Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprintcup 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprintcup 3
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 4 augusti 2015

Bana 1

1 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl JerregårdKlubblös15:068:15
2Noah JerregårdKlubblös18:16+3:109:58
3Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK21:39+6:3311:49
4Olof LevinSvaide Roma SOK22:01+6:5512:01
5Linnea KimellGotlands Bro OK26:50+11:4414:39
6jakob TynnvallGotlands Bro OK27:51+12:4515:13
7Emil HelanderGotlands Bro OK27:52+12:4615:13
8Doris HelanderGotlands Bro OK29:07+14:0115:54
9Styrbjörn HelanderGotlands Bro OK29:10+14:0415:56
Amadeus HanssonGotlands Bro OKej godkänd
jakob tynnvallGotlands Bro OKej godkänd

Bana 2

2 040 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix BäckstädeVisborgs OK13:426:42
2Olle GardellVisborgs OK15:38+1:567:39
3Fabian MellbergSvaide Roma SOK16:46+3:048:13
4Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK16:58+3:168:19
5Gunnar ErikssonGotlands Bro OK18:10+4:288:54
6Rolf MalmrosVisborgs OK18:33+4:519:05
7Katarina JakobssonGarda OK18:38+4:569:08
8Gerhard HåkanssonVisborgs OK19:22+5:409:29
9Johan BergiusVisborgs OK19:40+5:589:38
10Axel BergiusVisborgs OK19:41+5:599:38
10Christina MellbergSvaide Roma SOK19:41+5:599:38
12Lena NyströmVisborgs OK20:42+7:0010:08
13Ingrid EnekvistVisborgs OK20:44+7:0210:09
14Anders PerssonSvaide Roma SOK23:32+9:5011:32
15Brita AugustssonVisborgs OK25:06+11:2412:18
16Adam ÖsterdahlVisborgs OK25:20+11:3812:25
17Ingrid DanielssonVisborgs OK26:17+12:3512:53
18Ing-Marie BergmanVisborgs OK26:23+12:4112:55
19Gunnel BalckIFK Enskede28:53+15:1114:09
20Karin MårtenssonGotlands Bro OK31:01+17:1915:12
21Jan NorrbyGotlands Bro OK35:42+22:0017:30
22Jonathan LytsySvaide Roma SOK38:44+25:0218:59
23Filip LauströmGarda OK39:55+26:1319:34
24Curt BalckIFK Enskede44:15+30:3321:41
Gunnel FranssonVisborgs OKej godkänd
Mattias ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd

Bana 3

2 810 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin JohnssonSvaide Roma SOK17:436:18
2Stefan PerssonVisborgs OK19:16+1:336:51
3Anders LevinSvaide Roma SOK21:44+4:017:44
4Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK22:45+5:028:05
5Mattias LevinSvaide Roma SOK23:14+5:318:16
6Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK23:16+5:338:16
7Bo MagnussonVisborgs OK25:28+7:459:03
8Stig DahlVisborgs OK25:44+8:019:09
9Anna  BäckstädeVisborgs OK25:51+8:089:11
10Anders NilssonGotlands Bro OK26:24+8:419:23
11Stefan HellströmVisborgs OK26:44+9:019:30
12Åke KappelVisborgs OK26:51+9:089:33
13Janne LindbyGotlands Bro OK28:31+10:4810:08
14Karin BengtssonVisborgs OK28:49+11:0610:15
15Eva KappelVisborgs OK29:56+12:1310:39
16Anki HallströmSvaide Roma SOK30:45+13:0210:56
17Johanna ElanderGotlands Bro OK34:17+16:3412:12
18Björn FranssonVisborgs OK36:33+18:5013:00
19Niklas WaktelSvaide Roma SOK39:21+21:3814:00
20Jonas FlorinGotlands Bro OK48:12+30:2917:09

Bana 4

3 080 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonVisborgs OK15:315:02
2Andreas LiljegrenGotlands Bro OK15:46+0:155:07
3Fredrik LevinSvaide Roma SOK16:49+1:185:27
4Ronny LiljegårdGotlands Bro OK17:19+1:485:37
5Olof PerssonSvaide Roma SOK17:28+1:575:40
6Frida ForsbergOK Ravinen18:26+2:555:59
7Göran KimellGotlands Bro OK19:09+3:386:13
8Magnus IhreskogGotlands Bro OK19:45+4:146:24
8Albin LindgrenVisborgs OK19:45+4:146:24
10Frej HeggSvaide Roma SOK20:36+5:056:41
11David LevinSvaide Roma SOK20:40+5:096:42
12Sanna BatzSkarpnäcks OL20:43+5:126:43
12David DahlVisborgs OK20:43+5:126:43
14Jesper KrausGotlands Bro OK21:19+5:486:55
15Ann-Charlotte DahlVisborgs OK22:45+7:147:23
16Mårten KorallGotlands Bro OK22:49+7:187:24
17Ludvig WaktelSvaide Roma SOK23:12+7:417:31
18Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK24:50+9:198:03
19Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg26:42+11:118:40
20Birgitta HjerthénGotlands Bro OK28:38+13:079:17
21Magnus ThomssonGotlands Bro OK29:36+14:059:36
22Nils AhlqvistVisborgs OK32:49+17:1810:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser