Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GMOK Medel KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GMOK Medel KM
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: onsdag 26 augusti 2015

Göteborg-Majorna OK

90 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik HogedalH14 (2)19:427:08
1Henrik LöfH12 (1)25:3512:00
1Jens KaminskyH60 (4)25:448:52
1Ture GunnarssonH80 (2)44:5621:23
1Ola LeireH10 (2)17:029:54
1Lovisa DavidsonD10 (4)13:037:35
1Jennifer DavidsonD14 (3)24:108:45
1Fredrik KarlssonH40 (6)27:097:37
1Martin Jellvert BörjesonH20 (1)43:499:12
1Acke WåhlanderH70 (4)46:3216:02
1Lina StrandD21 (11)24:186:55
1Anders YngströmH45 (8)27:307:43
1Isabella LagoD16 (3)31:0710:43
1Elvira SellgrenD18 (3)26:159:03
1Hans MelinH50 (10)28:077:53
1Louise GötforsD40 (3)23:478:12
1Johan RunessonH21 (15)28:526:03
1Åsa JellvertD45 (3)29:2310:07
1Malin ÅrebäckD50 (3)27:559:37
1Asgeir EdvardsenH55 (8)31:188:47
2Jonas LundbergH40 (6)28:29+1:208:00
2Jonas LeireH10 (2)30:32+13:3017:45
2Viktor Jellvert BörjesonH14 (2)23:11+3:298:23
2Carin LöfD10 (4)14:39+1:368:31
2Klara WallinderD14 (3)26:40+2:309:39
2Gösta CederinH80 (2)1:03:22+18:2630:10
2Bengt JonassonH60 (4)32:18+6:3411:08
2Kenneth RosénH70 (4)52:32+6:0018:06
2Moa SjöbergD16 (3)35:03+3:5612:05
2Frida NeroD21 (11)29:02+4:448:16
2Jörgen LjungbergH45 (8)27:55+0:257:50
2Ella WallinderD18 (3)27:06+0:519:20
2Cathrine DavidsonD40 (3)53:58+30:1118:36
2Annika KuhlinD45 (3)31:51+2:2810:58
2Per SanderH50 (10)31:48+3:418:55
2Åsa NybergD50 (3)32:32+4:3711:13
2Sven BörjesonH55 (8)34:52+3:349:47
3Hans KarlssonH60 (4)35:37+9:5312:16
3Linn MånssonD10 (4)17:57+4:5410:26
3Nellie MånssonD14 (3)43:41+19:3115:49
3Arne Kjell VikhagenH40 (6)34:24+7:159:39
3Björn AhlnérH70 (4)57:17+10:4519:45
3Ola WallinderH45 (8)31:28+3:588:50
3Clara HiltunenD16 (3)43:26+12:1914:58
3Joakim EliassonH21 (15)31:14+2:226:33
3Kajsa JungbjerD18 (3)29:44+3:2910:15
3Christer BorgH50 (10)32:12+4:059:02
3Marita FinderupD40 (3)1:35:32+1:11:4532:56
3Johanna WallinderD45 (3)36:52+7:2912:42
3Annika HogedalD50 (3)38:30+10:3513:16
3Ulf WallinH55 (8)38:01+6:4310:40
4Mats KågesonH60 (4)36:54+11:1012:43
4Fredrik DavidsonH40 (6)40:11+13:0211:17
4Bengt BorgD10 (4)22:30+9:2713:04
4Anders HolménH45 (8)36:09+8:3910:09
4Andreas JohanssonH21 (15)32:22+3:306:47
4Agnes LeoD21 (11)31:02+6:448:50
4Mikael KuhlinH50 (10)32:21+4:149:05
4Rolf EckermarkH55 (8)38:10+6:5210:43
5Mats GustafssonH40 (6)56:38+29:2915:54
5Jörgen FeltenbyH45 (8)51:53+24:2314:34
5Ulf AnderssonH50 (10)33:25+5:189:23
5Elin CarlssonD21 (11)34:39+10:219:52
5Ingvar LarssonH55 (8)40:19+9:0111:19
6Karolina KällstrandD21 (11)36:48+12:3010:29
6Andreas HöyeH21 (15)32:33+3:416:50
6Thomas GustafssonH45 (8)53:46+26:1615:06
6Stig LarssonH50 (10)34:10+6:039:35
6Ulf SundinH55 (8)52:48+21:3014:49
7Andreas EklundH45 (8)1:06:55+39:2518:47
7Sara HolmdellD21 (11)41:29+17:1111:49
7Johan StrandH21 (15)32:34+3:426:50
7Andrew LagoH50 (10)34:30+6:239:41
7Anders SpånérH55 (8)58:39+27:2116:28
8Carl henning LöfH45 (8)1:13:46+46:1620:43
8Elin DölerudD21 (11)43:24+19:0612:21
8Viktor RunnbyH21 (15)34:36+5:447:16
8Michael AnderssonH55 (8)1:00:44+29:2617:03
9Sara SvenssonD21 (11)43:39+19:2112:26
9Ken PeetersH21 (15)34:47+5:557:18
9Jonas SjöbergH50 (10)41:20+13:1311:36
10Joakim LundqvistH50 (10)55:45+27:3815:39
10Petter JönssonH21 (15)35:27+6:357:26
10Sofia LundbergD21 (11)46:40+22:2213:17
11Kristina LarssonD21 (11)1:01:28+37:1017:30
11Anders HöijeH21 (15)36:58+8:067:45
12Robbie AndersonH21 (15)38:20+9:288:03
15Per GenvadH21 (15)56:54+28:0211:57
Jimmy PetterssonH40 (6)ej godkänd
Sune MentorH70 (4)ej godkänd
Ola JodalH40 (6)ej start
Johannes KuhlinH20 (1)ej start
Frida AnderssonD16 (3)ej start
Alva SellgrenD16 (3)ej start
Agnes SpånérD18 (3)ej start
Helena SellgrenD50 (3)ej start
Klavs MadsenH55 (8)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser