Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rannåsendagarna 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rannåsendagarna 1
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: tisdag 11 augusti 2015

A

6 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel BengtssonSol Tranås47:407:47
2Jörgen MattssonTandsbyns IF48:25+0:457:54
3David SundströmSöderhamns OK48:39+0:597:56
4Ulf LindqvistÖstersunds OK49:07+1:278:01
5Patrik BrorssonFrösö IF49:19+1:398:03
6Anders CarnlandFrösö IF51:26+3:468:24
7Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:02:05+14:2510:08
8Erik HedmanÖstersunds OK1:02:44+15:0410:15
9Ola LindgrenÖstersunds OK1:06:35+18:5510:52
10Jesper NilssonAndrarums IF1:10:06+22:2611:27

B

4 940 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BergFrösö IF44:178:57
2Kurt HalvarssonÖstersunds OK46:21+2:049:22
3Gunnar HagqvistFrösö IF47:48+3:319:40
4Torulf BäckmanFrösö IF48:18+4:019:46
5Stefan SöderbergFrösö IF51:22+7:0510:23
6Rikard JakobssonÖstersunds OK52:41+8:2410:39
7Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF55:03+10:4611:08
8Seth PerssonFältjägarnas IF55:04+10:4711:08
9Tom BrantheimÖstersunds OK55:45+11:2811:17
10Tua DahlgrenÖstersunds OK55:48+11:3111:17
11Måns ErikssonÖstersunds OK59:09+14:5211:58
12Ove HemmingssonBrunflo IF1:01:56+17:3912:32
13Maria GrundOfferdals SK1:02:11+17:5412:35
14Anders ForsstedtSöders-Tyresö1:04:52+20:3513:07
15Sara BrantheimÖstersunds OK1:12:54+28:3714:45
16Karin WalltinÖstersunds OK1:14:06+29:4915:00
17Agnes MattssonTandsbyns IF1:14:57+30:4015:10
18Kristina HammarfalkÖstersunds OK1:20:28+36:1116:17
19Stina BrantheimÖstersunds OK1:25:37+41:2017:19

C

2 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär BodénLitsbygdens SK18:507:39
2Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF25:40+6:5010:26
3Agneta SamuelssonFältjägarnas IF33:36+14:4613:39
4Leif AllonenFältjägarnas IF33:53+15:0313:46
5Gry DahlgrenÖstersunds OK34:58+16:0814:12
6Greta BlücherÖstersunds OK35:06+16:1614:16
7Lars SahlénÖstersunds OK35:07+16:1714:16
8Kjell LindholmOK Silvanus35:52+17:0214:34
9Alva ErikssonÖstersunds OK38:21+19:3115:35
10Maria AndersdotterBrunflo IF38:57+20:0715:50
11Axel HedströmÖstersunds OK40:30+21:4016:27
12Emelie StålbergEkorrarna40:59+22:0916:39
13Lars Jönsson-Looklubblös41:00+22:1016:40
14Vidar BäckmanFrösö IF42:16+23:2617:10
15Håkan GruenSemså Fritid49:00+30:1019:55
16Belinda VestmanBrunflo IF51:01+32:1120:44
17Emil NordinTrångsvikens IF53:00+34:1021:32

D

1 870 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob Berggrenklubblös17:559:34
2Hanna LindqvistÖstersunds OK17:57+0:029:35
3Joar BäckmanFrösö IF18:27+0:329:51
4Astrid HedströmÖstersunds OK21:15+3:2011:21
5Simon BlucherÖstersunds OK22:09+4:1411:50
6Maj Berggrenklubblös23:01+5:0612:18
7Filippa JakobssonÖstersunds OK23:06+5:1112:21
8Holger BlucherÖstersunds OK24:48+6:5313:15
9Greta HedmanÖstersunds OK38:33+20:3820:36
10Gösta NilssonÖstersunds OK49:54+31:5926:41
11Ricky DahlinBrunfloIF59:55+42:0032:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser