Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-Sprinten 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-Sprinten 3
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: söndag 6 september 2015

Mycket Enkel

1 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Herman EliassonSundsvalls OK10:078:43
2Elsa LakeVK Uvarna15:37+5:3013:27
3Ylvalie EnströmSundsvalls OK17:23+7:1614:59
4Jenny NilssonVK Uvarna18:50+8:4316:14

Enkel

1 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon NordlanderSundsvalls OK9:276:18
2Mattias LarssonSundsvalls OK9:29+0:026:19
3Wilmer RexSundsvalls OK9:43+0:166:28
4Alva EliassonSundsvalls OK11:20+1:537:33
5Wilma LarssonSundsvalls OK11:30+2:037:40
6Hugo NordlanderSundsvalls OK11:45+2:187:50
7Ida BergforsVK Uvarna11:53+2:267:55
8Andrei KuzminSundsvalls OK13:27+4:008:58
9Elin KarlssonKovlands IF15:19+5:5210:12
10Alex AnderssonSundsvalls OK18:43+9:1612:28
11Linus AnderssonSundsvalls OK21:06+11:3914:04
12Maja JakobssonSundsvalls OK21:24+11:5714:16
13Ivar GranholmSundsvalls OK24:08+14:4116:05
Olivia KarlssonKovlands IFej godkänd
Albin SöderbergSundsvalls OKej godkänd
Emma JakobssonSundsvalls OKej godkänd
Alice LindqvistSelånger SOKej start
Ella YtterströmSundsvalls OKej start

D Norm Kort

2 050 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid RexSundsvalls OK14:066:52
2Sofia LindbergNjurunda OK14:26+0:207:02
3Alice LarssonSundsvalls OK15:12+1:067:24
4Lisa JakobssonSundsvalls OK15:14+1:087:25
5Irmelie EnströmSundsvalls OK16:00+1:547:48
6Caroline JohanssonSundsvalls OK16:02+1:567:49
7Elsa GranholmSundsvalls OK16:15+2:097:55
8Heléne CardellTimrå SOK18:31+4:259:01
9Annika KardellNjurunda OK18:56+4:509:14
10Ellen KårénSundsvalls OK19:05+4:599:18
11Inger LorentzsonSundsvalls OK21:37+7:3110:32
12Stina LindholmSundsvalls OK21:42+7:3610:35
13Emma JohanssonSundsvalls OK21:58+7:5210:42
14Ebba LindholmSundsvalls OK24:35+10:2911:59
15Ebba AnderssonSundsvalls OK25:09+11:0312:16
16Tina JohanssonSundsvalls OK26:09+12:0312:45

D Norm Mellan

2 530 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie FröjdSundsvalls OK14:525:52
2Kadri KalvoSundsvalls OK15:16+0:246:02
3Jenny ErlandssonSundsvalls OK15:36+0:446:09
4Elin SvenssonSundsvalls OK15:58+1:066:18
5Charlotta PalmgrenSundsvalls OK16:11+1:196:23
6Lena AnderssonSundsvalls OK17:05+2:136:45
7Anna KårénSundsvalls OK17:07+2:156:45
8Alice PalmgrenSundsvalls OK17:44+2:527:00
9Anna AdetorpSundsvalls OK18:03+3:117:08
10Karin LarssonSundsvalls OK18:25+3:337:16
11Anna-Lena LindströmSundsvalls OK18:28+3:367:17
12Hanna NilssonVK Uvarna19:12+4:207:35
13Elin UnanderSundsvalls OK19:26+4:347:40
14Jenny UnanderSundsvalls OK20:47+5:558:12
15Kajsa LakeVK Uvarna21:09+6:178:21
16AnnaKarin HaglundSundsvalls OK21:24+6:328:27
17Clary RexSundsvalls OK21:29+6:378:29
18Catrin JohanssonSundsvalls OK22:12+7:208:46
19Jenni JohanssonVK Uvarna23:55+9:039:27
20Julia NordlanderSundsvalls OK24:10+9:189:33
21Clara NylanderSundsvalls OK24:27+9:359:39
22Luise HeermannNjurunda OK26:04+11:1210:18
23Lina PonténSelånger SOK26:30+11:3810:28
Alva LarssonSundsvalls OKej start

D Norm Lång

2 990 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HugossonSundsvalls OK16:335:32
2Sara TimnerSundsvalls OK19:53+3:206:38
3Stina NordinSundsvalls OK20:18+3:456:47
4Irené LarssonSundsvalls OK21:53+5:207:19
5Viktoria KarlssonKovlands IF23:19+6:467:47
6Ida SellstedtSelånger SOK23:42+7:097:55
7Sofia LindénSelånger SOK25:36+9:038:33

H Norm Kort

2 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter ErlandssonSundsvalls OK12:286:04
2Erik KardellNjurunda OK15:24+2:567:30
3Johan LindénSelånger SOK15:29+3:017:33
4Edvin LakeVK Uvarna15:56+3:287:46
5Arvid CarlssonSundsvalls OK17:15+4:478:24
6Inge FröjdSundsvalls OK18:03+5:358:48
7Fred MöllerSundsvalls OK24:26+11:5811:55
8Lennart ÖsterbergSundsvalls OK31:32+19:0415:22
Sören JanssonSundsvalls OKej godkänd
Tore PalmgrenSundsvalls OKej godkänd
Oskar MårtenssonSundsvalls OKej start

H Norm Mellan

2 530 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan NylanderNjurunda OK15:166:02
2Håkan LakeKovlands IF15:30+0:146:07
3Hannes LindahlSundsvalls OK15:54+0:386:17
4Albin KårénSundsvalls OK16:17+1:016:26
5Fredrik GranholmSundsvalls OK17:32+2:166:55
6Jonne LiukkonenSundsvalls OK17:56+2:407:05
7Sven Erik SundinSelånger SOK17:59+2:437:06
8Erik JakobssonSundsvalls OK18:02+2:467:07
9Jan OlofssonVK Uvarna18:04+2:487:08
10Robin EdlundSundsvalls OK19:46+4:307:48
11Thomas EngbergVK Uvarna19:52+4:367:51
12Lukas JohanssonSundsvalls OK22:44+7:288:59
13Peter LorentzsonSundsvalls OK23:40+8:249:21
14Mats JohanssonSundsvalls OK24:28+9:129:40
15Winn BjörklundSundsvalls OK24:34+9:189:42
16Björn AbelssonSundsvalls OK26:39+11:2310:32
17Jan WallgrenSelånger SOK30:58+15:4212:14
18Sten-Olov HellbergSundsvalls OK33:47+18:3113:21
Ove JanssonSundsvalls OKej start
Nicklas LindqvistSelånger SOKej start

H Norm Lång

2 990 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pessi LiukkonenSundsvalls OK14:304:50
2Anders AxlingSundsvalls OK14:42+0:124:54
3Thomas RexSundsvalls OK14:44+0:144:55
4Janne NäätänenSundsvalls OK15:41+1:115:14
5Jan NordinSundsvalls OK15:44+1:145:15
6Martin StorkampSundsvalls OK15:54+1:245:19
7Roger PalmgrenSundsvalls OK16:05+1:355:22
8Mattias LindahlSundsvalls OK16:13+1:435:25
9Torbjörn AnderssonSundsvalls OK16:46+2:165:36
10Lars HolmquistSundsvalls OK17:05+2:355:42
11Michael LarssonSundsvalls OK18:25+3:556:09
12Björn JohanssonSundsvalls OK18:58+4:286:20
13Anders LindholmSundsvalls OK19:30+5:006:31
14Lars HenrikssonSundsvalls OK19:35+5:056:32
15Fredrik NordlanderSundsvalls OK20:00+5:306:41
16Jerry LarssonSundsvalls OK20:02+5:326:42
17Magnus EdlundSundsvalls OK20:17+5:476:47
18Rolf JohanssonSundsvalls OK20:40+6:106:54
19Jonas KarlssonKovlands IF20:49+6:196:57
20Anders VedinSundsvalls OK21:01+6:317:01
21Anders AdetorpSundsvalls OK22:29+7:597:31
22Fredrik PonténSelånger SOK23:47+9:177:57
Anders ErlandssonSundsvalls OKej godkänd
Tommy FröjdSundsvalls OKej start
Oscar SundlöfSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser