Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rånäs OK/Rimbo SOK Sprintcup 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rånäs OK/Rimbo SOK Sprintcup 4
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: tisdag 11 augusti 2015

H15-59

2 460 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen OhlinTullinge SK16:356:44
2Johan EdenhamnLänna IF18:45+2:107:37
3Lars OhlinRånäs OK19:09+2:347:47
4Tommy LindbergOK Roslagen19:16+2:417:49
5Rebecka LindbergOK Roslagen19:17+2:427:50
6Andreas PousetteRånäs OK19:27+2:527:54
7Viktor LindbergOK Roslagen19:54+3:198:05
8Roine AnderssonRånäs OK21:08+4:338:35
9Roger TynellRånäs OK23:16+6:419:27
10Håkan BrandbergLånghundra IF23:38+7:039:36
11Per EdenhamnLänna IF24:06+7:319:47
12Eddie BjärrenholtRånäs OK24:25+7:509:55
13Henrik FlordalKatrineholms OK25:02+8:2710:10
14Johan WesterberghRasbo IK25:14+8:3910:15
15Jonathan NealisLänna IF25:32+8:5710:22
16Andreas KrafftLänna IF25:40+9:0510:26
17Lars LandströmLånghundra IF27:50+11:1511:18
18Robin ErikssonOK Roslagen27:59+11:2411:22
19Thomas JanssonLänna IF28:37+12:0211:37
20Jonas SellingLänna IF29:41+13:0612:03
21Magnus BergströmRånäs OK31:25+14:5012:46
22Jesper HenrikssonRånäs OK35:58+19:2314:37
23Jesper ErikssonOK Roslagen1:03:07+46:3225:39
Thomas JanssonOK Roslagenej godkänd
Claes LandqvistVallentuna-Össeby OLej start
John LarssonRånäs OKej start
Magnus OhlinRånäs OKej start

D15-49

1 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie OhlinOK Linné16:388:37
2Karin LundbergTullinge SK16:46+0:088:41
3Jenny WesterberghRasbo IK16:59+0:218:47
3Annika CarlbergSundsvalls OK16:59+0:218:47
5Marica TynellRånäs OK21:08+4:3010:56
6Karolina AnderssonLänna IF22:39+6:0111:44
7Ann-Sofie EdenhamnLänna IF23:17+6:3912:03
8Carina HammarlingLänna IF26:59+10:2113:58
9Hillevi PalmqvistLänna IF31:22+14:4416:15
10Jenny EjderfeltLänna IF37:05+20:2719:12
11Petra ReichlerLänna IF37:13+20:3519:16
Ninni BjärrenholtRånäs OKej start

H-14/60-

1 700 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans OhlinRånäs OK17:2010:11
2Elias WesterberghRasbo IK18:24+1:0410:49
3Leif NordlundLänna IF18:35+1:1510:55
4Oskar SundblomRånäs OK19:05+1:4511:13
5Gerhard LilliestiernaOK Roslagen19:34+2:1411:30
6Axel FlordalKatrineholms OK20:17+2:5711:55
7Robert AlmLänna IF20:20+3:0011:57
8Per-Åke CarlenstamVäsby OK22:15+4:5513:05
9Carl HenrikssonRånäs OK22:37+5:1713:18
10Sture LarssonLänna IF22:41+5:2113:20
11Sören WingeUpsala IF23:57+6:3714:05
12Conny HusénOK Roslagen24:07+6:4714:11
13Sven-Olov NorlinRimbo SOK25:06+7:4614:45
14Boris AnderssonRånäs OK27:30+10:1016:10
15Rolf HjortRånäs OK28:55+11:3517:00
16Jacob HenrikssonRånäs OK29:05+11:4517:06
17Bo WestlingHäverödals SK29:17+11:5717:13
18Thord RådbergOK Roslagen29:25+12:0517:18
19Ulf ÅströmOK Roslagen31:05+13:4518:17
20Tage AbrahamssonRånäs OK31:28+14:0818:30
21Björn ErikssonOK Roslagen35:06+17:4620:38
22Maximilian BerglundLänna IF35:24+18:0420:49
Claes HammarlingLänna IFej start

D-14/50-

1 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth HedlöfRånäs OK20:1611:55
2Eva OlssonRånäs OK23:35+3:1913:52
3Cornelia KrafftLänna IF24:36+4:2014:28
4Christina OhlinRånäs OK27:19+7:0316:04
5Lena JohnssonRånäs OK27:56+7:4016:25
6Monica OhlinRånäs OK29:31+9:1517:21
7Ewa NordlundLänna IF30:18+10:0217:49
8Britt LarssonLänna IF33:23+13:0719:38
9Lena NilssonRånäs OK38:15+17:5922:30
10Margaretha NyströmLänna IF41:02+20:4624:08
11Elke WilkeTierps SOK44:10+23:5425:58
Emma LundbergOK Roslagenej start
Alva SundblomRånäs OKej start

Lätt

1 070 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina SundOK Roslagen13:1212:20
2Therese KarlssonRånäs OK14:49+1:3713:50
3Elias PousetteRånäs OK15:58+2:4614:55
4Ludvig RådbergOK Roslagen16:33+3:2115:28
5Alfons WesterberghRasbo IK16:48+3:3615:42
6Alve BerglundLänna IF17:39+4:2716:29
7Erik EjderfeltLänna IF18:46+5:3417:32
8Kalle EjderfeltLänna IF18:56+5:4417:41
9Mia BerglundLänna IF20:10+6:5818:50
10Joel WesterberghRasbo IK28:07+14:5526:16
11Isabella ForssellLänna IF30:54+17:4228:52
12Sheldon NealisLänna IF39:35+26:2336:59
Felicia KrafftLänna IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser