8Damien HammarströmOK Dacke16:16+4:537:44
9Linar JonassonFK Vittus16:31+5:087:51
10Olof EdvardssonRonneby OK18:05+6:428:36
11Filip HåkanssonOK Orion18:43+7:208:54
12Max BlomkvistFK Vittus19:08+7:459:06
13Samuel BilénFK Vittus22:05+10:4210:30
14Erik SundelinOK Orion38:13+26:5018:11

D10

2 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ZettervallOK Dacke13:046:32
2Ellida StengårdOK Dacke13:59+0:556:59
3Lova KronmarFK Vittus15:16+2:127:38
4Hedda RosengrenOK Orion15:41+2:377:50
5Emma LarssonOK Dacke15:51+2:477:55
6Annie OscarssonOK Orion16:38+3:348:19
7Hanna BäcklundRonneby OK17:29+4:258:44
8Wilma SandersonOK Dacke18:34+5:309:17
9Embla ThorénRonneby OK23:24+10:2011:42
10Angelina LydinRonneby OK26:36+13:3213:18
11Nanna SundelinOK Orion36:07+23:0318:03
Polly SimmonsFK Vittusej start
Frida BerglinOK Dackeej start
Louise EdvardssonRonneby OKej start
Kerstin DomeijOK Dackeej start

H10

2 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel BrattOK Orion12:345:42
2Ture LiljaRonneby OK12:49+0:155:49
3Carl GlivesonRonneby OK15:00+2:266:49
4Emil RingRonneby OK15:06+2:326:51
5Tobias von OpstalFK Vittus15:40+3:067:07
5Oliver HåkanssonOK Orion15:40+3:067:07
7Wille VernströmRonneby OK18:03+5:298:12
8Simon SilverskärFK Vittus19:22+6:488:48
9Arvid ErikssonRonneby OK21:28+8:549:45
Carl SpåhlOK Orionej godkänd
Kasper FagerFK Vittusej start
Mathias ElmRonneby OKej start
Nils SwartzOK Orionej start

Inskolning

2 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Julia AnderssonOK Orionfullföljt
Hilda BilénFK Vittusfullföljt
Hugo BäcklundRonneby OKfullföljt
Elsa EngströmOK Orionfullföljt
Olle HåkanssonRonneby OKfullföljt
Stanislav KhakimovFK Vittusfullföljt
Leo LarssonOK Dackefullföljt
Emanuel Lodhag-ErikssonOK Orionfullföljt
Oskar PetterssonFK Vittusfullföljt
Eric SkårstedtFK Vittusfullföljt
Klara StengårdOK Dackefullföljt
Isak TörnqvistFK Vittusfullföljt
Josefin ÅkessonOK Orionfullföljt
Simon AnderssonOK Dackeej start
Theo GlimstedtFK Vittusej start
Oskar JolinRonneby OKej start
Asta PalmgrenRonneby OKej start

U1

2 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nea BergOK Dacke17:207:52
1Tilda BergOK Dacke17:207:52
3Måns FridströmOK Dacke18:05+0:458:13
4Elin NilssonFK Vittus19:33+2:138:53
5Olle SaleskogRonneby OK19:52+2:329:01
6Andreas PeterssonRonneby OK20:13+2:539:11
7Erik ZettervallOK Dacke22:00+4:409:59
8Maja MånssonOK Orion23:00+5:4010:27
9Elias KronmarFK Vittus23:04+5:4410:29
10Hannes SvenssonRonneby OK23:52+6:3210:50
11Vincent AlmgrenOK Dacke26:08+8:4811:52
12Adam AnderssonFK Vittus27:18+9:5812:24
13Klara AnderssonOK Dacke30:09+12:4913:42
14Olle BlomkvistFK Vittus31:00+13:4014:05
15Lydia AnderssonOK Dacke32:09+14:4914:36
16Alva EngströmOK Orion32:57+15:3714:58
17Simon AnderssonOK Orion35:53+18:3316:18
18Anton LydinRonneby OK37:34+20:1417:04
Melker Wahlström-NilssonOK Orionej godkänd
Jakob ElmRonneby OKej start
Linnea HedmanOK Dackeej start
Tina IvarssonOK Dackeej start
Wilma JolinRonneby OKej start

U2

2 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AronssonFK Vittus17:107:48
2Jakob OmelchenkoFK Vittus18:00+0:508:10
3Elin SaleskogRonneby OK21:20+4:109:41
4Filip MyrénOK Orion22:16+5:0610:07
5David MilendahlFK Vittus23:19+6:0910:35
6Mirja SilverskärFK Vittus23:29+6:1910:40
7Malva LarssonOK Orion24:03+6:5310:55
8Rebecka GustavssonOK Orion27:03+9:5312:17
9Hugo FlinkOK Orion28:19+11:0912:52
10Sandra WiduchFK Vittus29:12+12:0213:16
11Noah BilénFK Vittus31:06+13:5614:08
12Samuel SvantessonOK Orion32:25+15:1514:44
13Jennie FridRonneby OK32:31+15:2114:46
14Erik LeopoldOK Orion34:09+16:5915:31
15David ArvmyrenOK Orion35:36+18:2616:10
16Oscar EdvardssonRonneby OK54:19+37:0924:41
Lukas ÖstsjöOK Dackeej godkänd
Julia AnderssonRonneby OKej start

Öppen motion 3

2 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika RosengrenOK Orion29:3010:55
2Jörgen LarssonOK Dacke29:54+0:2411:04
3Ulf JohanssonOK Dacke30:48+1:1811:24
4Amanda JohanssonOK Dacke34:18+4:4812:42
5Mikael LindGotlands Bro OK37:39+8:0913:56
6Anne JohanssonOK Dacke39:23+9:5314:35
7Peter StengårdOK Dacke46:06+16:3617:04

Öppen motion 6

5 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingmar ErikssonRonneby OK37:547:01
2Alexander GraadRonneby OK41:48+3:547:44
3Cecilia BrattOK Orion41:55+4:017:45
4Inge GötessonOK Dacke50:39+12:459:22
5Peter WilhelmssomOK Dacke51:59+14:059:37
6Fredrik SilverskärFK Vittus53:52+15:589:58
7Annika JosefssonOK Dacke58:25+20:3110:49
8Ann-Sofie SilverskärFK Vittus1:30:49+52:5516:49
Katarina SundelinOK Orionej godkänd
Ulrik JohanssonRonneby OKutgått

U3

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Selma LeopoldOK Orion1:12:1024:03
2Anja LindGotlands Bro OK1:13:59+1:4924:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser