Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Premiärträning vid Hålvismossen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Premiärträning vid Hålvismossen
Arrangörsorganisationer: IF Thor / OK Linné / Upsala IF
Datum: torsdag 13 augusti 2015

10.8 km Svart

10 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rassmus AnderssonOK Linné1:03:155:51
2Jan TroengOK Linné1:08:11+4:566:18
3Thierry GueorgiouKalevan Rasti1:11:03+7:486:34
4Matt OgdenOK Linné1:12:47+9:326:44
5Johan HameliusOK Linné1:15:13+11:586:57
6Niklas AldénOK Linné1:15:16+12:016:58
7Josef NordlundOK Linné1:20:25+17:107:26
8Olle NilssonOK Linné1:21:39+18:247:33
9Conny ForsbergLånghundra IF1:22:19+19:047:37
10Pontus JohanssonOK Linné1:31:55+28:408:30
11Ulrik ImbergOK Linné1:33:06+29:518:37
12Fredrik SundinOK Linné1:38:18+35:039:06
Annika BillstamOK Linnéej godkänd
Albin RidefeltOK Linnéej godkänd
Liutauras BileviciusOK Linnéej godkänd
Olof ErikssonOK Linnéej start

7.4 km Svart

7 380 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Riina KuuseloOK Linné1:01:588:23
2Fredrik ElwingerIF Thor1:03:46+1:488:38
3Stefan LundOK Linné1:04:52+2:548:47
4Hilda ForsgrenOK Linné1:04:59+3:018:48
5Marie PetterssonOK Djerf1:06:37+4:399:01
6Erik MelinOK Linné1:07:12+5:149:06
7Lars VestlingIF Thor1:09:35+7:379:25
8Björn SöderbäckOK Linné1:12:10+10:129:46
9Kate MorrisonOK Linné1:12:22+10:249:48
10Johan WesterberghRasbo IK1:12:36+10:389:50
11Niklas ReinholdssonIF Thor1:13:13+11:159:55
12Anders TvärånaOK Linné1:13:16+11:189:55
13Samantha SaegerOK Linné1:13:22+11:249:56
14Rebecka OlssonOK Linné1:13:56+11:5810:01
15Henrik WåhlströmOK Linné1:14:19+12:2110:04
16Bengt JonssonOK Linné1:14:49+12:5110:08
17Bo StrandOK Linné1:15:25+13:2710:13
18Stig AnderssonOK Linné1:15:51+13:5310:16
19Anders TollOK Linné1:23:14+21:1611:16
20Mikael BäsénIF Thor1:23:26+21:2811:18
21Stefan NilssonOK Linné1:25:15+23:1711:33
22Fredrik SörqvistSigtuna OK1:27:04+25:0611:47
Petter LindbergOK Linnéej godkänd
Elin Falk SörqvistIF Thorej godkänd
Anders BrunellIF Thorej godkänd
Linnea TroengSkogslöparnautgått
Fredrik LindellIF Thorutgått
Olle GrywenzOK Linnéej start
Rebecka HoppeIF Thorej start
Hanna JohanssonOK Linnéej start

5.1 km Röd

5 140 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland JanssonOK Linné43:428:30
2Anna SanderIF Thor49:11+5:299:34
3Karin HedbergOK Linné49:27+5:459:37
4Anders KarlssonOK Linné56:53+13:1111:04
5Lars Erik HermanssonOK Linné57:18+13:3611:08
6Dorothe SpillmannIF Thor59:37+15:5511:35
7Torbjörn ErikssonOK Linné1:14:47+31:0514:32
8Esbjörn SwahnIF Thor1:17:59+34:1715:10
9Lena NilssonOK Linné1:21:22+37:4015:49
10Curt ReinholdssonIF Thor1:23:24+39:4216:13
Kenneth JonssonOK Linnéej godkänd
Sara (Peter) RidefeltOK Linnéej godkänd

3.8 km Orange

3 810 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisa HameliusOK Linné35:559:25
2Gabriel JanssonOK Linné49:01+13:0612:51
3Greta SnellmanOK Linné56:43+20:4814:53
4Elias WesterberghRasbo IK57:07+21:1214:59
5Urban GullbergOK Linné1:00:42+24:4715:55
6Per-Urban BengtssonOK Linné1:08:45+32:5018:02
7Anna StaafUpsala IF1:45:57+1:10:0227:48
8Mathias JonssonUpsala IF1:54:03+1:18:0829:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser