Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SPF Förbundsmästerskap Medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SPF Förbundsmästerskap Medel
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: tisdag 18 augusti 2015

SPF Alebygden

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Bo BengtssonH70 (18)ej start

SPF Aneby

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Karl-Gerhard RamdeH75 (13)45:01+15:2715:06
13Gull-Britt KarlssonD70 (16)54:06+26:4222:26

SPF Bollebygd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kurt EkbergÖppen motion 3 (3)34:0311:25

SPF Bollebygd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Britt-Marie EkbergÖppen motion 3 (3)58:55+24:5219:46

SPF Brahe

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Sten ÅströmH65 (9)1:02:45+27:2716:57

SPF Bredared

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Mariann KjellbergD70 (16)30:43+3:1912:44

SPF Bro Kristinehamn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Nils DåverhögH70 (18)1:19:35+44:3521:41

SPF Bråviken Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Sonja HanssonD70 (16)37:33+10:0915:34

SPF Dacke Mjölby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingemar MagnussonH65 (9)35:189:32

SPF Eksjö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ola BorgH70 (18)48:56+13:5613:20

SPF Falköping

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Yngve AlfvénH65 (9)38:52+3:3410:30

SPF Filbyter

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Roger DanielssonH65 (9)37:26+2:0810:07

SPF Filbyter

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Monica LindgrenD75 (6)1:03:15+23:4226:14

SPF Fjugestadsbygden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Samuel ErikssonH75 (13)1:23:59+54:2528:10

SPF Flundre Sjuntorp Upphärad

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Eva OlofssonD70 (16)ej start

SPF Flundre Sjuntorp Upphärad

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Leif OlofssonH70 (18)ej start

SPF Forsheda

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Sven Olof FranssonH75 (13)48:52+19:1816:23

SPF Fristad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Lars LorénH65 (9)48:05+12:4712:59

SPF Fryksdalen Sunne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Bo GunnarssonH75 (13)31:15+1:4110:29

SPF Gnesta-Daga

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Doris NilssonD70 (16)1:08:33+41:0928:26

SPF Gnesta-Daga

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Sven-Arne NilssonH70 (18)1:10:17+35:1719:09

SPF Grumsbygden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Rune GårdhH80 (7)34:47+4:2914:25

SPF Gudhemsbygden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Harry SundbergH75 (13)39:25+9:5113:13
Börje SundbergH70 (18)ej start

SPF Gunnarp Krogsered

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Irene AnderssonD65 (4)37:2712:34

SPF Gunnarp Krogsered

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Gunni EkbergD75 (6)59:09+19:3624:32

SPF Gunnarp Krogsered

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Helmer EkbergH85 (5)46:22+17:0324:39

SPF Götene Kinnekulle

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Margit RybergD70 (16)45:23+17:5918:49

SPF Haboorten

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gunnel ÖhlundD65 (4)1:01:46+24:1920:43

SPF Haboorten

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ingrid KullmanD65 (4)1:05:27+28:0021:57

SPF Haboorten

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Bertil ÖhlundH70 (18)43:33+8:3311:51

SPF Haboorten

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Leo KullmanH70 (18)56:00+21:0015:15

SPF Haboorten

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Per GranevikH70 (18)ej start

SPF Horredbygden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Bertil JohanssonH80 (7)33:00+2:4213:41

SPF Håbo

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Tommy LandegrenH65 (9)42:36+7:1811:30
13Bo DanielssonH70 (18)1:02:59+27:5917:09
16Britt-Marie DanielssonD70 (16)1:13:42+46:1830:34

SPF Knutpunkten

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Gunnar KällmanH85 (5)41:29+12:1022:03
9Ingemar ÖbergH75 (13)50:41+21:0717:00

SPF Kongahälla Seniorerna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Eivor Steen-OlssonD75 (6)39:3316:24

SPF Kontakt Torsby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Göran BarremyrH85 (5)29:1915:35

SPF Mariestadbygden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Bibbi AppelgrenD70 (16)38:32+11:0815:59

SPF Mariestadbygden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Birgit KarlssonD70 (16)42:53+15:2917:47

SPF Mariestadbygden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anne-Catrine PerssonD75 (6)45:45+6:1218:59

SPF Mariestadbygden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Kjell PerssonH80 (7)ej godkänd

SPF Markaryd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Helen AndertoftD70 (16)32:37+5:1313:32

SPF Markaryd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Sven-Åke AndertoftH75 (13)49:23+19:4916:34

SPF Norra MO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Lars FranssonH70 (18)55:26+20:2615:06

SPF Ronneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Birgitta OlssonD70 (16)27:2411:22

SPF Ronneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Gullevi SvenssonD70 (16)34:34+7:1014:20

SPF Ronneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Roland KarlssonH75 (13)29:349:55

SPF Ronneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Ragnar OlssonH75 (13)1:05:33+35:5921:59

SPF Sagsjön

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gunnel BörjessonD75 (6)42:06+2:3317:28

SPF Sagsjön

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Åke AxelssonH75 (13)40:25+10:5113:33

SPF Skillingaryd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Agne PerssonH70 (18)50:50+15:5013:51

SPF Skillingaryd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Agne RybeckH70 (18)ej godkänd

SPF Skogsliljan Höga Kusten

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Lennart KorénH70 (18)52:39+17:3914:20

SPF Svenljunga

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Kurt JohanssonH65 (9)54:56+19:3814:50

SPF Svenljunga

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Ingrid ÅhlundD70 (16)44:47+17:2318:34

SPF Svenljunga

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Märtha LundhD70 (16)1:08:39+41:1528:29

SPF Svenljunga

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Inger BylanderD75 (6)1:16:40+37:0731:48

SPF Tanumskusten

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Kjell AronssonH75 (13)1:09:12+39:3823:13

SPF TIbro

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sune GustafssonH65 (9)ej start

SPF Tidaholm

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Bengt AnderssonH70 (18)47:34+12:3412:57

SPF Tingsryd Östra

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Siv LarssonD60 (1)1:08:1818:27

SPF Tingsryd Östra

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Sven-Olof LarssonH65 (9)40:11+4:5310:51

SPF Tingsryd Östra

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Nils KarlssonH70 (18)35:009:32

SPF Tinnerbäcken Linköping

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Roland AlsénH70 (18)utgått

SPF Tinnerbäcken Linköping

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Brigitte AlsénÖppen motion 3 (3)ej godkänd

SPF Tjustbygden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Gunnel ChristianssonD70 (16)43:56+16:3218:13

SPF Tjustbygden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Hans-Åke ChristianssonH70 (18)51:20+16:2013:59

SPF Torshälla

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Stig WesterbergH80 (7)41:41+11:2317:17

SPF Trollhättan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Karleric FranssonH85 (5)30:15+0:5616:05
4John OlssonH85 (5)43:40+14:2123:13

SPF Tunasol

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Hans CarlheimH70 (18)1:04:55+29:5517:41

SPF Vallebygden

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Stig HjerpH70 (18)ej start

SPF Vallebygden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Karl-Inge KarlssonH75 (13)1:00:37+31:0320:20

SPF Vintergäcken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Christina SchedwinD70 (16)35:42+8:1814:48

SPF Värnamo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stig FranssonH80 (7)30:1812:34

SPF Väse-Fågelvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Nils JanssonH80 (7)40:06+9:4816:38

SPF Wä-Skepparslöv

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anna-Lisa HanssonD65 (4)1:03:08+25:4121:11

SPF Wä-Skepparslöv

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Raimo SalminenH70 (18)47:21+12:2112:54

SPF Växjö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Johan JanssonH80 (7)36:41+6:2315:13

SPF Östra Blekinge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Björn LinnersjöH70 (18)36:42+1:4210:00

SPF Östra Blekinge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ingemar AnderssonH70 (18)43:04+8:0411:44

SPF Östra Redväg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Sven-Olov LarssonH75 (13)43:05+13:3114:27

SPF-föreningen Tre´ss

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Ulla SönsterödD70 (16)44:41+17:1718:32

SPF-föreningen Tre´ss

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Lars SönsterödH70 (18)1:04:33+29:3317:35

SPF-Träffen Aneby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Göran KarlssonH65 (9)43:29+8:1111:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser