Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagshelg, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagshelg, medel
Arrangörsorganisation: OK Roslagen
Datum: söndag 8 maj 2011

D21 Elit

4 350 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SjölanderOK Rodhen32:227:26
2Elin SjölanderOK Rodhen32:33+0:117:28
3Sofia SöllvanderOK Linné34:30+2:087:55
4Rebecka LindbergOK Linné34:32+2:107:56
5Lisa CarlssonOK Linné35:06+2:448:04
6Gunilla SvärdIF Thor36:44+4:228:26
7Ulrika LindstamSol Tranås39:10+6:489:00
8Amanda EklundRånäs OK41:06+8:449:26
9Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL41:47+9:259:36
10Marie JacobssonOK Rodhen43:07+10:459:54
11Emma JonssonOK Rodhen44:53+12:3110:19
12Emma IsakssonOK Linné46:37+14:1510:42
13Johanna RagvaldOK Linné47:08+14:4610:50
14Christine RuferOK Linné50:17+17:5511:33
Anna BachmanTäby OKej start
Catherine TaylorOK Linnéej start

H21 Elit

5 520 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas PetersonIFK Umeå30:455:34
2Oskar SjöbergOK Linné32:12+1:275:50
3Conny ForsbergIF Thor33:30+2:456:04
4Erik LindIFK Umeå33:40+2:556:05
5Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering35:12+4:276:22
6Göran AnlindTäby OK36:20+5:356:34
7Anders JanssonTäby OK36:38+5:536:38
8Jörgen OhlinOK Linné36:49+6:046:40
9Andreas KarnehedTäby OK37:31+6:466:47
10Olof SmittSödertälje-Nykvarn Orientering38:12+7:276:55
11Johan LindahlTäby OK38:36+7:516:59
12Carl PerssonTäby OK38:44+7:597:01
13Robin PousetteRånäs OK38:49+8:047:01
14Peter NordströmTäby OK39:11+8:267:05
15Ulrik ImbergOK Linné39:22+8:377:07
16Joakim WigertzLånghundra IF39:56+9:117:14
17Johan LundvallTäby OK40:09+9:247:16
18Simon AnderssonOK Rodhen41:41+10:567:33
19Robert JohanssonTäby OK41:55+11:107:35
20Kent LundvallVallentuna-Össeby OL42:05+11:207:37
21Simon EklövOK Linné44:34+13:498:04
22Thomas PetterssonIF Thor45:18+14:338:12
23Anton SundgrenVallentuna-Össeby OL45:50+15:058:18
24Jonas ErikssonRånäs OK49:25+18:408:57
25Lewis TaylorTäby OK50:56+20:119:13
26Fredrik ElwingerIF Thor54:26+23:419:51
27Robert PetterssonIF Thor55:00+24:159:57
28Adam EklundRånäs OK1:01:23+30:3811:07
29Michael Anttila-ErikssonOK Linné1:07:56+37:1112:18
Fredrik SundinOK Linnéej godkänd
Oskar WallénOK Linnéej start
Isak EklövOK Linnéej start
Anton LifRehns BKej start
Jakob JanssonJärla Orienteringej start
Dan HörnellOK Linnéej start

D18 Elit

3 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina HammasAttunda OK31:198:58
2Lovisa NilssonOK Linné58:21+27:0216:43
3Elin BrunnbergVallentuna-Össeby OL1:13:21+42:0221:01
Hilda ForsgrenTäby OKej start
Emma BromarkLånghundra IFej start

D21

3 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LindTierps SOK38:0210:53
Maria FriskAttunda OKej godkänd
Caroline WestbomOK Österåkerej godkänd
Susanna SöderlundIF Ålandej start
Frida ÖhlundOK Linnéej start

H21

4 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders FriskAttunda OK29:366:48
2Raphael ZwikerOK Linné30:21+0:456:58
3Erik MelinOK Linné31:28+1:527:14
4Fredrik HedinIFK Enskede35:39+6:038:11
5Per NorlinOK Rodhen36:33+6:578:24
6Andreas MaxénSelånger SOK37:21+7:458:35
7Jesper NelsénFalkenbergs OK37:58+8:228:43
8Mattias PousetteRånäs OK41:40+12:049:34
9Joakim OlssonVäsby OK52:02+22:2611:57
10Markus MokvistLänna IF56:21+26:4512:57
11Olle GelinOK Rodhen1:22:52+53:1619:02
Thomas OhlinRånäs OKej start

H18

3 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias AnderssonOK Österåker48:5013:50
2William ErlandssonOK Österåker55:05+6:1515:36
Christian Løchting ThunbergOK Roslagenej start

D16

3 490 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrika von EssenOK Linné30:128:39
2Maria BengtssonLånghundra IF32:04+1:529:11
3Elin GidingVallentuna-Össeby OL37:58+7:4610:52
4Rebecka HoppeIF Thor41:40+11:2811:56
5Emma GraasOK Linné50:42+20:3014:31
6Olivia KvarnlöfOK Roslagen52:26+22:1415:01
7Sanna ForsbergLånghundra IF58:24+28:1216:44
8Malin JohnsonSigtuna OK1:02:35+32:2317:55
9Julia AngelsiööOK Linné1:03:41+33:2918:14
10Fanny RostöRånäs OK1:06:04+35:5218:55
11Carolina NealisLänna IF1:11:26+41:1420:28
12Elin Leijon ThorellLånghundra IF1:11:42+41:3020:32
13Elin MokvistLänna IF1:21:26+51:1423:20

H16

3 530 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens RönnolsTäby OK23:536:45
2Fredrik WigertzLånghundra IF24:31+0:386:56
3André EklundRånäs OK31:19+7:268:52
4Daniel ElfströmLånghundra IF32:34+8:419:13
5Emil ErikssonTierps SOK35:36+11:4310:05
6Lukas TegendalOK Linné36:08+12:1510:14
7Emil GyllenhammarSigtuna OK37:05+13:1210:30
8Felix ClassonRånäs OK37:29+13:3610:37
9Jesper TibellLånghundra IF38:13+14:2010:49
10Rasmus SteenOK Enen38:41+14:4810:57
11Kalle SöderbärgOK Roslagen40:52+16:5911:34
12Sixten JonssonOK Linné41:18+17:2511:41
13Lukas OlssonVäsby OK41:43+17:5011:49
14Patrik SundgrenVallentuna-Össeby OL44:47+20:5412:41
15Emil LantzOK Österåker45:58+22:0513:01
16Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OL47:28+23:3513:26
17Max MarkenstenOK Linné53:02+29:0915:01
18William HultqvistVallentuna-Össeby OL56:03+32:1015:52
19Erik LindgrenSigtuna OK56:20+32:2715:57
20Michael AnderssonRånäs OK56:55+33:0216:07
21Anton AlmIF Åland57:12+33:1916:12
22Carl Foghammar NömtakOK Österåker1:13:05+49:1220:42
23Anton GilleOK Roslagen1:15:30+51:3721:23
24Jakob LiljaOK Enen1:17:30+53:3721:57
25Filip OlssonVäsby OK1:20:09+56:1622:42
Lucas Holgersson RohdinSigtuna OKej godkänd
Olof Carlson BjernaldOK Linnéej start

D16 Kort

3 070 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lisa ErlandssonOK Österåkerej start

H16 Kort

3 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam BlomqvistOK Rodhen29:579:45

D14

3 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen28:089:09
2Alice FrostOK Roslagen28:09+0:019:10
3Linda BrolinOK Roslagen34:09+6:0111:07
4Sara BrolinOK Roslagen34:18+6:1011:10
5Ellen BromanOK Roslagen34:25+6:1711:12
6Sofia IsacssonOK Linné34:35+6:2711:15
7Ellen MattssonIF Åland38:06+9:5812:24
8Agnes JonssonOK Linné45:12+17:0414:43
9Madelene WahlbeckIF Åland1:04:03+35:5520:51
10Mathilda LindeIF Åland1:04:06+35:5820:52

H14

3 070 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf BerglundSigtuna OK22:567:28
2Daniel Carlson BjernaldOK Linné23:22+0:267:36
3Olle NilssonOK Linné23:26+0:307:37
4Arvid PerssonTäby OK23:28+0:327:38
5Gabriel LundvallTäby OK23:48+0:527:45
6Waldemar AnderssonOK Roslagen26:17+3:218:33
7Tuve MöllerOK Linné26:29+3:338:37
8Johan EdenhamnLänna IF29:56+7:009:45
9Pontus ThörnRånäs OK29:59+7:039:45
10Alexander AlnessLånghundra IF30:26+7:309:54
11Simon BernersonOK Enen35:58+13:0211:42
12Viktor StrandOK Linné37:13+14:1712:07
13Johan BrandbergLånghundra IF37:20+14:2412:09
14Albin AhlgrenOK Borgen37:34+14:3812:14
Anton ForsbergLånghundra IFej start
Svante LindgrenSigtuna OKej start
Isak OlofssonSigtuna OKej start
Johannes RidefeltOK Linnéej start
Seth WimanTäby OKej start

D14 Kort

2 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna SöderbergRånäs OK26:5911:28

H14 Kort

2 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ThärnOK Roslagen16:196:56
2Emil HelvinssonOK Roslagen22:45+6:269:40
3Fabian SteenOK Enen36:23+20:0415:28
Linus LundqvistLånghundra IFej start
Adam LiljaOK Enenej start

D12

2 350 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria JanssonOK Linné15:026:23
2Ellen FrostOK Roslagen15:20+0:186:31
3Lina SvärdIF Thor17:14+2:127:20
4Wilma GilleOK Roslagen17:29+2:277:26
5Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL18:13+3:117:45
6Maria SöderlundIF Åland18:18+3:167:47
7Sofia BerglundSigtuna OK18:56+3:548:03
8Alva LindellIF Thor21:18+6:169:03
9Sofia GidingVallentuna-Össeby OL21:55+6:539:19
10Malin DahlbäckOK Österåker23:39+8:3710:03
11Klara MöllerOK Linné24:54+9:5210:35
12Louise AlmIF Åland24:57+9:5510:37
13Emma BernersonOK Enen25:01+9:5910:38
14Tuva AhlgrenOK Borgen26:31+11:2911:17
15Alva BlomqvistOK Rodhen27:37+12:3511:45
16Ebba KoskinenIF Åland28:05+13:0311:57
17Sara EdenhamnLänna IF34:27+19:2514:39
Anna SöderbärgOK Roslagenej start

H12

2 350 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HannrupIF Thor14:266:08
2Daniel RönnqvistOK Linné14:36+0:106:12
3Edvin NordströmTäby OK15:07+0:416:25
4Mattias TorstenssonOK Rodhen15:58+1:326:47
5Joel WahlqvistOK Roslagen16:05+1:396:50
6Svante JohanssonTäby OK16:27+2:017:00
7Dennis HallménJärfälla OK16:36+2:107:03
8John LarssonRånäs OK17:47+3:217:34
9Emil GrehnOK Rodhen18:40+4:147:56
10Samuel ErikssonOK Rodhen19:09+4:438:08
11Vidar PerssonTäby OK19:33+5:078:19
12Erik WulffOK Linné19:34+5:088:19
13Simon SandqvistOK Österåker19:44+5:188:23
14Wilhelm AlnessLånghundra IF20:33+6:078:44
15Oliver AngelsiööOK Linné21:07+6:418:59
16Nils StrandOK Linné21:35+7:099:11
17Martin JanssonOK Österåker22:34+8:089:36
18Filip ElihnOK Linné23:39+9:1310:03
19Gabriel KoskinenIF Åland26:10+11:4411:08
20Filip Weinestedt TidlundOK Linné26:33+12:0711:17
21Markus SöderlundIF Åland30:25+15:5912:56
22Jakob NäslundOK Roslagen31:18+16:5213:19
23Ludvig BranthOK Linné31:19+16:5313:19
Joel RudanderSundbybergs IKej start
Olle GrywenzOK Linnéej start

H12 Kort

2 130 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
David AvellanOK Roslagenej start
Marcus LundqvistLånghundra IFej start

D10

2 130 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes BromanOK Roslagen16:407:49
2Lovisa WigertzLånghundra IF18:49+2:098:50
3Alva JonssonLånghundra IF23:22+6:4210:58
4Alexandra PerssonOK Österåker24:39+7:5911:34
5Hanna KarlssonLänna IF25:31+8:5111:58
6Alina GyllnerLänna IF41:46+25:0619:36
Alice HallménJärfälla OKej godkänd

H10

2 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel Leijon ThorellLånghundra IF15:467:24
2Karl GrywenzOK Linné18:49+3:038:50
3Albin ForsbergLånghundra IF19:25+3:399:06
4Erik BjörforsOK Roslagen21:43+5:5710:11
5Love Stalås HörnstenOK Österåker38:38+22:5218:08

D35

3 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria ForsumVallentuna-Össeby OL42:2412:08
2Anna Karin OlmIF Thor43:45+1:2112:32
Ane LaugenOK Linnéej start
Ulrika RåbergOK Tyrej start

H35

4 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik LindellIF Thor34:347:56
2Johan WesterberghOK Linné41:35+7:019:33
3Gösta ForsumVallentuna-Össeby OL57:14+22:4013:09
4Johan StenbergIF Thor1:06:39+32:0515:19
Erik JonssonLånghundra IFej godkänd

D40

3 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yvonne GrehnOK Rodhen35:2810:02
2Ewa Edström-ForsbergLånghundra IF36:24+0:5610:18
3Marica TynellRånäs OK46:08+10:4013:04
4Anne EklundRånäs OK1:05:52+30:2418:39
5Eva PerssonOK Österåker1:26:19+50:5124:27
Berit EkmanVallentuna-Össeby OLej godkänd

H40

3 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel Andersson-OlmIF Thor31:498:02
2Magnus WallenborgIF Thor32:23+0:348:10
3Jonas EklundVallentuna-Össeby OL35:04+3:158:51
4Torbjörn JohanssonIF Thor35:36+3:478:59
5Roger TynellRånäs OK37:22+5:339:26
6Christer ArksandVallentuna-Össeby OL39:42+7:5310:01
7Svante JonsellVallentuna-Össeby OL45:37+13:4811:31
8Tomas EklundRånäs OK1:18:31+46:4219:49
Stefan AnderssonRånäs OKej godkänd

D45

2 950 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika ArdellOK Rodhen26:569:07
2Cathrine JohanssonTierps SOK28:02+1:069:30
3Susanne AnderssonPiteå IF30:34+3:3810:21
4Kia NordströmTäby OK31:26+4:3010:39
5Katarina BengtssonLånghundra IF31:46+4:5010:46
6Anette LantzOK Österåker32:40+5:4411:04
7Iréne PerssonTäby OK32:52+5:5611:08
8Maria HartOK Linné33:18+6:2211:17
9Carina NilssonTäby OK34:54+7:5811:49
10Agneta KarlssonRånäs OK35:19+8:2311:58
11Ingela AlnessLånghundra IF36:16+9:2012:17
12Ann-Christin PousetteRånäs OK36:39+9:4312:25
13Lena NilssonOK Linné37:50+10:5412:49
14Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL39:05+12:0913:14
15Maria ColeVäsby OK40:46+13:5013:49
16Maria HallmansVäsby OK40:50+13:5413:50
17Anette ArksandVallentuna-Össeby OL41:07+14:1113:56
18Pia ThunmanOK Linné45:18+18:2215:21
19Maria TibellLånghundra IF47:16+20:2016:01
20Annika ErikssonTierps SOK1:01:00+34:0420:40
21Mona HanssonIF Thor1:23:55+56:5928:26
Lena GrandinOK Linnéej godkänd
Gunilla RudanderSundbybergs IKej start
Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OLej start

H45

3 960 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas GidingVallentuna-Össeby OL26:356:42
2Per-Olov WedinIF Thor28:14+1:397:07
3Sven WigertzLånghundra IF30:47+4:127:46
4Johan J MöllerOK Linné31:16+4:417:53
5Kalle PerssonOK Österåker32:00+5:258:04
6Peter HambäckLånghundra IF35:17+8:428:54
7Erik AnderssonOK Österåker35:28+8:538:57
8Gunnar TegendalOK Linné35:32+8:578:58
9Johan SköldJärfälla OK38:27+11:529:42
10Håkan BrandbergLånghundra IF38:59+12:249:50
11Kenneth LantzOK Österåker39:49+13:1410:03
12Michael HolmgrenIF Thor40:27+13:5210:12
13Stefan NilssonOK Linné41:18+14:4310:25
14Per GrywenzOK Linné42:36+16:0110:45
15Matti NylundSigtuna OK43:32+16:5710:59
16Hans MalmbergWaxholms OK57:16+30:4114:27

D50

3 010 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie EnokssonOK Österåker30:2910:07
2Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL30:32+0:0310:08
3Inger SkantzLänna IF38:20+7:5112:44
4Christina Åhman-WilliamRånäs OK41:04+10:3513:38
5Karin MokvistLänna IF43:07+12:3814:19
6Brita NilssonOK Linné48:49+18:2016:13
7Pia Boudrie HesselgrenVäsby OK49:21+18:5216:23
8Annika LundströmVäsby OK57:15+26:4619:01

H50

3 530 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter EnokssonOK Österåker24:276:55
2Tommy ÅhmanLånghundra IF25:38+1:117:15
3Johan PalmgrenTäby OK27:35+3:087:48
4Håkan DahlbäckOK Österåker28:10+3:437:58
5Peter RidefeltOK Linné28:53+4:268:10
6Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK29:39+5:128:23
7Claes BerglundSigtuna OK29:50+5:238:27
8Tryggve RönnqvistOK Linné31:15+6:488:51
8Kjell AnderssonRånäs OK31:15+6:488:51
10Tommy HolmérVäsby OK31:32+7:058:55
11Fritz RuferOLG Oberwil31:35+7:088:56
12Per EdenhamnLänna IF31:50+7:239:01
13Jörgen BatzSkarpnäcks OL32:48+8:219:17
14Roine AnderssonRånäs OK33:07+8:409:22
15Göran AnderssonOK Rodhen33:31+9:049:29
16Lars RönnolsTäby OK33:36+9:099:31
17Ronny PerssonOK Österåker33:37+9:109:31
18Benny PetterssonVäsby OK35:27+11:0010:02
19Nils-Erik BosselÄlvdalens IF OK36:33+12:0610:21
20Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OL38:09+13:4210:48
21Tomas JanssonLänna IF38:32+14:0510:54
22Stefan BranthOK Linné38:43+14:1610:58
23Robert WilliamsIF Åland44:16+19:4912:32
24Kenneth ÖhmanVallentuna-Össeby OL44:55+20:2812:43
25Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL46:36+22:0913:12
26Per-Olof SvenssonLänna IF53:07+28:4015:02
27Kenneth AlnessLånghundra IF56:59+32:3216:08
28Stefan MokvistLänna IF1:08:38+44:1119:26
Roger TinglöfVäsby OKej godkänd
Peter EklövOK Linnéej start
Roland BäcklinSigtuna OKej start

D55

2 950 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth HedlöfRånäs OK26:409:02
2Christina HjertsonOK Linné27:50+1:109:26
3My RönnolsTäby OK35:10+8:3011:55
4Ingrid E StrömTäby OK35:36+8:5612:04
5Lena Åhman-LarssonRånäs OK36:28+9:4812:21
6Anne-Chr SchunnessonAttunda OK36:58+10:1812:31
7Ulla WesterlundTäby OK38:04+11:2412:54
8Annemarie RuferOLG Oberwil42:52+16:1214:31
9Monica OhlinRånäs OK45:29+18:4915:25
10Irene EklöfJärfälla OK49:40+23:0016:50
11Christina OhlinRånäs OK53:23+26:4318:05
12Ingegerd ElfbergIF Åland54:50+28:1018:35
13Britt LarssonLänna IF56:02+29:2218:59
14Eva ElnerudSigtuna OK56:08+29:2819:01

H55

3 490 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HjertsonOK Linné24:477:06
2Thomas JohanssonRånäs OK24:48+0:017:06
3Anders TåqvistVästerås SOK27:15+2:287:48
4Lars OhlinRånäs OK28:08+3:218:03
5Lars JanlövIF Åland28:58+4:118:17
6Stig AnderssonOK Linné29:04+4:178:19
7Hans OhlinRånäs OK29:59+5:128:35
8Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL30:26+5:398:43
9Lars BoudrieVäsby OK30:27+5:408:43
10Anders HedinGävle OK30:50+6:038:50
11Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL31:45+6:589:05
12Lars LandströmLånghundra IF34:21+9:349:50
13Bonne LöfmanAttunda OK35:35+10:4810:11
14Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL39:34+14:4711:20
15Sture LarssonLänna IF40:44+15:5711:40
16Ulf-Peter HolgerssonOK Rodhen40:55+16:0811:43
17Tapani SivénIF Åland41:24+16:3711:51
18Peter RamströmBromma-Vällingby SOK49:32+24:4514:11
19Anders EklöfJärfälla OK58:37+33:5016:47
20Kurt MaxéSundbybergs IK1:00:21+35:3417:17
Göran HanssonTäby OKej godkänd
Tor-Olof BlomsterIF Ålandej start
Lars-Olof LarssonTäby OKej start

D60

2 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL32:3113:16
2Ewa NordlundLänna IF32:34+0:0313:17
3Lena JohnssonRånäs OK35:15+2:4414:23
4Harriet GunnarssonStorviks IF35:19+2:4814:24
5Marianne SellgrenSigtuna OK35:48+3:1714:36
6Margareta HagstedtVäsby OK36:13+3:4214:46
7Agneta SörqvistSigtuna OK41:21+8:5016:52
8Else-Britt AnderssonRånäs OK43:59+11:2817:57
9Louise MaxénTimrå SOK47:55+15:2419:33
Kristina ErikssonLänna IFej godkänd
Helena DominiqueOK Enenej start

H60

3 490 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bjarne BlomsterIF Åland32:339:19
2Lars Erik HermanssonOK Linné34:48+2:159:58
3Leif NordinAttunda OK37:24+4:5110:42
4Per-Erik WåhlbergOK Linné37:47+5:1410:49
5Folke BoströmOK Linné40:12+7:3911:31
6Per-Johan WikforsOK Österåker40:42+8:0911:39
7LarsOwe StrömTäby OK43:34+11:0112:28
8Bo EricssonOK Sänkan45:22+12:4912:59
9Christer HedinIFK Enskede51:05+18:3214:38
10Bengt-Göran StjernaLänna IF55:14+22:4115:49
11Lars Göran SörqvistSigtuna OK1:03:47+31:1418:16
Torsten PetterssonLånghundra IFej start
Hans ErikssonRånäs OKej start
Carl Gunnar BoströmEnebybergs IFej start

D65

2 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dagny GustavssonSigtuna OK29:1611:56
2Gun Inger SahlbergLånghundra IF29:53+0:3712:11
3Birgitta KlangLånghundra IF29:55+0:3912:12
4Margareta HaraldssonSigtuna OK31:18+2:0212:46
5Birgitta NorlinRimbo SOK38:12+8:5615:35
6Barbro BörjesonSigtuna OK39:28+10:1216:06
7Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF41:54+12:3817:06
8Gunnel BalckIFK Enskede44:00+14:4417:57
9Kerstin BrobergOK Sänkan56:54+27:3823:13
10Viera LarboTurebergs IF1:08:21+39:0527:53

H65

3 010 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SellgrenSigtuna OK26:178:43
2Stellan FehrnströmEnebybergs IF28:15+1:589:23
3Jan BojlingSolna OK29:27+3:109:47
4Leif NordlundLänna IF30:13+3:5610:02
5Sören JohanssonOK Norden30:56+4:3910:16
6Bertil HolmgrenGävle OK31:01+4:4410:18
7Sören ErikssonLänna IF32:47+6:3010:53
8Håkan BoijeTurebergs IF33:11+6:5411:01
9Bernt JohanssonHäverödals SK34:28+8:1111:27
10Sven-Olov NorlinRimbo SOK35:14+8:5711:42
11Karl-Åke LarssonOK Enen35:26+9:0911:46
12Lars-Olof IsacssonLånghundra IF37:25+11:0812:25
13Göran LarboAttunda OK38:02+11:4512:38
14Bo SundenKarlsbyhedens IK38:06+11:4912:39
15Ulf SkogtjärnOK Linné38:13+11:5612:41
16Boris AnderssonRånäs OK38:30+12:1312:47
17Christer SolbreckLånghundra IF39:15+12:5813:02
18Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben40:29+14:1213:26
19Bo WestlingHäverödals SK41:35+15:1813:48
20Hans NybergGävle OK41:46+15:2913:52
21Evert KarlssonRimbo SOK41:47+15:3013:52
22Kjell TancredIBM-Klubben42:21+16:0414:04
23Lennart TorstenssonOK Rodhen43:38+17:2114:29
24Anders EdlingOK Linné46:03+19:4615:17
Anders BrobergOK Sänkanej godkänd

D70

2 450 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva von HeijneSigtuna OK32:4513:22
2Margareta WallénTäby OK36:13+3:2814:46
3Maj BoudrieVäsby OK48:11+15:2619:40
4Carin PetterssonVallentuna-Össeby OL50:30+17:4520:36
5Yvonne RoosAttunda OK52:25+19:4021:23
6Margaretha NyströmLänna IF52:46+20:0121:32
7Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK56:08+23:2322:54
8Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL59:11+26:2624:09

H70

2 950 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke GatelidSigtuna OK29:5310:07
2Kurt BoströmOK Linné31:21+1:2810:37
3Sten von HeijneSigtuna OK33:47+3:5411:27
4Olov JanssonHäverödals SK41:09+11:1613:56
5Gunnar BramstenSundbybergs IK43:22+13:2914:42
6Roine MattssonHäverödals SK47:57+18:0416:15
7Rune ThurenVallentuna-Össeby OL50:48+20:5517:13
8Bjarne ErlandssonHammarby IF OF51:06+21:1317:19
9Bo LindbergRånäs OK53:45+23:5218:13
10Lennart RådbergHäverödals SK1:00:38+30:4520:33
11Rolf Åke JohanssonSundsvalls OK1:05:07+35:1422:04
Lars RoosAttunda OKej godkänd
Lennart JanssonHäverödals SKej godkänd
Kjell NilssonOK Linnéej godkänd

H75

3 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf AnderssonRimbo SOK30:3210:08
2Sigurd WallénTäby OK34:09+3:3711:20
3Sten LarssonHäverödals SK36:20+5:4812:04
4Lennart HedlundVallentuna-Össeby OL42:29+11:5714:06
5Ingvar JohannessonSolna OK45:44+15:1215:11
6Bengt OlofssonHjärnarps GH OL57:21+26:4919:03

H80

2 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart NordströmRimbo SOK38:4415:48
2Börje LindmanVallentuna-Össeby OL1:05:28+26:4426:43

Inskolning

1 640 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ellen AhlgrenOK Borgenfullföljt
Malte AlbinssonOK Österåkerfullföljt
Louisa BlomstenOK Roslagenfullföljt
Karin FaxenOK Roslagenfullföljt
Elis Forsberg-RundströmEnskedefullföljt
Edvin ForsumVallentuna-Össeby OLfullföljt
isabella GjertsOK Roslagenfullföljt
Neo GjertsOK Roslagenfullföljt
valter kjellinKlubblösfullföljt
Simon OlmIF Thorfullföljt
Fannie SjölanderOK Rodhenfullföljt
Tilda StarkOK Roslagenfullföljt

U1

1 640 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus NilssonOK Österåker13:518:26
2Moa WallenborgIF Thor20:12+6:2112:19
3Emelie SvärdIF Thor20:22+6:3112:25
4martina MarkklundTäby OK20:35+6:4412:33
5Malin HanssonTäby OK20:37+6:4612:34
6alma sarlinRIala goif23:54+10:0314:34
7Hilda SarlinRIala goif24:02+10:1114:39
8Liam RubachOK Österåker24:04+10:1314:40
9Bertil ArvidsonOK Österåker24:05+10:1414:41
10Elias WestberghOK Linné24:21+10:3014:50
11Erik BernersonOK Enen27:17+13:2616:38
12Theo Hörnsten StalåsOK Österåker28:33+14:4217:24
13elias anderssonOK Österåker28:40+14:4917:28
14Sofia AnderssonOK Österåker28:44+14:5317:31
15Tim AnderssonOK Österåker28:48+14:5717:33
16Lova ÅhlenRånäs OK28:49+14:5817:34
17Gustav ModeeVallentuna-Össeby OL31:32+17:4119:13
18Marcus ekmanVallentuna-Össeby OL31:39+17:4819:17
19arvid BromanOK Roslagen36:14+22:2322:05
Elvira SöderbärgOK Roslagenej start

U2

2 130 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elliot ErlandssonOK Österåker18:588:54
2Matilda JacobssonOK Roslagen23:09+4:1110:52
3Charlotta SjöstrandOK Österåker23:38+4:4011:05
4Lovisa SandqvistOK Österåker23:39+4:4111:06
5Therese NilssonOK Österåker24:37+5:3911:33
6Nils Forsberg - RundströmIFK Enskede25:06+6:0811:47
7Ebba LindellIF Thor25:24+6:2611:55
8Viktor JanssonOK Roslagen26:03+7:0512:13
9ida Norrby östermanOK Roslagen26:05+7:0712:14
10Sebastian ThulinOK Roslagen26:13+7:1512:18
11Leornad PalmerOK Roslagen26:15+7:1712:19
12Cornelia OlssonOK Roslagen26:20+7:2212:21
13Ellen HannurpIF Thor26:21+7:2312:22
14Linus ÅhlenRånäs OK26:37+7:3912:29
15arthur FaxenOK Roslagen26:47+7:4912:34
16Emil ElihnOK Linné27:11+8:1312:45
17August StarkOK Roslagen27:41+8:4312:59
18David NäslundOK Roslagen28:00+9:0213:08
19Simon PeterssonOK Roslagen29:58+11:0014:04
20Arvid GyllnerLänna IF30:13+11:1514:11
21Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL31:09+12:1114:37
22Karl BennbomOK Linne32:17+13:1915:09
23Carolina Foghammar-NömtakOK Österåker32:28+13:3015:14
24Findus ClassonRånäs OK34:40+15:4216:16
25Otto BjörnforsOK Roslagen35:18+16:2016:34
26Emma LundbergKlubblös35:52+16:5416:50
27Lovisa EriksonSträngnäs-Malmby OL39:27+20:2918:31
28Anton KarlssonLänna IF41:00+22:0219:14
29Elin WahlqvistOK Roslagen43:52+24:5420:35
30Alma FaxenOK Roslagen51:18+32:2024:05
Alice JanssonOK Roslagenej godkänd

Öppen motion 1

2 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kevin SjölanderOK Rodhen31:5014:56
Ordf. André LundvallFurusunds Atletsällskapej start

Öppen motion 3

2 350 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter EnokssonOK Österåker14:416:14
2Karin JonsellVallentuna Össseby17:14+2:337:20
3Jessica BlomkvistOK Rodhen17:16+2:357:20
4Emeli torssonKlubblös18:59+4:188:04
5Anna AnderssonPiteå IF19:36+4:558:20
6Clary BernersonOK Enen20:16+5:358:37
7Karin LindströmOK Borgen21:16+6:359:02
8Agneta WallinOK Roslagen22:22+7:419:31
9Leif HagstedtVäsby OK22:43+8:029:40
10Håkan GyllnerLänna IF25:03+10:2210:39
11Lis LarssonRånäs OK26:02+11:2111:04
12Amanda TibellLånghundra IF26:45+12:0411:22
13Cecilia ArvidsonOK Österåker28:44+14:0312:13
14Gunilla EkbergIFK Lidingös Skid o OK31:20+16:3913:20
15Malou GyllnerLänna IF39:40+24:5916:52
16Peer LochtingOK Roslagen43:27+28:4618:29
Astrid StarkOK Roslagenej start

Öppen motion 5

3 070 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik BoströmOK Linne21:256:58
2Andreas anderssonOK Hedströmmen26:16+4:518:33
3Sanna WallenborgIF Thor26:33+5:088:38
4Mats LiljaOK Enen29:08+7:439:29
5Roger BlomkvistOK Rodhen30:38+9:139:58
6sara bergqusitRånäs OK32:13+10:4810:29
7Therese KarlssonRånäs OK32:21+10:5610:32
8Mats BernersonOK Enen32:51+11:2610:42
9mika numminenOK Linne34:12+12:4711:08
10Thorbjörn HallmansVäsby OK34:40+13:1511:17
11tommy höglundOkänd34:47+13:2211:19
12peter mattsonKlubblös35:05+13:4011:25
13Sven JohanssonTäby OK38:17+16:5212:28
14Camilla AdlertegOK Enen38:46+17:2112:37
15Martin SandqvistOK Österåker39:06+17:4112:44
16Niklas WallinOK Roslagen39:16+17:5112:47
17håkan JanssonOkänd39:50+18:2512:58
18Isabelle SjöbergOK Österåker41:11+19:4613:24
19Bo Erik SöderlundIF Åland41:18+19:5313:27
20Kevin JärlundRånäs OK42:58+21:3313:59
21anna wosterbergOK Linne43:20+21:5514:06
22Karolina AndersonLänna IF44:23+22:5814:27
23Britt-Marie ErikssonOK Rodhen48:41+27:1615:51
24Evonne strandOK Linne49:48+28:2316:13
25Birgitta ErikssonLänna IF49:49+28:2416:13
26Nils ErikssonLänna IF50:08+28:4316:19
27Johanna HannrupIF Thor51:51+30:2616:53
28roland sundquistOK Linne52:46+31:2117:11
29Kerstin AmbergJärla Orientering53:12+31:4717:19
30Maria HallmenJärfälla OK54:43+33:1817:49
31Feline JanssonOK Österåker56:12+34:4718:18
32Ulrika BlomqvistVäsby OK56:38+35:1318:26
33Per BrobergOK Sänkan58:20+36:5519:00
34Caroline AnderssonOK Sänkan58:29+37:0419:02
35Kristina TinglöfVäsby OK1:13:00+51:3523:46
36Monique Stalås HörnstenOK Österåker1:24:58+1:03:3327:40
37Birgitta WilliamsIF Åland1:29:51+1:08:2629:16
38Curt BalckIFK Enskede1:44:57+1:23:3234:11
Hanne EnokssonOK Österåkerej godkänd
Erik HöglundTurebergs IFej godkänd
Elizabeth LøchtingOK Roslagenej start

Öppen motion 7

3 010 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny HallmanAttunda OK27:389:10
2Jerry NybergVäsby OK29:47+2:099:53
3Kristina RosenIF Thor31:26+3:4810:26
4Johan ForngrenOK Enen31:43+4:0510:32
5Jenny WesterberghOK Linné33:00+5:2210:57
6Per GrundbergRimbo SOK33:07+5:2911:00
7Camilla ÖhmanVallentuna-Össeby OL34:51+7:1311:34
8Ulf IsacssonOK Linné35:25+7:4711:45
9Micke AnderssonOK Österåker36:07+8:2911:59
10Monica RostöRånäs OK36:51+9:1312:14
11Leif-erik KarlssonRånäs OK37:29+9:5112:27
12Kjell JanssonOkänd38:17+10:3912:43
13anna-klara nilssonOK Dellin40:56+13:1813:35
14Åsa GidingVallentuna-Össeby OL41:32+13:5413:47
15Anders LundbergKlubblös43:09+15:3114:20
16jonas wulffOK Linne43:12+15:3414:21
17Jan DahlgrenGustavsbergs OK44:09+16:3114:40
18linda lundbergOK Linne44:51+17:1314:54
19Niklas SarlinRIala goif51:19+23:4117:02
20Anna WesterlundKoovee52:22+24:4417:23
21Göran GrimvallTäby OK52:23+24:4517:24
22Anne PajulaOK Roslagen59:09+31:3119:39
23Monika LarssonSkarpnäcks OL59:21+31:4319:43
24Marianne åhlenOK Österåker1:05:21+37:4321:42
25Pia VikströmTäby OK1:09:51+42:1323:12
26per börjessonStockholms Godtemplares IF1:15:41+48:0325:08

Öppen motion 8

4 350 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristofer ThorslundVäsby OK35:008:02
2Mats EkmanVallentuna-Össeby OL36:28+1:288:22
3Niclas NilssonOK Österåker38:49+3:498:55
4Tommy ErikssonLänna IF39:12+4:129:00
5Karin LundbergJärfälla OK41:27+6:279:31
6Elin BjörkmanTäby OK42:38+7:389:48
7Johan HeimerIF Thor43:20+8:209:57
8Lisa RönnolsTäby OK43:22+8:229:58
9kjell erikssonSträngnäs-Malmby OL47:00+12:0010:48
10ulf gradinOK Linne47:56+12:5611:01
11Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK48:09+13:0911:04
12Christer KarlssonOK Rodhen48:56+13:5611:14
13Per weinestedtOK Linne49:38+14:3811:24
14Katarina RundströmIFK Enskede50:24+15:2411:35
15Ove NäslundOK Roslagen50:33+15:3311:37
16Arne BergensOK Linne52:09+17:0911:59
17Jenny EkströmOK Österåker53:26+18:2612:17
18nils flemströmOK Linne55:18+20:1812:42
19Sofia SmittSödertälje-Nykvarn Orientering56:07+21:0712:54
20Sune HedströmOK Rodhen56:27+21:2712:58
21hans holmlundKlubblös58:40+23:4013:29
22Emma BölskeTäby OK1:02:48+27:4814:26
23Markus BölskeTäby OK1:04:57+29:5714:55
24claes thorellOkänd1:06:38+31:3815:19
25Karin EklöfIK Hakarpspojkarna1:14:46+39:4617:11
26kjell janssonKlubblös1:16:41+41:4117:37
27Peter EkbergIFK Lidingös Skid o OK1:16:56+41:5617:41
28torborg HoppeIF Thor1:19:15+44:1518:13
29Emil ClemedsonTäby OK1:21:50+46:5018:48
30Torbjörn LarsonTäby OK1:21:53+46:5318:49
31PO ErikssonOK Hammaren1:40:50+1:05:5023:10
Mats ErikssonVallentuna-Össeby OLej godkänd
Tomas AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Inger VikströmTäby OKej godkänd
linnea rönnquistOK Linneej godkänd
Jan SjöbergTäby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser